FUDBALSKA ELITA na ZLATIBORU: Na startu pobede Partizana i Želje i poraz Zvezde

0

Prvi međunarodni fudbalski turnir mladih timova "Kup prijateljstva" održaće se na Zlatiboru od 4. do 10. juna 2018, uz učešće najpoznatijih klubova bivše Jugoslavije, kao i timova iz Italije, Španije, Turske i Mađarske.

Домаћини су Општина Чајетина, Спортски центар Чајетина и Туристичка организација Златибор, а промотери турнира биће велика имена светског фудбала као што су Драган Џајић, Владимир Петровић Пижон, Драган Стојковић и многи други, уз директне преносе на каналима “Спорт клуба“.

Пуне четири године Турнир пријатељства у Бијељини је представљао једно од најквалитетнијих фудбалских такмичења за играче до 16 година. Са јасном идејом да на једном месту окупи најбоље клубове из региона и пружи им могућност да се надмећу и размењују искуства, турнир је из године у годину постајао све популарнији.

Ове године, како се изразио директор турнира Игор Микља, дошло је, модерним речником, до апдејта или ажурирања турнира, тако да је на премијерном Купу пријатељства на Златибору старосна граница играча померена на 18 година. Такође је истакао да гарантује да не постоји турнир сличног квалитета у региону и да је све ово само почетак.

Идејни творац турнира и потпредседник ФСС-а Саво Милошевић рекао је да му је драго што се на Златибору упоредо одржава и Фестивал спортског филма, чиме се спајају спорт и култура, те додао да је, иако су обе манифестације такмичарског карактера, порука која се њима шаље много већа.

Систем такмичења је такав да ће се победници група пласирати у полуфинале. Победник групе А играће у полуфиналу против победника групе Ц, док ће се у другом полуфиналу састати победници група Б и Д.

Распоред утакмица

1.коло уторак

А: 11.00: Црвена Звезда – Сарајево (Швајцарија 1) 0:2 (0:2)
14.00: СПАЛ-Осијек (Палисад 2)
Б: 13.00: Жељезничар – Фенербахче (Швајцарија 1) 4:2 (2:1)
14.50: Партизан – Видеотон (Швајцарија 1) 4:0 (2:0)
Ц: 14.00: Војводина – Торино (Палисад 1)
17.00: Динамо – Будућност (Швајцарија 1)

Д: 16.00: Удинезе – Вардар (Швајцарија 2)
16.00: Еспањол – Олимпија (Палисад 1)

Жељо јачи од Фенера на старту

У првом мечу Групе Б Купа пријатељства на Златибору Жељезничар је био бољи од Фенербахчеа и славио са 4:2.

Прво полувреме припало је играчима из Сарајева који су на одмор отишли уз вођство од 2:1.

Повео је Жељезничар већ у четвртом минуту голом Ахмеда Хасановица да би тим из Истанбула изједнчио средином првог дела преко Доукана Ајдемира. Жељо до новог вођства долази два минута пре одласка на паузу поготком Фариса Зубановића.
Да више желе три бода играчи Жеља су показали у трећем минуту наставка, а гол за 3:1 је након три минута постигао Елдар Шехић.

Фенербахче је награђен за притисак који је вршио након трећег примљеног гола, па је на око 10 минута до краја смањио на 3:2 преко Кемала Бербера.

Ни Жељо није одустајао или бранио резултат па хе након лепе акције у финишу з 4:2 мрежу затресао Џенан Османовић.

Жељезничар у другом колу игра против Партизана, а Фенербахчеу ће ривал бити Видеотон.

Сарајево боље од шампиона Србије

Фудбалери Сарајева савладали су Црвену звезду у првом мечу Групе А на Купу пријатељства на Златибору. Сарајево је славило са 2:0.

Иако је Црвена звезда лепо отворила меч и на самом почетку имала једну прилику, Сарајево је на полувреме отишло са вођством од 2:0. Први гол је за бордо тим након корнера постигао Кенан Дервишагић, да би након лепо изграђене акције вођство Сарајева удвостручио Ђани Салчин.

Покушлвали су Београђани у наставку да дођу до гола, али Сарајево није дозвољавало ривалу да наметне своју игру, а није се ни бранило па за црвено-беле није било много прилика.

На око 15 минута до краја, Звезди је поништен гол због офсајда, мада је голман ометао играца црвено-белих па не би било грешке и да је гол признат.

У другом колу Црвена звезда ће играти против Осијека, а Сарајеву ће ривал бити СПАЛ.

Наставак Партизанове слатке освете

Фудбалери Партизана победом против Видеотона 4:0 отворили су Куп пријатељства. Партизан је повео након само три минута игре голом Алексе Јанковића. Након неколико лепих прилика Партизан је у финишу првог полувремана удвостручио вођство. Стрелац је био Иван Милосављевић. Већ по повратку на терен, Партизан је наставио у истом ритму и дошао преко Страхиње Павловића до 3:0. Није се дуго чекало ни на четврти гол – Мартин Новаковић се лепим поготком уписао у стрелце.

У наредном колу састаће се два тима која имају по једну победу – Партизан и Жељезничар, а други меч играће Фенербахче и Видеотон. Због боље гол разлике, Партизан је први на табели, следе Жељезничар, Фенербахче и Видеотон.

2. коло, среда

А: 14.50: Звезда – Осијек (Швајцарија 1)
16.00: СПАЛ – Сарајево (Швајцарија 2)
Б: 11.00: Партизан – Жељезничар (Швајцарија 1)
18.00: Видеотон – Фенербахче (Палисад 1)
Ц: 13.00: Динамо – Војводина (Швајцарија 1)
18.00: Будућност – Торино (Палисад 2)
Д: 12.00: Еспањол – Вардар (Палисад 1)
17.00. Олимпија -Удинезе (Швајцарија 1)

Термини за утакмице 3. кола, које су на програму у четвртак, биће накнадно објављени.