• SPORT
  • Evropsko prvenstvo u rukometu – bravo devojke!: Srbija na korak do polufinala

Evropsko prvenstvo u rukometu – bravo devojke!: Srbija na korak do polufinala

0

Рукометашице Србије оствариле су спектакуларну победу и налазе се на корак од полуфинала Европског првенства.

Рукометашице Србије победиле су селекцију Данске резултатом 29:26 (16:14), у другом колу Е четвртфиналне групе Европског првенства.

Изабранице Саше Бошковића у првом полувремену одиграле најбољих двадесет минута на првенству, имале су једном моменту шест голова предности, али су се Данкиње вратиле и почетком другог полувремена потпуно преокренуле резултат 19:17.

Међутим, наш тим се није предавао. Водила се велика борба током читавог другог полувремена и у феноменалном финишу наше девојке су успеле да изборе победу.

Најефикаснија је била Сања Дамњановић са осам голова, Светлана Огњеновић имала је сјајну реализацију, дала је шест голова из исто толико покушаја, а Биљана Филиповић носила је наш тим у првом полувремену са пет погодака. Феноменалну партију пружила је и Катарина Томашевић, која је бриљирала на колу наше репрезентације.

Овом победом Србија је надомак пласмана у полуфинале пошто је преузела друго место у групи са пет бодова. Норвешка се налази на првом месту у групи са осам бодова и  обезбедила је пролаз у полуфинале ЕП.

Последње коло на програму је у четвртак, Србија игра одлучујући меч против Француске и из те утакмице довољан је бод да би се наш тим нашао међу четири најбоље екипе.

Наше девојке су, за разлику од неких претходних дуела, феноменално ушле у овај дуел. Већ на самом старту утакмице изабранице селектора Бошковића су захваљујући изузетно расположеној Биљани Филиповић, направиле серију 3:0.

Данске рукометашице су преко Норгард на кратко прекинуле налет наше репрезентације (3:1), уследила је нова мини-серија  Србије за четири гола предности (6:2).

У наставку првог дела меча, Данска је са два брза гола смањила заостатак (7:5), међутим, само на кратко. Уследио је нови налет наших девојака које након три везана поготка долазе до највеће предности на мечу (10:5).

Наставиле су рукометашице Србије са одличном игром, чувале су рано стечену предност, а феноменалним голом Дамјановићеве у 22 минуту утакмице, наш тим је дошао до шест голова предности (14:8).

У завршници првог полувремена уследила је неугодна серија Данске селекције (4:0), ривалке нашег тима пришле су у једном моменту на само два гола заостатка. Серију је прекинула Сања Дамјановић, међутим, до краја полувремена наш тим није успео поново да се „одлепи“, па је први део меча завршен резултатом 16:14.

Наш тим је приказао најбољу игру на Европском првенству у првих двадесет минута утакмице. Незаустављива је била Биљана Филиповић која је постигла пет голова.

Данска је много боље отворила други део меча од наше селекције. Агресивном игром данске рукометашице су са три експресна гола брзо дошле до преокрета и првог вођства на мечу (17:16).

Током читавог другог полувремена играло се „гол за гол“, виђена је права резултатска клацкалица. До кључне предности Србија долази у 53. минута када Сања Дамјановић постиже феноменалан погодак за 25:23. Испоставило се да је управо тај гол Дамјановићеве преломио меч. Србија је сачувала предност и остварила веома битну победу.