Fudbal: Javor napunio Zvezdinu mrežu! (Video)

0

Crvena zvezda3639_orig

(Б92, Јутјуб)

Звезда пала у Ивањици!
Фудбалери Јавора победили су на свом терену Црвену звезду са 4:2, у претпоследњем мечу 1. кола Јелен Суперлиге.

Домаћи тим одиграо је веома паметно, користио је простор и грешке у одбрани Црвене звезде и на крају је освојио вредна три бода на старту шампионата.

Звезда је у првом полувремену потпуно надиграла Јавор, али примила је два јефтина гола и промашила је барем пет гол прилика и због тога је кажњена.

Миловић, Оњило, Ђорђевић и Дражић били су стрелци за Јавор, док су голове за Звезду постигли Касалица и Печник. Црвено-бели су последњих 20-ак минута играли са десеторицом пошто је због два жута картона искључен Новак Мартиновић.

Ток утакмице:

Већ у првом минуту Звезда је упутила први ударац у оквир гола домаћина. Печник је одузео лопту на средини терена, вукао је 15-ак метара и шутирао презицно али не довољно снажно.

Од самог старта утакмице навијачи су на стадиону у Ивањици узвикивали пароле против председника ФСС Томислава Караџића.

У 4. минуту и домаћи тим извео је први опасан напад. Након контре лопта је дошла до Оњила на левој страни, али је Мартиновић интервенисао и ибацио лопту у корнер после којег је Јавор повео. Стрелац је био Миловић који је био потпуно сам и главом је лако затресао мрежу Бајковића.

Уследио је притисак Звезде, али је домаћину остављено много простора за контре и у 13. минуту Оњило је дуплирао предност после одличне лопте са десне стране.

Већ у наредном нападу Нејц Печник је пропустио гол шансу да одмах врати Звезду у игру. Био је сам испред гола Јавора, али је шутирао слабо. У 16. минуту нову 100% прилику за Звезду пропустио је капитен Милијаш. Касалица је послао лопту са десне стране, а Милијаш је из скоро идеалне позиције са пет метара траљаво шутирао.

Звезда је у првих 20-ак минута пропустила барем три гол шансе, а у 21. је напокон затресла мрежу домаћина. Касалица је све сам урадио, на крају је имао и мало среће и Звезда је смањила на 2:1.

Практично сваки напад црвено-белих у тим тренуцима био је опасан. Печник и Нинковић имали су у наредних неколико минута прилике, али остало је 2:1 за домаћина.

Велики притисак Звезде једноставно је морао да да резултате, а изједначење је донео Нејц Печник у 28. минуту. Словенац је сачекао лопту на левој страни након фантастичног додавања Дауде петом и снажним ударцем успео је да савлада Лазовића.

У 30. минуту покушао је и Дауда, али је голман Лазовић уз доста потешкоћа успео да одбрани. Велику прилику да поново поведе Јавор је имао у 36. минуту. Стојаковић је шутирао из волеја, али за мало преко гола.

У наставку првог дела Јавор ја консолидовао своју игру, запретио је у неколико наврата ривалу и најавио занимљиво друго полувреме.

Почетак другог полувремена обележио је фантастичан ударац Оњила са 25 метара и сјајна интервенција Бајковића који је парадом избацио лопту у корнер.

Некоклико минута касније фантастичан ударац на другој страни. Младеновић је страховито шутирао са леве стране, лопта је погодила доњи део пречке и одбила се у поље. У наставку акције Касалица је тражио пенал, али је судија само одмахнуо руком.

Уследио је мирнији период утакмице, а Јавор је велику прилику за вођство од 3:2 имао у 67. минуту. Оњило је све одлично урадио ан левој страни, идеално је центрирао у шеснаестерац где је натрчао Стојаковић, а Бајковић је успео да одбрани.

Само минут касније Звезда је остала са десеторицом, Мартиновић је оборио Оњила који би вероватно био у гол шанси и потпуно оправдано је добио други жути картон. Два минута касније уместо Касалице на терен је ушао Крнета.

Црвени картон Мартиновића

Јавор је након искључења Мартиновића деловао много опасније јер је Звезда наставила да напада, а до новог вођства Ивањичани су дошли у 81. минуту. После корнера са леве стране највиши у скоку на првој стативи био је Ђорђевић.

Само три минута касније победник је дефинитинво одлучен. дражић је побегао одбрани Звезде и одличним ударцем без већих проблема савладао Бајковића за 4:2.

До краја меча није више било узбуђења. Домаћин је био задовољан резултатом, а Звезда није могла са играчем мање да се врати и на крају је остало 4:2.

Јавор: Лазовић, Ђорђевић, Милетић, Миловић, Валиђо, Доцић, Стојаковић, Видић, Радивојевић, Веселиновић, Оњило.
Црвена звезда: Бајковић, Вешовић, Мартиновић, Лазић, Младеновић, Милијаш, Ковачевић, Нинковић, Печник, Касалица, Дауда.