BOGDANOVIĆ u najboljoj partiji sezone doneo pobedu Sakramentu! (VIDEO)

0

Bogdan Bogdanović je bio jedan od najboljih igrača na Svetskom prvenstvu u košarci, u novu NBA sezonu je ušao nikad spremniji, sa nikad većim očekivanjima, ali prve utakmice su bile pravo razočaranje: šut ga jednostavno nije služio.

Ипак, свему томе је изгледа дошао крај: Богдан је ушао у свој ритам, а и Сакраменто, који после победе над Атлантом (121:129) има три победе, полако показује да ова сезона никако није „бачена“, како су многи прерано помислили.

Србин је синоћ водио своје Кингсе до битне победе: за 29 минута шутирао је 6-9 из игре, 5-6 тројке и 3-3 са пенала, за укупно 20 поена, 4 скока и 5 асистенција и +- индекс од чак +21 (најбољи на утакмици).

Немања Бјелица је почео утакмицу и за 19 минута шутирао 5-7 из игре (3-4 тројке) и забележио 13 поена и 3 асистенције.

Бади Хилд је био најефикаснији код Кингса са 22 поена, а добри су били и Деарон Фокс са 17, Харисон Барнс са 16 и Тревор Ариза са 14 поена.

У тиму Атланте опорављени Тре Јанг је убацио 30 поена, уз 12 асистенција и 5 украдених лопти, а Џабари Паркер је додао 25 поена.

Богдан је две од својих 5 тројки убацио у кључном периоду у 4. четвртини, кад је Сакраменто одбио покушај Атланте да се врати у меч.

Хоукси су се у једном тренутку приближили на 94:93, али онда је уследила рафална паљба Кингса, који су се поново одлепили са чак 5 узастопних тројки (две од тих пет је постигао Богдан).

Ново гостовање Партизана, овог пута (данас, 18.00) у Задру, јединој екипи која још нема победу ове сезоне у АБА лиги. Квота на црно-беле је 1,45, а на победу Тринкијеријевог тима с више од 5,5 поена разлике 1,85. Погледајте све квоте кладионице МОЗЗАРТ за Задар – Партизан.