0

Igrao je gotovo sam u nastavku, nije vredelo. Slovenac veličanstven, "Bugijev" teror nad Lejkersima, Klipersi jedva protiv Portlanda. Nema sreće za Bakse u Kanadi...

Спортске.нет

Никола Јокић опет сјајан, али остатак екипе га није испратио. Србин је убацио 27 поена, имао 11 скокова и 4 асистенције, Нагетси су се избрукали, изгубили су 20 разлике од најгорег тима лиге.

Далас показује какве такве знаке живота, иако десеткован, предводио их је мало познати Фини-Смит, момак са Флориде који није био на драфту, са 13 поена и 9 скокова. Вес Метјус је убацио пет тројки, па су Тексашани стигли до тек пете победе у сезони. Денвер их има 9, али ни они неће далеко одмаћи оваквим партијама. Јокић је убацио 23 поена од укупно 49 за Нагетсе у наставку, највише ове сезоне. Али, његов тим је у рекету примио 40 поена у првом делу па није ни чудо што су рада Мавси имали великих +22 на одмору. Србин је иначе провео на паркету 26 и по минута, Нуркић је за 18 дао само 4 поена, имао и 6 скокова. За Јокића је и ово рекорд каријере, али нема у чему да ужива, порази се ређају, тим из Колорада је много више очекивао ове сезоне.

Мали дерби Пацифика припао је Кингсима, „Буги“ Казинс је био превише добар за Лејкерсе, радио је буквално све, убацио 31 поен, имао 16 скокова, 5 асистенција, 3 блокаде. Одлучила је трећа четвртина у којој су Кингси дали 39 поена и стекли одлучујућу разлику. Лејкерси нервозни, искључен је коуч Волтон, техничке су добили Рендл, Расел, чак и асистент Брајан Шоу, као и Лу Вилијамс. И где све да прође без Казинса, и он се „уписао“ на тај начин.

Клиперси су се одржали против Блејзерса, на крају је бил тесно, али је победа остала у „Ел-Еју“. Грифин се вратио са 26 поена и 12 скокова, Пол додао 21 поен и 14 асистенција, Клипси су почистили Блејзерсе, ово је њхова трећа победа нада ривалом из Орегона ове сезоне.

Није било лако ни Хјустону који је био апсолутни фаворит против Бруклина. На крају је превага био Харден са 36 поена и 11 асистенција, „Брадоња“ је ухватио и 8 лопти. Ово је седми тријумф у низу за „Ракете“, све бољи Ерик Гордон је убацио шест тројки. Нетси су јурили предност у читавој утакмици,м али су стигли на крају на 118:118 у последњем минуту. Али Гордон је са пенала прво вратио вођство, после је домаћин украо пас, и са још пар слободних бацања решио питање победника.

Милвоки није има шансу у Торонту, тајно оружје Канађана био је Теренс Рос са 25 поена, ДеРозан је убацио својих 30, на другој страни погађате, Антетокумпо 30 поена, 8 скокова, 5 асистенција. Али, Баксима никако не иде против Репторса, изгубили су шест у низу против Канађана, били на -26, спустили се на -10, али је онда Рос преузео ствари у последњој четвртини, уследила је серија 14-2 и све је било готово. Бакси су шутирали тројке 13%, па је јасно Џејсон Кид био љут на свој тим.

Телетовић код Милвокија 4 поена, промашио је свих пет тројки.

Вашингтон се надао победи у Мајамију, али испречио се сјајни Словенац. Горан Драгић је убацио 34 поена, имао по 5 скокова и асистенција, па је Хит почео серију од шест мечева код куће победом. Сјајни плеј се повредио у трећој четвртини, на срећу није било озбиљно, у последњем периоду је наставио страшну серију и на крају преломио, ово је друга победа Мајамија над Визардсима ове сезоне. Код гостију из престонице, Вол и Бредли Бил су искомбиновали 59 поена, али није било довољно.

Индијана је сломила отпор Шарлота у последњој четвртини, Мајлс Тарнер је уз 22 поена, имао 7 скокова и 4 блокаде. Пол Џорџ је додао 22, Хорнетси су очајно шутирали, нису нашли решење за Тига који је уз 16 поена имао 11 асистенција. Овим су Пејсерси прекинули лош низ од четири пораза против екипе из Северне Каролине.