BORJAN HEROJ! Posle antologijskih penala, Zvezda na korak od Lige šampiona!

0

Crvena zvezda je uspela da se plasira u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, nakon što je posle velike borbe, produžetaka i penal-ruleta pobedila Kopenhagen u gostima 1:1 - penalima 7:6. Junak utakmice je bio Milan Borjan!!!

Већи део утакмице је Звезда играла са играчем мање, након што је Милуновић искључен у 54. минуту. Црвено-бели су успели да издрже до краја, а затим и славили у узбудљивој пенал завршници. Као Спартанци код Термопила су се јуначки бранили и одбранили.

Јунак утакмице је био Милан Бојран!!!

Звезда ће за пласман у Лигу шмапиона играти са швајцарским Јанг бојсем.

Сат времена је Звезда играла са играчем мање. На крају 120 минута је било 1:1. Као Спартанци код Термопила су се јуначки бранили и одбранили. А онда су доли на ред пенали. Најважнији још од Барија. Промашили су Марин, Јевтовић, Јованчић и на крају Симић. Бела тачка је била врна рупа. Блатњава, претешка за шутирање пенала. Али и Данци су промашивали. Два пута су имали меч лопту.

Онда су на ред дошли голмани. Они су дали пенале. Али Винд Није. Звезда је у плеј оф-у. Милан Борјан је израстао у правог хероја црвено-белих са одбрањеним пеналима, на крају је зауставио и Винда и наплатио све неправде.

Тек што је утакмица почела Зека је згазио Иванића, а судија Мажејка је пропустио да свира чист пенал. Није га било брига што је непостојећи свиран за Копенхаген у Београду. Ваљда је хтео да наплати што пре две године није признао чист гол Краснодару протув Звезде.

Ипак, судијска неправда није пореметила Звезду, играли су мирно и сталожено. Магија Мраина у 17. минуту. Центаршут са леве стране, а онда невероватан клизећи старт Боаћија који је угура лопту у мрежу. Имала је звеуда још два шута ван оквира гола. Прво је Јованчић шутнуо непосредно пред Боаћијев гол, а Иванић је 15 минута касније пропустио да дуплира предност. Ударац левом ногом је био непрецизан. Повукла се Звезда сувише брзо.

Препустила је иницијативу Копенхагену, али Данци нису ништа успевали да ураде. Звезда је играла мушки, на моменте и грубо. Жуте картоне су добили Милуновић и Јованчић, а затим и Борјан јер се бунио зашто Ндоје ноје добио црвени картон након ударања Дегенека. Ндоје се није превише узнемирио и наставио је прави проблеме Звездиној одбрани. Гобељић у 44. минути није изашао агресивно на десну Борјанову страну, уследио је центаршут и Ндоје је надвисио Дегенека и у најгорем могућем тренутку закуцао гол у Звездину мрежу. Савршено за ветар у леђа Данцима за друго полувреме.

И дао им га је нажалост Немања Милуновић. Прво је Марин после једног слободног ударца нашао Вукановића који је постигао гол, али из милиметарског офсајда. И онда на сцену ступа Немања Милуновић. У скоку, невероватно неопрезно латком удара Ндојеа и потпуно заслужено добија други жути, односно црвени.

На полувремену је уместо Родића, ушао Жандер. Због црвеног картона уместо Кањаса је ушао Панков, а у 80 минуту је уместо Боаћија ушао брзомоги Симић. Стискао је Копенхаген, али није било превише шанси. Јесте посед лопте био убедљиво на страни данаца, али нису имали ни шут у оквир гола. Марин је са друге стране заиста покушавао све, покушавао је све.

Али он је временом бивао све уморнији, а Вуканић, Иванић и напослетку Симић нису могли да испрате Звездиног Месија. Звезда није успевала да повеже два паса. Чекали су се продужеци, а тамо је ваљда све могуће, па и да Звезда некако уваља гол или да у пеналима Борјан одради своје. Судија је продужио утакмицу четири минута, а делоје су запевале, “Дај Гол”, али резултат се није мењао. Јованчић је шутнуо у 92 веома лоше и ту је био крај надања да Звезда у регуларном делу може да реши утакмицу.

Почело је изменом Јевтовић-Вуканић. Херојски је бранила Звезда. А имао је један шпринт Иванић када га је одбрана Копенхагена ухватила у задњи час. Стискао је Копенхаген, али се Звезда јуначки бранила. Скинуо је Борјан зицер у 100. минуту, а онда и солидан Виндов ударац у 102. минуту. Сјајно се борио Марин.

Чак је у 103. минуту наређао неколико играча Копенхагена, али није убедио Литванца. Плели су мрежу Данци, али је Борјан сваки напад успевао да укроти. Барочито је било лепа одбрана у 109. минуту, када је нови ударац Винда парадом укротио. А онда ваћжан тренутак. Жандер краде лопту, а Бјела га повлачи и добија други жути картон. Сесте минута до краја. десет на десет.

Копенхаген – Црвена звезда 1:1 (1:1)

Стадион: Паркен стадион Гледалаца: око 30.000 Судија: Гедиминас Мажејка (Литванија) Жути картони: Ндоје, Варела (Копенхаген) Милуновић, Борјан, Јованчић, Боаћи (Звезда) Црвени картон: Милуновић (Звезда)

КОПЕНХАГЕН: Гритебуст – Варела (од 81. Бартолец), Папајанопулос, Нелсон, Бенгтсон – Холсе (од 74. Бјел), Зека, Стаге (од 60. Фалк, од 120 Сотироу), Фишер – Винд, Ндоје.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан – Гобељић, Милуновић, Дегенек, Родић (од 46. Жандер) – Кањас (од 58. Панков), Јованчић – Вукановић (Јевтовић, 91), Марин, Иванић – Боаћи (од 81. Симић).