• SPORT
  • VELIKA NADA SRPSKOG TENISA: Ćerka Saše Danilovića osvojila Ameriken kup u Majamiju

0

olga-danilovic

Једна од највећих нада српског тениса, Олга Даниловић, ћерка прослављеног кошаркаша Предрага Саше Даниловића, освојила је у недељу у Мајамију Америкен куп, турнир који служи као генерална проба за Оранж боул до 12 година који се ове недеље игра у Ки Бискејну.

Даниловићева је у финалу надиграла Канађанку руског порекла Софију Бабич са 2:0 (6:3, 6:3).

О каквом се турниру ради, најбоље говори чињеница да су претходних година готово сви велики асови учестовали на Америкен купу, који се раније звао Принц куп. Тако су Новак Ђоковић, Енди Мареј, Маркус Багдатис, Гиљермо Корија, Габријела Сабатини… својевремено играли на овом турниру.

Олга Даниловић није једина српска тениска нада која ових дана доминира на Флориди. Анђела Скробоља је на Америкен купу играла у финалу дублова, док је Михаило Поповић догурао до финала сингла на Најк мастерсу. Недавно је Миомир Кецмановић тријумфовао на турниру Еди Хери, што употпуњује слику о перспективи српског тениса.