DOŠAO JE I TAJ DAN: Srbija na svetskom prvenstvu posle šest godina!

0

Muška rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo u Nemačkoj i Danskoj, pošto je večeras remizirala sa Portugalom i odbranila +7 iz Niša.

Србија је у првој утакмици баража савладала селекцију Португала у Нишу резултатом 28:21 и тако стекла солидну предност пред вечерашњи реванш у Повоа де Варзиму.

Вечерас су „Орлови“ успели да одбране стечену предност, ремизирају са Португалом 25:25 (10:13), и тако обезбеде пласман на Светско првенство после шест година.

Сви они који су мислили да ће изабраници Љубомира Обрадовића имати лак посао након тријумфа са седам голова разлике у првом мечу нису били у праву.

Португал је, поготову током првог полувремена, задавао велике проблеме нашим репрезентативцима и имао предност која му је гарантовала останак у двомечу.

Нервоза која се увукла у редове нашег националног тима у завршници првог полувремена била је резултат јако грубе игре Португалаца, али срећом није направила веће проблеме.

„Орлови“ су на старту другог полувремена успели да ухвате резултатски прикључак, а затим и да средином другог периода први пут поведу на утакмици (18:17) чиме су практично преломили бараж двомеч са Португалцима.

Репрезентативци Србије су до краја у потпуности контролисали дешавања на терену, па су на крају потпуно заслужено оверили пласман на планетарну смотру.

Светско првенство за рукометаше биће одиграно у Данској и Немачкој од 9. до 27. јануара наредне године, а жреб за групну фазу такмичења заказан је за 25. јун у Копенхагену.

Пласман на Светско првенство до сада су обезбедиле селекције Данске, Немачке, Француске, Шпаније, Анголе, Египта, Туниса, Бахреина, Катара, Саудијске Арабије, Јужне Кореје, Аустрије, Хрватске, Мађарске, Исланда, Македоније, Норвешке, Русије, Шведске, Србије и Јапана.

ПОРТУГАЛ – СРБИЈА 25:25 (13:10)
Повао де Варзим
Гледалаца – 2.200
Судије: Ердоган – Оздениз (Турска)

ПОРТУГАЛ: Кинтана седам одбрана и гол, Портела 4(1), Дуарте 1, Мартинс 2, Бранкино 2, Соуза 2, Рока 3, Соарес 1, Кавалканти, Гомез пет одбрана, Монтеиро 2, Барош 4, Дајвес, Магалхес 1, Амадор Салина, Хернандез Борхес 1

СРБИЈА: Пушица 4 , Црноглавац, Вујић 1, Крсманчић, Ђукић, Веркић четири одбране, Пешић, Радивојевић 6(2), Илић Н 4, Рнић, Илић В 1, Зеленовић 4, Сретеновић 2, Марсенић 2 , Стевановић, Цупара седам одбрана и гол