Fofana i Kojić za pobedu Partizana (Video)

0

sp-Partizan5_620x0

(Вечерње новости)

Црно-бели фудбалери пласирали су се у осмину финала Купа Србије тријумфом у Хумској против Металца из Горњег Милановца са 2:0 (1:0).

Серија победа Партизана настављена је и у Купу Србије. Прва препрека је прескочена уз минимум проблема, без много проливеног зноја, уз голове једина два нападача које Вук Рашовић има на располагању ове јесени. Металац се држао док је имао резултат за „савезника“, касније је све представљало ствар рутине – 2:0 (1:0).

Нису црно-бели ушли у утакмицу с максималним гасом, па се на прву прилику пред Ђогатовићем чекало све до 18. минута када је Јојић на асистенцију Луке ударцем главом погодио стативу. Тај детаљ дао је импулс Рашовићевим изабраницима да озбиљније крену ка голу Металца. У наредних пет минута Грбић је могао да буде прецизнији из добре позиције са десетак метара искоса, док је млак ударац Фофане у 23. минуту један од гостујућих дефанзиваца избацио са гол линије.

И поред поменутих прилика, све је у првом полувремену деловало као на „слоу моушну“. Црно-бели никако нису успевали да убрзају и промене ритам, док гости нису ни размишљали о Стојковићевом голу, тако да су већ у 20. минуту добили жути картон због одуговлачења (голман Ђогатовић). Истина, у 33. минуту су могли и до гола који би вероватно и њих изненадио после грешке Станковића, али се Мемедовић спетљао у ситуацији један на један са Стојковићем. Казна је била бржа него што су стигли и да помисле, пошто је Фофана пола минута касније прецизним ударцем са двадесетак метара матирао Ђогатовића.

Гол предности је донео момцима у црно-белим дресовима мирнији наставак меча, ипак та растерећеност није донела много бољу игру у другом полувремену. Домаћин је и даље максимално контролисао дешавања на терену, а до гола којим је оверен тријумф питање победника могли су да реше Јојић и Лука. Први је пропустио две идеалне шансе, а Лука у 65. минуту са свега неколико метара није погодио празну мрежу. Пролаз у осмину финала Купа Србије потврдио је резервиста Немања Којић у 70. минуту, главом, са свега неколико метара на центаршут Немање Петровића.

ПАРТИЗАН – МЕТАЛАЦ 2:0
СТРЕЛЦИ: Фофана у 34, Којић у 70. минуту за Партизан. Стадион Партизана. Гледалаца: 2.000. Судија: Новица Анђеловски (Качарево) 7.
ПАРТИЗАН: Стојковић – – М. Живковић 6,5, Обрадовић 7, Станковић 6,5, Нем. Петровић 6,5 – Гулан 6,5, Брашанац 6,5 (од 74. С. Марковић – ), Лука 7, Јојић 6,5, Грбић 6 (од 57. Илић 6,5 )- Фофана 7 (од 66. Којић 6,5).
МЕТАЛАЦ: Ђогатовић 6 – Косић 5,5 (од 86. Мијаиловић -), Седлар 6, Јоксимовић 6, Контор 5,5 – Панић 6, Бркић 5,5 (од 67. Ивановић -), Младеновић 5, Лукић 5,5, Мемедовић 5,5 (од 46. Антељ 5,5) – Ћирковић 5.
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Предраг Лука (Партизан).