• Fudbal: Ninković blista, Stojke brani, Novi Pazar i Vojvodina gotovi (Uživo)

Fudbal: Ninković blista, Stojke brani, Novi Pazar i Vojvodina gotovi (Uživo)

0

zvezdarig

(Б92, фото: Старс спорт)

Утакмицама другог кола овог викенда наставља се фудбалска Суперлига Србије, у току је шест утакмица, укључујући и дуел на Маракани.

Тренутно су потигнута само три гола, воде Црвена звезда, Доњи Срем и Напредак, против Јагодине, Јавора и Радничког из Крагујевца.

Само су два меча 2. кола почела са пет минута кашњења у знак протеста против Томислава Караџића и ФСС-а, на Маракани и Врачару. У 19 часова почиње дуел Радничког и Партизана у Нишу. У недељу се састају Чукарички и Слобода.

19:45 Раднички оштрар, Партизан тражио пенал
Почео је и последњи суботњи меч, Партизан гостује Радничком у Нишу. На гол „црно-белих“ вратио се Владимир Стојковић, док дебитује Фофана.

Рашовић је меч почео у саставу: Стојковић – Аксентијевић, Волков, Обрадовић, Станковић – Ђемба Ђемба, Илић, Лука, Нинковић – Којић, Фофана

Актери су жестоко ушли у овај меч, а у првих пет минута Раднички је имао више лопту у свом поседу. У наредних десетак минута Партизан је био конкретнији, али осим покушаја Нинковића из прекида није било већих узбуђења.

Знатно расположенији делују играчи нишког тима који лако стижу на сваки део терена. Стојковић је имао после након корнера Јовановића, а потом и после шута Стојановића са 13 метара.

Чврста дуел игра красила је прво полувреме меча на Чаиру. У последњих 15 минута темпо игре је потпуно опао, домаћи играчи су оштријим стартовима потпуно ‘осакатили’ игру Партизана, али судија Глођовић није јавно санкционисао такве стартове.

Због једног од њих меч је пре времена завршио Којић, а заменио га је нови играч Андерлехта Александар Митровић.

zvezda788_orig

20:05 Звезда победила головима Нинковића
У међувремену, почео је дуел Звезде и Јагодине на Маракани, са пет минута кашњења. „Црвено-бели“ играју у саставу: Бајковић – Младеновић, Лазић, Крнета, Вешовић – Ковачевић – Нинковић, Милијаш, Печник – Оњило, Дауда. Драган Мрђа је остао на клупи.

На голу Јагодине је нови репрезентативац Предраг Рајковић, момак који је пре неколико недеља постао шампион Европе у узрасту до 19 година.

Звезда је кренула офанзивно, ‘угурала’ је играче Јагодине у њихов казнени простор, а прву претњу послао је Милијаш, који је добро шутирао из слободног ударца.

Следећу шансу Звезда је имала у 14. минуту. Након цетрашута са десне стране, Рајковић је истрчао и боксовао лопту која је пала на ногу Нинковићу, он је одмах шутирао у небрањени гол, али је Томић главом метар од линије избацио лопту.

После пола сата коначно је пробијен бункер гостију и Звезда је повела 1:0. Вешовић је сјајно прошао по левој страни, убацио лопту у казнени простор где су гости панично реаговали, а Милош Нинковић са 7-8 метара убацио лопту у гол.

Неколико минута пре краја судија Милорад Мажић је прекинуо меч док навијачи Звезде нису уклонили транспарент са северне трибине: „Судијска организација, криминална формација“.

Тек што је почела надокнада времена Звезда је имала сјајну шансу да удвостручи предност. Ифеани Оњило је имао прилику да потигне гол на дебију, али је Рајковић фантастично реаговао и избацио лопту у корнер.

Само неколико минута касније Звезда је ипак дошла до 2:0. Поново је био стрелац Нинковић који је после сјајне акције у казненом простору лопту гурнуо поред немоћног Рајковића у доњи десни угао.

У другом полувремену опао је темпо игре, Звезда је очигледно задовољна резултатом мање срљала, чекала шансу из грешке гостију, који се нису усуђивали да конкретније запрете.

Нападачи Звезде били су одсечени, Оњило и Дауда се нису ни видели, а онда је 20 минута пре краја Јагодина коначно показала шта уме.

У само 30 секунди је два пута била на корак од гола, али су прво пречка, па статива, спасили Бобана Бајковића. Недуго затим Славиша Стојановић је послао на терен Драгана Мрђу.

Јагодина је деловала све опасније, и коначно десетак минута пре краја успела је са смањи на 2:1 и унесе неизвесност у финиш. Гогић је савладао Бајковића.

Пет минута пре краја Мрђа је имао шансу да потигне гол на свом дебију и реши меч. Ипак, нападач Звезде није искористио добру контру, иако је изашао скоро сам на Рајковића, није имао стрпљења па је шутирао поред гола са ивице казненог простора. Неколико минута касније Рајковић је сјајно реаговао после новог шута Мрђе.

vojvodina94_orig

19:30 Минималац НП, КГ славио из пенала у 90, реми на Врачару
Коло је отворио гол Доњег Срема, Огњен Дамјановић је затресао мрежу Јавора у 14. минуту, да би 15 минута касније до предности стигао и Напредак у Крагујевцу преко Ненада Миросављевића.

То је било све у првих 45 минута на првих пет утакмица другог кола Јелен Суперлиге. Нападачи на српским теренима настављају по старом, да посте.

Нема голова ни у интересантном окршају на Врачару, где Војводина гостује Вождовцу. На трибинама је и Матеја Кежман, док игру Новосађана предводе Симон Вукчевић и Андрија Калуђеровић.

Нападачи су одбијали да се пробуде и у наставку, да би пола сата пре краја постигнута нова два гола, поново у Новом Саду и Крагујевцу. Прво је изједначио Раднички голом Стефана Петровића, а недуго затим и Јавор преко Душана Ивковића.

Тек тада су почели да се буде и остали, па је Војводина повела на Врачару голом Енвера Аливодића. Ускоро је гол постигнут и у Новом Пазару, Адмир Кецап је затресао мрежу Рада.

Осам минута пре краја меча на стадиону Обилића Вождовац је изједначио против Војводине преко Адама Марушића. У надокнади времена до победе је стигао Раднички, голом Бојана Бељића из пенала.