• BRAVO SRBI: „Delije“ i „firmaši“ ujedinjeni protiv prijema Kosova i Metohije u UNESKO! (VIDEO)

0
twitter.com/@DELIJEDelije

Срби су се сложили. Навијачи Црвене звезде и Војводине истакли су особину, којом српски народ кроз историју баш и није могао да се подичи – јединство!

Ипак, око једне ствари су сви сагласни – самозваној држави Косово није место у Унеску. Такав став изражен је и на утакмици Црвене звезде и Војводине у дербију 13. кола Супер лиге.

Навијачи и једног и другог клуба су на полувремену заћутали, док је на северној трибини истакнута велика шеталица са призором манастира Грачанице.

– Од 1999. године на косову је запаљено или уништено 140 црркава и 300 културних споменика – писало је на пароли „делија“, а сличну поруку за међународне институције имали су и „фирмаши“ из Новог Сада.

Браво Срби!

Срнић хет триком срушио Војводину

Црвено-бели „газе“. Фудбалери Црвене звезде победили су Војводину са 3:0, у дербију и последњој утакмици

Састав Миодрага Божовића наставио је са одличним играма и остварио 11. узастопну победу у Супер лиги, па сада поново има 11 бодова више од другопласираног Борца.

ЦРВЕНA ЗВЕЗДA: Кахриман, Петковић, Луковић, Павићевић, Ибањез, Грујић, Доналд, Срнић, Плавшић, Катаи, Виеира

ВОЈВОДИНA: Перић, Василић, Панков, Максимовић, Росић, Иванић, Палочевић, Aнтић, Вукчевић, Секулић, Ожеговић

Славољуб Срнић био је троструки стрелац и јунак победе Звезде пред нешто мање од 15.000 гледалаца.

Први гол постигао је после одличне асистенције Вијеире у 40. минуту, други после сјајног додавања Катаија у 61. минуту, а хет трик је заокружио у 79. минуту, овога пута на асистенцију Луке Јовића.

„Делије“ и „фирмаши“ уједињени против пријема Косова и Метохије у Унеско!

Уго Вијеира је претходно у 34. минуту промашио пенал, који је досуђен после играња руком Вукчевића на гол линији. Звезда је у том тренутку оштећена пошто је играч Војводине добио жути, а не црвени картон.

Осим два гола, Звезда је имала још неколико одличних прилика, своје шансе имала је и Војводина, али су Палочевић и Ожеговић били непрецизни. Новосађани су остали на седмом месту на табели са 20 бодова.

Извор: Вести онлајн