• ABA: Ništa novo, Zvezda pala u Podgorici (Tabela)

ABA: Ništa novo, Zvezda pala u Podgorici (Tabela)

0

silb-velika

(МОНДО, МН Пресс)

Црвено-бели ни после осам година нису успели да победе Будућност у гостима. Поражени су у неизвесној завршници, 60:62. Клизав паркет, много промашаја и по 16 изгубљених лопти оба тима.

Уздрмани болним поразом од Панатинаикоса, кошаркаши Црвене звезде Телеком побеђени су у неизвесној завршници и у Подгорици.

Иако су серијом 11:2 у последњој четвртини преузели вођство (57:52, 36. минут), домаћи су до краја успели да преокрену, у скоро нерегуларним условима дворане „Морача“.

По изузетно клизавом паркету и уз огроман број грешака на обе стране, подгорички тим био је спретнији и смиренији у завршници.

Суад Шеховић промашио је три од четири слободна бацања 13 секунди пре краја, али Јака Блажич потом није погодио шут за продужетак, „из ћошка“.

БУДУЋНОСТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ 62:60 (16:18, 16:13, 15:11, 15:18)

Више од 4.500 посетилаца подгоричке дворане гледало је тврд меч, са великим бројем грешака, на обе стране. Оба тима су изгубила по 16 лопти, а Будућност је важну предност стекла у офанзивном скоку (12:8).

Последњи тријумф у Подгорици Звезда је остварила 25. маја 2005. године.

Црвена звезда је погодила само једну тројку из 12 покушаја, а домаћи шест из 25.

Најбољи играч утакмице био је Суад Шеховић. Убацио је 16 поена (3/7 за три), а у завршници је погодио изузетно важну тројку (за 58:58) и ухватио лопту после два промашена слободна бацања, 13 секунди пре краја.

Међу гостима је најефикаснији био Бобан Марјановић, са 13 поена и 11 скокова.

БУДУЋНОСТ: Шеховић 16 (3/7 за три, 11 ск), Михаиловић, М. Поповић, Суботић, Коматина, Мугоша, Витковац 8 (8 ск), А. Поповић 8, Акинделе 12 (7 ск), Ивановић, Ћапин 12, Колмен 6.

ЗВЕЗДА: Цветковић, Митровић, Лазић 2, Блажич 9, Симоновић 4, Марјановић 13 (11 ск), Раденовић 2, Катић 8, Ристић, Нелсон 5 (4 ск), Џенкинс 7, Шилб 10.

Будућност након шест кола има учинак од четири победе и два пораза, исти као и Звезда.

Црвено-бели ће наредни меч одиграти у четвртак, на гостовању Лаборал Кући. Њихов стручни штаб имаће тежак задатак да што пре опорави екипу од два узастопна пораза и спреми је за велики евролигашки изазов.

Играчи Дејана Радоњића мораће да брзо избаце из мисли неуспех у „Морачи“ и лоше одиграну завршницу утакмице која је почела њиховим вођством и добром игром Блејка Шилба.

Американац је постигао седам од својих десет поена у уводној деоници и створио Звезди вођство (11:6), које је Будућност преузимала само у два наврата до последњег напада полувремена и коша Алексе Поповића за 32:31.

Од тада, па до добре роле Чарлса Џенкинса средином последње четвртине, домаћи су водили. Ниједном више од шест поена предности (37:31, 43:37).

Будућност је погодила 16 од 31 слободног бацања, а Звезда 13 од 19.

После тројке Александра Ћапина за 50:46, Звездин амерички бек погодио је три слободна бацања и асистирао Бобану Марјановићу за ново вођство Београђана (51:50).

Полагањем Бранка Лазића, предност црвено-белих је порасла на „плус пет“, али је од тог, 36. минута, Будућност поново почела да погађа, уз грешке српског тима. Шеховић је убрзо тројком изједначио на 58:58 и увео меч у неизвесну завршницу.

Тада су у нападу губили лопте Бранко Лазић и Демаркус Нелсон, Симоновић је промашио цео кош при шуту за три, а ни одлука Радоњића да саиграчи лоб пасом проигравају Марјановића није се показала као исправна.

Упркос томе, ни Будућност није потпуно сачувала мир у завршници, али јесте наставила да кажњава лошу одбрану Звездиног обруча. Тако је, погоцима Шеховића, и стекла „плус два“, довољних за победу.