Borac golovima Đelmića srušio Željezničar

0

borac-zeljeznicar-foto-v-stojakovic
(Бањалука-инфо)
Бања Лука – У дерби мечу 4. кола Премијер лиге БиХ играном у Бањалуци Борац је пред својим навијачима савладао Жељезничар резултатом 2:1. Оба гола за Борац постигао је Ђелмић. Стријелац за Жељезничар био је Адиловић.

Од почетка меча се играло нападачки и жестоко на обије стране, о чему свједочи податак да су у првих десет минута меча подијељена три жута картона. Нападачка игра Борцу се исплатила већ након петнаестак минута. Након што је имао један неуспјешан покушај из даљине Ђелмићу се у 18. минуту указала нова прилика коју није пропустио. Акција је почела од Жарић који је додао Грујићу, овај је прослиједио Субоћу који сјајно убацује, а акцију поготком завршава, као што смо већ споменули, Ђелмић.

Наставио је Борац са нападима, два пута је покушао Стокић, а онда у 30. минуту нови погодак за ‘црвено-плаве’. Лопту је лоше испуцао гостујући голман, Хаџић, она је дошла до Стокића који је несебично прослиједио за Ђелмића, а он постигао свој други погодак на мечу.

У другом дијелу меча Жељезничар је кренуо нешто офанзивније, покушао је Хаџић, али његов ударац је завршио изнад пречке Авдукићевог гола. Велики пех задесио је Борац у 52. минуту када је због другог жутог картона искључен Жарић који је претходно повукао Селимовића за дрес.

Након само два минута Жељезничар је поготком Адиловића на центаршут Станића смањио предност Бањалучана. Сјајне покушаје Хоџића и Адиловића у 65. односно 68. минуту крајњим напорима укротио је Авдукић. Борац се након тога ослободио притиска Жељезничара, а Стокић је то одмах искористио и у 70. минуту упутио праву „бомбу“ ка голу Хаџића, који је једва избацио у корнер.

Нову шансу за изједначење пропустио је у 75. минуту Селимовић. Покушао је Селимовић и у 86. минуту, али поново – безуспјешно.

Пар минута након што је ушао у игру покушао је и Бајић, али гол Борца као да је било немогуће погодити.

Издржао је Борац све налете плавих из Сарајева и освојио велика три бода.