I POSLE SVEGA: Partizanu jesenja titula

0

FK Partizan5_orig

Екипа Партизана јесењи је шампион ЈСЛ, у последњем колу првог дела сезоне минималним резултатом је савладао Чукарички на Бановом брду.

Прво полувреме по хладном и ветровитом времену обележила је лоша игра Партизана који није имао шут у оквир гола, па је Владимир Стојковић опет спашавао шампиона.

Црно-бели су заиграли много боље у наставку, одмах запретили ривалу и коначно у 62. минуту повели голом Дарка Брашанца на асистенцију Саше Илића. Овом победом од тима из Хумске опростио се голман Владимир Стојковић.

После 15 утакмица црно-бели имају 33 бода, 11 више од ривала са Бановог Брда који је освојио само бод у последња три кола и налази се на седмом месту на табели.

Шампион је у меч ушао под великим притиском након очајне игре и елиминације у четвртфиналу Купа Србије, али иза себе има три победе у низу у ЈСЛ.

У првих пет мечева 15. кола постигнуто је само пет голова, а победили су Слобода и Нови Пазар. Од 17:00 на програму је дерби кола између Црвене звезде и Војводине, док се у недељу (16:00) састају Јагодина и Раднички Крагујевац.

Јелен Суперлига, 15. коло: Чукарички – Партизан 0:1 (0:0)

Брашанац 62
Судије: Бојан Николић (Крагујевац), Владимир Чеђеновић (Крагујевац), Ненад Курчубић (Крагујевац), Дарко Карановић (Београд), Слободан Веселиновић (Ваљево), Дејан Димитријевић (Лозница)
Чукарички: Ристић – Тодоровић, Остојић, Павловић – Пјасентин (Бојевић 8′), Д. Срнић, Матић, С. Срнић, Стојковић, Брежанчић – Стојиљковић,
Партизан: Стојковић – Обрадовић, Остојић, Станковић, Петровић – Марковић, Илић, Јојић, Брашанац, Малбашић – Лука (Нинковић 64′)

Партизан је кренуо офанзивно од старта, иако је Рашовић поново меч почео без класичног нападача. Ипак, први конкретнији напад имао је домаћин преко Стојиљковића који је пао после дуела са Немањом Петровићем у казненом простору Партизана, али није било пенала.

Већ у осмом минуту тренер Чукаричког Владан Милојевић је морао да направи прву измену, због повреде Бразилца Лукаса Пјасентина, а ушао је Дејан Бојевић.

У наредних десетак минута знатно је опао ритам, Партизан је контролисао лопту, покушао неколико путе преко десне стране и Малбашића да креира акцију, али није било пролаза у казнени простор домаћина.

Дпмаћи прете преко комбинације Матића и Стојиљковића, али Стојковић на време истрчава и узима лопту. Голман Партизан игра вероватно свој последњи меч у црно-белом дресу.

Навијачи су му се захвалити транспарентом на Брду: „Хвала ти за дане, хвала ти за ноћи, хвала ти хвала за све“

Првих 25 минута меча протекло је без конкретних акција и гол шанси, одбране су окончавале нападе испред својих казнених простора, све до 26. минута када је Стојковић по ко зна који пут спасао Партизан ове јесени.

Славољуб Срнић је одиграо сјајно на десној страни, предриблао је Петровића и Станковића и изашао сам на Стојковића, који је сјајно реаговао. Била је то најбоља шанса на утакмици.

У наставку меча Партизан не успева да пронађе пут до гола Чукаричког који у 37. минуту стиже до нове шансе, али Остојић лопту избија у корнер.
Пет минута пре краја Лука и Брашанац су креирали наизглед опасну акцију црно-белих, али је Малбашић лако изгубио лопту у казненом простору ривала. Прво полувреме завршено је без конкретног шута Партизана ка голу Чукаричког.

Коначно почетком другог полувремена Партизан први пут шутира у оквир гола, али Ристић лако зауставља покушаје Брашанца и Петровића са више од 20 метара.

Партизан је наставио да прети домаћину и у наставку, али су то и даље били покушаји са дистанце, прво капитен Илић, а потом и Лука.

Коначно у 62. минут шампион је повео. Дуго је трајала акције по левој страни, комбиновали су Малбашић и Лука који је лопту послао на другу стативу до Илић, капитен је сјајно примио и брзо одложио у средину до Дарка Брашанца који снажним и прецизним шутем са 6-7 метара тресе мрежу Ристића.

Рашовић одмах реагује и повлачи из игре свог најистуренијег играча Луку, а на терен улази Никола Нинковић који је имао исту улогу на предходним мечевима.

У наставку меча Партизан је контролисао ритам, покушао неколико пута са дистанце преко Марковића и Малбашића, док је Остојић једном главом шутирао изнад пречке после слободног ударца. Штопер црно-белих је умало омогућио домаћину гол фаулом на ивици шеснаестерца, али Матић шаље лопту за мало изнад пречке.

У самом финишу меча навијачи Партизана били су незадовољни суђењем Бојана Николића који је свирао 15 фаулова више у корист Чукаричког (27-12).