DOMINIRA: Moćni Nikola Jokić uništio Atlantu!

0

Nikola Jokić odigrao je jedan od najboljih mečeva sezone u pobedi Denver Nagetsa u Atlanti 105:100.

Јокић је предводио Нагетсе до прве победе после два узастопна пораза са 18 поена (8/16 из игре), 15 скокова и пет асистенција.

Србин је до дабл-дабла стигао пре полувремене и током целог меча представљао кључни фактор свог тима, посебно је доносио стабилност екипи у тренуцима када су Нагетси знали да “погубе конце” игре.

Нагетси нису форсирали игру у рекет на свог центра, али је Јокић био изузетно ефикасан и пронашао начин да буде један од најефикаснијих играча тима, доминирао је у оба рекета.

Пратили су га Гери Херис и Вил Бартон са такође по 18 поена, док су по 16 убацили Малик Бизли и Пол Милсап, у свом првом мечу против дојучерашњег тима.

Хоксе је предводио Денис Шрудер са 20 поена и шест асистенција, 19 је додао Тауреан Принс уз седам скокова, 15 је постигао Марко Белинели, док је дабл-дабл забележио Двејн Дедмон са 13 поена и десет ухваћених лопти.

Нагетси имају скор од две победе и три пораза, а у следећем мечу гостују Бруклин Нетсима у понедељак увече од 11 часова по нашем времену.

Други српски кошаркаш Немања Бјелица добио је само осам минута на паркеру у победи Минесота Тимбервулвса над Оклахома Сити Тандером 119:116.

Бјелица је погодио тројку и имао скок, тренер Том Тибодо га је извео десет минута пре краја утакмице у тренутку када су Вулвси преокренули на 97:96 и више га није враћао на паркет.

Вулвсе је до велике победе предводио Карл Ентони-Таунс са 33 поена и 19 скокова, 25 је додао Џими Батлер, 17 је убацио Џеф Тиг уз десет асистенција, 16 Таж Гибсон, а 14 Ендру Вигинс.

У екипи Тандера најефикаснији је био Расел Вестбрук са 27 поена, девет асистенција и осам скокова, а пратили су га Кармело Ентони и Пол Џорџ са по 23 поена.

Одличан у нападу је био Стивен Адамс са 20 поена и осам скокова, али није могао да обузда сјајног Таунса.