АБА лига: Партизан убедљив и против Мега Визуре

0

sp-kinsi_620x0

„Пионир“, чини се никада, од „фарбања“ линије за три поена на европском паркетима, средином 80-их, не памти таквих 20 шутерских минута, као што им је за верност, преко 5.500 навијача приредио Партизан против Мега Визуре – 88:65.

Као на тренингу, невероватни Лео Вестерман (4-4 за три, 3-3 за два) и Богдан Богдановић (3-3), уз асистенцију Теренса Кинсија (3-2) и Драгана Милосављевића (3-1) избројали су су младом тиму гостију десет тројки за прво полувреме!

Уз прилично агресивну и изузетно покретљиву одбрану, која је од старта разбијала готово све офанзивне шеме тренера Дејана Милојевића, сводећи нападе Меге на индивидаулне креације у троуглу Мицић – Радовић – Варда, црно-бели су већ до одмора и резултатски потврдили огроман потенцијал.

Апсолутна доминација успостављена у те две четвртине, наставила се и у трећој. Додуше, шампион није могао да одржи висок проценат шута иза линије за три поена, али је зато, унутрашња линија преузела одговорност у офанзиви.

Ловерњ и Мусли, који су огроман део статистички „невидљивог“ посла одрадили у првом полувремену, загосподарили су противничким рекетом и практично сваки пас саиграча са спољи позиција претварали у успешне асистенције.

У четвртој деониоци је и Дало ухватио жељен корак, демоснтријаући зашто је један од најталентованијих плејмејкера у Европи.

Талентовани тим Смедереваца је тада и дефинитивно спустио гард, али није желео да се преда. Трудили су се Радовић, Миљеновић и другови, да минијатурама у тих последњих десет минута одиграју резултатски равноправно са великим ривалом. И успели су. Ипак, на крају, озбиљност, квалитет, као и огромна жеља да се настави са напретком у игри обезбедили су црно-белима други убедљив тријумф у регионалном такмичењу.

ПАРТИЗАН НИС – МЕГА ВИЗУРА 88:65
ДВОРАНА: Пионир. Гледалаца: 5.500. Судије: Јовчић (Србија), Војиновић (Црна Гора), Мрдак (Србија).
ПАРТИЗАН НИС: Аранитовић, Ловерњ 10 (9ск, 3ас), Вестерман 23 (5-5 за два, 5-4 за три, 2-1 сл. бацања, 3ск, 7ас, 3ук, 4из), Дало 4 (2ск, 5ас), Милосављевић 10, Богдановић 9 (5-3 за тр, 4ск, 4ас), Гагић 4, Мусли 13 (6ск, 2ас, 4ук), Шалић, Андрић, Кинси 11 (5ск), Безбрадица 4.
МЕГА ВИЗУРА: Рељић, Крстић 2, Дангубић 7, Ђоковић, Мицић 9, Луковић, Радовић 26 (9-7 за два, 5-3 за три, 5ск, 2ук), Миљеновић 10 (5ас), Вељковић, Јокић 4 (8ск), Варда 7, Тијанић.
По четвртинама: 18:10, 35:26, 17:12, 18:17.