Bane Ivanović doneo Čelziju evropsku titulu!

0

Netherlands Soccer Europa League Final(Б92)
Прошле сезоне Челси је елиминисао лисабонски тим у четвртфиналу Лиге шампиона.

Уколико Челси тријумфује, постаће први тим који је у две сезоне освојио Лигу шампиона, па Лигу Европе.

Бенфика (4-3-3): Мораеш – Алмеида, Мелгарехо (Џон 66), Гарај (Жардел 78), Луисао – Перес, Морено (Лима 66), Матић – Гајтан, Салвио, Кардосо.
Челси (4-2-3-1): Чех – Аспиликуета, Кол, Ивановић , Кејхил – Лампард, Луиз – Рамирес, Оскар, Мата – Торес.

2. мин. Прва шанса на мечу – Алмеида је центрирао, а Кардосо је главом послао лопту преко Чеховог гола.

6. мин. Оштар старт Матића на Рамиресу, али без последица.

11. мин. Бенфика је преузела иницијативу, Луиз је изблокирао ударац Салвија, а у нападу који је уследио брзо после тог Гајтан је непрецизно шутирао.

Тривиа Ешли Кол игра своје четврто финале неког од европских такмичења – једно је изгубио са Арсеналом, а са Челсијем има скор 1-1.

Netherlands Soccer Europa League Final16. мин. Рамирес се реванширао Матићу, направио је фаул на око 25 метара од гола Челсија. После тог слободног ударца створила се велика гужва у шеснаестерцу, Родриго Морено био је у изврсној шанси, али није реаговао на прави начин.

Тривиа Амстердам је први пут био домаћин европског финала 1962. године, када је Бенфика у финалу Купа шампиона савладала Реал Мадрид са 5:3.

27. мин. Притисак Бенфике је утихнуо, Оскар је шутирао ка голу тима из Лисабона, али Артур брани.

30. мин. Закаснели и неопрезни старт Ивановића над Пересом на двадесет и пет метара искоса са десне стране. Кардосов шут завршава у живом зиду.

Тривиа Челси је добио последњих пет сусрета са португалским екипама, а изгубио је само један од осам мечева са Португалцима.

33. мин. Шут Гајтана ‘спољном’ са ивице казненог простора, лопта завршава преко гола.

Netherlands Soccer Europa League Final38. мин. Можда и најбоља шанса у досадашњем току утакмице, имао ју је Челси. Лампард је одлично шутирао са ивице шеснаестерца, Артур је већ кренуо у другу страну, али успео је да испружи руку и да избаци лопту у корнер.

Тривиа Шесторица Парагвајаца играли су у финалу неког од европских такмичења – Еулохио Мартинес, Ре, Флејтас, Менегас, Орландо Хименес, Санта Крус и Бенфикини Мелгарехо и Кардосо.

45. мин. До краја полувремена није било прилика и играчи у свлачионице иду са резултатом 0:0. Бенфика је била боља, држала је лопту у ногама, а Челси је запретио преко Лампарда.

50. мин. Бенфика је поново боља на старту другог полувремена. Низ убацивања у шеснаестерац, покушај Морена, а затим и поништен гол Кардоса због офсајда.

60. мин. ГОЛ! Челси води 1:0! Бенфика је имала одличну шансу, после центаршута са леве стране Салвио је шутирао главом, а Чех је ухватио лопту. Голман ‘Плаваца’ испуцао је лопту, дотакао ју је Мата, а Гарај је кикснуо и пропустио лопту. Торес је био јачи у дуелу од Луисаа, имао је ‘један на један’ са Артуром, предриблао је голмана Бенфике и послао лопту у мрежу. То је 22. Торесов гол ове сезоне.

Netherlands Soccer Europa League Final63. мин. Слободан ударац за Челси, 20м искоса са десне стране, идеално за Мату, али Шпанац погађа живи зид.

Тривиа Челси је четврти шпански фудбалер који је за неки страни клуб дао гол у финалу европског такмичења. Пре њега то је пошло за руком Лосану, Шабију Алонсу и Луису Гарсији.

68. мин. ГОЛ! Бенфика је изједначила! Кардосо је главом упутио лопту ка голу са ивице казненог простора, она је погодила Аспиликуету у руку, а судија Кеуперс показао је на белу тачку. Кардосо је шутирао снажно по средини гола – 1:1.

Тривиа Овим голом Кардосо се изједначио по броју голова у ЛЕ са Единсоном Каванијем – обојица су дали по седам. Либор Козак из Лација дао је осам.

Тривиа Последњи гол из пенала у финалу Лиге Европе/УЕФА купа дао је фудбалер Валенсије Висенте пре девет година.

75. мин. Неколико минута предаха после бурних десетак минута, а онда је Торес наивно пао у шеснаестерцу тражечи пенал. Судија Кеуперс само је одмахнуо руком.

Gary Cahill, Oscar Cardozo78. мин. Штопер Гарај се повредио, у игру је ушао Жардел. То је трећа, последња измена на коју има право тренер Бенфике Жорж Жесус.

81. мин. Мудар ударац Кардоса ‘пуном’ са двадесетак метара, али Чех избацује лопту у корнер. После њега лопта пада пред Кардоса, али он ју је лоше захватио.

Тривиа Торес је дао девет голова у европским такмичењима ове сезоне. Само су Левандовски (12) и Роналдо (10) дали више.

86. мин. Рамирес је лепо прошао по десној страни, али га је Жардел изблокирао правовременим клизећим стартом.

88. мин. Какав шут Лампарда! Са око 25м капитен Челсија упутио је снажан ударац са много ефеа, али лопта је затресла пречку.

93. мин. ГОЛ! Бранислав Ивановић за титулу Челсија!!! Фантастичан гол репрезентативца Србије! После корнера Мате Ивановић се кретао уназад, али је успео изванредно да захвати лопту главом и да је у високом лûку пошаље у супротни угао.