EP (U17) u FUDBALU Defanzivac Mančester sitija presudio orlićima! TABELA+REZULTATI

0

Nesmotrena reakcija prilikom prekida je koštala našu reprezentaciju. Prilika za popravni protiv Holandije i Nemačke.

Изабраници Ивана Јевића данас су на стадиону Бартон Албиона изгубили од екипе Шпаније 1:0 у првом колу групе Д Европског првенства за кадете (У17).

Србија је данас имала великих проблема са повредама, већ у 10. минуту повредио се један од најталентованијих играча Европе, Иван Илић, па је убрзо морао да напусти терен и био је то велики ударац за тренера Јевића који је у игру убацио Ђорђа Јовановића, фудбалера Бродарца.

Наши момци су одиграли сјајно у одбрани у првом полувремену, тандем Страхиња Ераковић – Бојан Балаж је деловао суверено, а одлични су били и бекови, Митровић и посебно Радмановац који је био велики проблем за шпанске играче у одбрани, поред тога што је и сам добро одрађивао одбрамбене задатке.

Јако битну улогу имао је и фудбалер Вест Хема, Кристијан Белић, који је са средине терена често помагао одбрани нашег тима када је то било потребно.

Играло се прилично тврдо, голмани скоро и да нису имали прилике да ухвате лопту у првом полувремену, посебно наш голман Славковић. Радмановац је имао први шут у оквир гола гостију, да би у 34. минуту капитен и фудбалер Чукаричког, Видосављевић, послао лопту преко гола из не тако лоше ситуације.

САСТАВИ

Србија: Славковић 6 – Радмановац 6,5, Балаж 6, Ераковић 6, Митровић 6 – Белић 6,5, Илић (од 16′ Јовановић 6) – Видосављевић 6 (од 54′ Дедијер 6), Јочић 6, Савић 5,5 (од 70′ Ђермановић 5,5) – Бурмаз 5,5.
Шпанија: Тенас 6 – Фахардо 6, Гарсија 7,5, Аламо 6, Ортега 6 – Руиз 6,5, Синтез 6 – Карпинтеро 6,5, Мартинез 6 (од 72′ Гарсија), Салватиера 6 (од 64′ Мортимер) – Зубди 6,5.

Шпанци су узвратили на другој страни, имали су веома добру шансу преко Зубдија који је шутирао поред стативе, а онда у 39. минуту велика шанса, Јочић је упослио Радмановца по десној страни који се поново одлично убацио у простор, ушао је и у казнени простор, шутирао, али није успео да погоди мрежу. У наставку акције лопта долази до резервисте Јовановића који фантастичним ударцем умало погађа саме рашље, лопта је ипак отишла поред гола.

У трећем минуту надокнаде (40+3, игра се два пута по 40 минута), Шпанија је имала нову шансу, Синтез се нашао у прилици, али је лопту послао преко гола.

Друго полувреме другачија слика.

Шпанија је кренула агресивније ка голу, док се наша репрезентација повукла и није често боравила на половини „фурије“. Славковић се истакао након шута Мартинеза главом, одлично је одбранио тај ударац у 45. минуту, да би у 50. Зубди имао добру шансу након што је голман Славковић погрешио, али није то искористио.

Повредио се касније и Видосављевић, фудбалер Чукаричког и капитен наше селекције који има искуства и у Супер лиги Србије, наша средина терена је била прилично у проблему након што је и он морао да напусти терен.

И онда је уследио 68. минут, корнер за Шпанију, капитен Гарсија (фудбалер Манчестер ситија) највиши у скоку, био је потпуно заборављен, млади Славковић на голу не тако добро постављен, 1:0 за Шпанце.

Остало је само 12 минута до краја, Јевић је убацио и Ђермановића, имали смо одмах шансу након прекида, фантастичну прилику је управо Ђермановић пропустио, имао је зицер, али је лоше захватио лопту.

Прилично смо офанзивно кренули ка голу Шпанаца, Јочић је сам успео да се избори за шут из казненог простора, али је шутирао право у голмана из изгледне ситуације.

Шпанци су се консолидовали до краја, нису дозволили више шанси за нашу репрезентацију и на крају су славили само због лошег издања наше репрезентације у другом полувремену.

У другом мечу ове групе Холандија је убедљивом игром савладала Немачку резултатом 3:0.