БРАВО ЛАВОВИ!!! ИСТОРИЈА НА „МАРАКАНИ“ – Звезда срушила Ливерпул! (ВИДЕО)

0

Каква ноћ, за потпуну неверицу на "Маракани"! Црвена звезда је срушила Ливерпул, вицешампиона Европе! Јунак "делија" Милан Павков уписао се златним словима у антологију клуба, јер је постигао оба поготка за велику победу српског првака - 2:0

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЛИВЕРПУЛ 2:0
Стрелац: Павков у 23. и 29. минуту.

Стадион: „Рајко Митић“. Судија: Антонио Матеу Лахоз.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Дегенек, Савић, Родић, Јованчић, Крстичич, Марин, Бен, Срнић, Павков.

ЛИВЕПРУЛ: Алисон, Александер-Арнолд, Ван Дајк, Матип, Робертсон, Милнер, Лалана, Вајндалум, Мане, Салах, Стариџ.

УЖИВО:

КРАААЈ! ИСТОРИЈСКА ПОБЕДА ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ!

94′. ПОСЛЕДЊА шанса за Ливерпул! Ударац Салаха после одбитка, шут са 12 метара, брани Борјан!

92′. Ван Дајк главом, недовољно снажно, лак плен за Борјана.

Још пет минута судијске надокнаде!

90′. Бројимо секунде до историјске победе!

85′. Нова акција Ливерпула, Фирмино је центрирао са десне стране, скочио је Ван Дајк и тукао главом – преко гола.

82′. Још једна прилика за Ливерпул. Гомез је из аута бацио лопту далеко, она је дошла до Салаха, који је пробао готово из мртвог угла, а Борјан је одбранио.

79′. ШАНСА! Мохамед Салах је добио лопту на петерцу, није успео добро да је шутне, Борјан и Родић су је избацили у поље.

75′. Контра Звезде три на три, на крају је Срнић јако лоше шутирао, а Гобељић није успео да је стигне на другој стативи, да је скрене у мрежу.

73′. Последња измена у Звезди, Јовичић иде на терен уместо Крстичића.

71′. Ударац Мохамеда Салаха са 17 метара, лопта је још закачила и Гобељића, али је Борјан одбранио!
СТАТИВА! После корнера нови ударац Салаха, погодио је оквир гола!

64′. Нова измена, Чаушић иде на терен уместо Марина.

63′. Мохамед Салах је пробао директно из корнера да затресе мрежу Звезде, наравно да није успео.

58′. Принудна измена у Звезди: повредио се Стојковић, па мора да изађе из игре, а уместо њега на терен ће Гобељић.

56′. ПРЕЧКА! Робертсон је центрирао, лопта је закачила Бена, у високом луку кренула ка голу Звезде и погодила пречку са горње стране.

53′. Потпуна офанзива Ливерпула у другом делу, игра се све време на половини црвено-белих.

49′. ЗИЦЕР! Колосална шанса за Манеа, на два метра од Звездиног гола, али је лоше шутирао главом и Савић је спречио гол.

46′. ШАНСА! Бен, па Марин су шутирали из шеснаестерца Ливерпула, у оба случаја су изблокирани.
Утисак је да је лопта погодила Милнера у руку! Да ли је Звезда оштећена за пенал!?

46′. Двострука измена у Ливерпулу: изашли су Алекснадер-Арнолд и Стариџ, а ушли су Гомез и Фирмино.

– Спрема се Роберто Фирмино да уђе у игру.

Крај првог полувремена.

45′. Дегенек на правом месту, отклања опасност испред гола Звезде.

41′. Мане је имао продор по левој страни и центрирао, али је Борјан лепо интервенисао и ухватио лопту.

34′. Поново солира Стариџ у шанси, ударац који завршава поред гола.

33′. Притисак Ливерпула, Лалана је шутирао главом у паду, а Стојковић је стомаком скренуо лопту у корнер.

30′. Волеј Салаха са ивице шеснаестерца, лопта је отишла далеко од гола.

29′. ГООООЛЛЛЛ! КАКАВ ГОЛ МИЛАНА ПАВКОВА! Пројектил са више од 20 метара погодио је саме рашље гола Ливерпула!

28′. Сјајан потез Родића, скинуо је Лалани лопту с ноге на седам-осам метара од гола Звезде, таман када се играч Ливерпула спремао на ударац.

26′. Нови добар напад Звезде, ударац Бена, који доноси нови корнер.

23′. ГОЛ! Води Звезда! Милан Павков је стрелац! Сјајан скок Звездиног шпица код корнера и гол – 1:0!

22′. Топовски ударац Бена! Распалио је нападач црвено-белих са 20 метара, Алисон је морао добро да се испружи да би одбранио!

20′. ПОНОВО Стариџ у великој прилици! Помало себично је из окрета са петерца шутирао, изблокиран је, Ливерпул је добио корнер.

17′. ЗИЦЕР! Много среће за Црвену звезду! Имао је Данијел Стариџ колосалну шансу, био је потпуно сам на петерцу, али је очајно шутнуо, лопта је отишла преко гола.

15′. ШАНСААА! Вујадин Савић је имао одличну прилику после одбитка из корнера. Шутирао је из окрета са десетак метара, лопта је отишла преко пречке.

13′. Опасан Звездин напад, Марин је пробао да пошаље лопту за Срнића иза леђа Ливерпулове одбране, али је реаговао Матип.

12′. Центрирао је Салах ка Стариџу, лопта је била превисока, на њу је потом натрчао Александер-Арнолд и послао је високо преко гола.

9′. Прва прилика за Звезду! Марко Марин је све сам урадио по левој страни, заломио је у средину, шутирао, али по средини гола, што је Алисон лако одбранио.

8′. Први ударац гостију. Мане је добио дубинску лопту, одиграо повратну за Милнера, али је то био доста лош пас, па је ударац Милнера завршио високо преко гола.

5′. Већ жути картон, добио га је Марко Марин зато што је с леђа срушио Александера-Арнолда.

2′. Умало шанса за Звезду! Стојковић је из аута далеко бацио лопту у срце шеснаестерца гостију, где је Ван Дајк за длаку био бржи од Срнића.