• IKARDI,SVE SI UPROPASTIO: Pogrdni transparent, promašen penal,pa preokret Kaljarija

0

Gosti iskoristili lošu atmosferu na Meaci i osvojili sva tri boda - 1:2

mauro-ikardi

Лоше ствари ван терена се убрзо преселе на терен, а тако је било и у случају Маура Икардија, који је навукао гнев навијача због спорног поглавља у његовој књизи, па је данас на Ђузепе Меаци дочекан погрдним транспарентима, а његов Интер после преокрета поражен од Каљарија – 1:2 (0:0).

Све је кренуло од натписа у Икардијевој књизи, где Аргентинац изјавио да је након протеста навијача 2014. године одбио се извини изнервираним тифозима, већ је запретио да ће довести криминалце из Аргентине и све их побити. Интерови навијачи су то означили као бруталну лаж и на данашњој утакмици окочаили транспарент на којем је стајало:
„Ти ниси човек, ти ниси капитен – ти си велико говно!“.

А утакмица није могла лошије да почне за нападача који ће највероватније остати и без капитетнске траке. Икарди је у 26. минуту изнудио једанаестерац након више него спорног контакта са Алвесом, али је онда и промашио ударац са беле тачке, што је само додатно подигло негативну атмосферу у Милану.

Ипак, изгледало је да би све то могао да смири дебитантски погодак Жоаа Марија за Интер на почетку другог полувремена, али се све то убрзо променило. Мелкиори је у 71. минуту изједначио на 1:1, да би пет минута пре краја исти играч био најзаслужнији за преокрет Каљарија и освајање три огромна бода.

All Goals & highlights – Inter Milan 1-2… by mohtv

Могла је ово да буде озбиљна „сеча фаворита“ овог поподнева у Серији А, јер је Лацио у 96. минуту извукао живу главу против одличне Болоње и голом Имобилеа са беле тачке дошао до једног бода (1:1). Не може се рећи да је он био незаслужен, јер су домаћи нападали готово читав меч, иако је у 10. минуту Болоња повела голом Филипа Хеландера.

Изгледало је да ће састав Роберта Донадонија успети да „преживи“ налете на римском Олимпику, али није успео.

Генова је остала без искљученог Дарка Лазовића у 34. минуту, али је ипак успела да освоји бод против Емполија на свом терену (0:0), док је Сасуоло после великог преокрета у финишу утакмице дошао до три бода против фењераша Кротонеа (2:1).