Albanci: Nejednaki aršini UEFA

0

albanci-

Фудбалска федерација Албаније оптужила је УЕФА за неједнаке аршине да додели Србији победу после прекинуте утакмице квалификација за Европско првенство 2016.

Утакмица на стадиону Партизана је прекинута у првом полувремену због дрона који је носио заставу такозване Велике Албаније. Када су српски фудблери покушали да скину дрон, Албанци су их напали, а потом је дошло до упада великог броја навијача на терен.

Иако је судија проценио да постоје услови да се утакмица настави, Албанци су то одбили, па је Србији додељен тријумф службеним резултатом. Међутим, ’Орловима’ су одузета три бода због нових инцидената навијача.

Албанци су више пута истицали да не прихватају такав расплет, а све је кулминирало одлукама које је УЕФА донела после инцидената на утакмици између Црне Горе и Русије. Голман Русије Игор Акинфејев је погођен бакљом у првом минуту утакмице, због чега је она прекинута и после паузе настављена, да би је судија поново прекинуо због нових инцидената.

Русима је додељен тријумф на тој утакмици са 3:0, а Фудбалска федерација Албаније сматра да се УЕФА није водила истим мерилима при доношењу одлуке везане за утакмицу у Београду.

И Албанци, и Фудбалски савез Србије су се жалили Суду за арбитражу у спорту на одлуку УЕФА, а одлука би тек требало да буде донета.