• Početna
  • VIDEO
  • Donji Srem ispustio 2:0, preokret Partizana za tri boda! (Rezultati, tabela, video)

0

FK Partizan Donji Srem

Партизан – Доњи Срем 3:2 (0:1)

Стрелци: 1:0 – Крунић у 43, 2:0 – Крунић у 47, 2:1 – Фофана у 58, 2:2 – Станковић у 70, 3:2 – Јојић у 82. минуту.

Стадион: Партизана. Играно без присуства гледалаца. Судија: Дарко Богдановић (Краљево). Помоћници: Владимир Јовановић (Чачак) и Немања Петровић (Ужице). Жути картони: Марковић, Станковић (Партизан), Прљевић, Чордашић (Доњи Срем).

ПАРТИЗАН: Стојковић 6, М. Живковић 7, Остојић 5,5, Станковић 6, Волков 6, Марковић 6, Илић 7,5 (од 93. минута Петровић), Лука 5,5 (од 46. минута Фофана 7), Јојић 7, Малбашић 5,5 (од 52. минута А. Живковић 6,5), Којић 6.

ДОЊИ СРЕМ: Белић 6, Лакићевић 6, Васиљевић (од 15. минута Прљевић 6), Лакић-Пешић 6, Ашковски 6,5, Букорац 6,5, Синђић 6,5, Зец 6,5, Крунић 8(од 80. минута), Јанковић, Стојановић 6,5, (од 69. минута Чордашић), Дамњановић 6.

Партизан је био на ивици пораза против одличних Пећинчана, који су у 47. минуту водили са 2:0 и били близу тек друге победе у Супер лиги.

Ипак, црно–бели су иницијативу у другом полувремену крунисали преокретом и освајањем врло важна три бода у борби за титулу. А што је посебно важно за навијаче Партизана, овим тријумфом су се колико–толико извадили за пораз у вечитом дербију.

Гости су повели у 43. минуту преко Крунића. Деганжирао је голман Пећинчана Белић, лопта је прескочила Остојића, који се из неког разлога сагнуо, а Крунић рутински „поткопао“ лопту која је прескочила Стојковића.

Изненађујућих 2:0 за Доњи Срем било је у 47. минуту. Поново је стрелац био Крунић, прошавши Станковића по левој страни, који се при том и оклизнуо, затим предриблао Остојића у казненом простору и пласирао лопту у мрежу.

Партизан је свим силама притискао госте у наставку меча, што је резултирало са неколико феноменалних шанси и три гола.

Фофана је у 58. минуту, на асистенцију Којића, претрчао чувара по десној страни, а затим заобишао голмана Белића и послао лопту у празну мрежу.

Станковић је изједначио 12 минута касније. Јојић је центрирао из слободног ударца са десне стране, а штопер Партизана сачекао лопту на другој стативи и са метар–два је спровео у мрежу, уз малу помоћ стативе и чувара мреже Доњег Срема.

super-liga3tabela

Трећи гол, Партизан је постигао у 74. минуту, али је он поништен због недозвољене позиције Станковића, оправдано. Илић је центрирао, Којић главом погодио стативу, а Станковић налетео на одбитак из офсајда.

Преокрет црно–белима донео је Јојић у 82. минуту. Илић му је главом асистирао са леве стране, а млади везиста домаћих мајсторски, грудима, смирио лопту, збунио чувара, а потом из прве послао лопту у мрежу.

Треба напоменути да су на мечу виђене три крупне спорне ситуације. У 24. минуту, Јојић је у казненом простору дриблингом преварио Прљевића, који је одлетео у празно. При том је руком на земљи, чини се ненамерно, закачио лопту. Судија Богдановић није свирао пенал за Партизан.

У 30. минуту Крунић и Волков су били у дуелу у шеснаестерцу црно–белих, а деловало је да је играч Партизана закаснио са интервенцијом и уместо лопте „покупио“ стрелца оба гола за Доњи Срем.

Трећа спорна ситуација догодила се приликом постизања гола Фофане. Остаје дилема, да ли је нападач црно–белих био у офсајду после додавања Којића.

Семафор 12. кола Супер лиге:

Нови Пазар – Спартак 3:0 (Мутавџић 61, Обровић 80, Видаковић 84)

Раднички 1923 – Чукарички 0:1 (Тинтор 39. аутогол)

ОФК Београд – Јагодина 3:2 (Дражић 12, 45, Гајић 35 – Живановић 42, Шушњар 90)

Раднички Ниш – Вождовац 2:1 (Стојановић 41. једанаестерац, Јовановић 68 – Бабовић 50)

Партизан – Доњи Срем 3:2 (Фофана 58, Станковић 70, Јојић 82 – Крунић 43, 47)

Слобода Поинт – Напредак 2:1 (Тијаго 26, Пурић 80 – Кнежевић 20. аутогол)

Војводина – Јавор 2:2 (Калуђеровић 4, Врањеш 40 – Доцић 51, Радивојевић 90)