• ABA: Radnički deklasirao Zvezdinog dželata (Rezultati preostalih utakmica)

ABA: Radnički deklasirao Zvezdinog dželata (Rezultati preostalih utakmica)

0

Tuta nikolic

После Цибоне у Загребу, у „Језеру“ пао Широки у 2. колу АБА лиге.

Није све било сјајно у игри Радничког у премијерном мечу пред својим навијачима у новој сезони АБА лиге, али тешко да неко може да буде незадовољан. Нема ни право!

Крагујевчани су декласирали Звездиног „џелата“ Широки 75:55 (29:14, 13:17, 16:15, 17:9).

Олимпија – Цибона (20.00)

Тренера „црвених ђавола“ Мирослава Николића може да брине велики пад у игри на почетку другог полувремена, али исто тако може да га радује чињеница да се екипа издигла из кризе и, ипак, мирно привела меч крају.

Публика у Крагујевцу није напунила дворану „Језеро“, упркос сјајној увертири коју је Раднички имао прошлог викенда у Загребу, где је у првом колу регионалне АБА лиге изненадио Цибону и уписао прву победу.

Сјајно вече имали су Марко Мариновић, Муфтау Јару и Сава Лешић. Бивши плејмејкер Црвене звезде био је близу „трипл-дабл“ учинку са 15 поена, девет скокова, седам асистенција и три украдене лопте . Горостас из Бенина је убацио 14 поена и ухватио исто толико лопти, док је најефикаснији играч меча био Сава Лешић са 16 кошева и осам скокова.

Треба истаћи и учинке Душана Млађана са 14 и Николе Калинића са осам поена.

У редовима Широког једина светла тачка био је Борис Бараћ са 14 кошева.

Раднички је перфектно одиграо прву четвртину и за десет минута успео је ривалу из Херцеговине да убаци чак 29 поена, а да притом прими само 14.

Крагујевчани су користили брзу игру и много поена „ставили“ су из контре. Али, Николићев тим се врло брзо се опустио, а то је Широки могао да строго казни. После предности и од 20 поена, гости су у једном тренутку треће деонице пришли на само пет поена минуса (39:44).

Широки није имао снаге да врати потпуно неизвесност. Раднички се тргао, одиграо добро неколико одбрана и напада, и врло брзо вратио двоцифрену разлику 58:46.

У последњој четвртини на паркету је постојао само један тим – Раднички.

У уторак су одигране још две утакмице, Солнок је на свом терену изненадио МЗТ и победио 81:69, док је Будућност била врло расположена у „Морачи“ против Задра 90:68.