• SPORT
  • Anrijeva ruka, Benzemin ofsajd: Francuzi, majstori prolaska na Mundijal „na kvarno“ (Video)

0

benzema-ofsajd-ukrajina

Ако неко зна како да изнервира ривала у баражу за одлазак на Светско првенство, онда су то фудбалски репрезентативци Француске. После срамног играња руком Тијерија Анрија, које је омогућило да „триколори“ оду на Мундијал 2010. године, новом неправдом Французи су „почастили“ своје супарнике, овога пута Украјине који су остали без пласмана на шампионат планете чији је домаћин 2014. Бразил.

Украјина је добила први меч са 2:0, а на реванш је стигла уз рекордера по броју минута у којима није примио гол, чувара мреже Пјатова, који није био матиран 730 минута до наступа у Паризу. А тамо је све кренуо наопако по госте.

Најпре је Сакхо у 22. минуту матирао Пјатова, а онда се десио и велики судијски превид, дванаест минута касније. Карим Бензема, коме је претходно био поништен гол због офсајда који изгледа то није био, нашао се у очигледној недозвољеној позицији у 34. минуту. И, иако се баш ка њему одбила лопта, а био је бар два метра иза последњег играча одбране, погодак који је постигао за 2:0 – неким чудом је признат.

Французи су у наставку меча преко хероја Сакхоа стигли до 3:0 и елиминисали Украјину, оставивши тако горак укус код љубитеља фудбала, који још увек памте бруку Тијерија Анрија из 2009.

У тадашњем баражу, такође за Мундијал, Французи су најпре добили Републику Ирску са 1:0, а у реваншу су губили тим резулатом, па су на ред дошли продужеци. А у 103. минуту реванша, Анри је после слободног ударца лопту примирио левом руком, спречивши је да оде у гол-аут, а онда асистирао Вилијаму Галасу за погодак који је „триколоре“ одвео на Светско првенство.

Такав неславан и сраман одлазак на Мундијал „обио се о главу“ Французима на шампионату света у Јужној Африци: те 2010. завршили су са наступима већ у првој фази, јер су са једним освојеним бодом били последњи у групи иза Уругваја (7), Мексика (4) и домаће селекције, Јужне Африке (4).