ABA JTD, FINALE: Simonović i Gudurić slomili borbenu Megu za vođstvo Zvezde (VIDEO)

0

zvezda-mega-finale-0390-1024x568

Бранилац титуле Црвена звезда повела је у финалној серији АБА ј.т.д. лиге против Меге победом у првом сусрету резултатом 95:88 (27:25, 21:20, 20:25, 27:18).

Екипа Мега Лекса ушла је веома ослабљена у овај меч, без пет играча који су представљали гро тима који их је довео до освајања Купа Радивоја Кораћа. Звезда је то успела да искористи, али врло тешко, рекло би се, пошто је одлука о победнику дошла тек у последњој деоници.

До тада је у већем делу меча виђен егал меч у ком одбране нису имале превише одговора на одличне нападе два српска тима у финалу регионалне лиге.

После првих 10 минута Звезда је имала два поена вишка, а после две четвртине разлика је била свега три поена.

Трећа четвртина чак је наговестила да би ослабљена Мега могла до изненађења у дворани ‘Александар Николић’, када су Никола Ивановић и Данило Николић повукли госте до преокрета и вођства од два поена разлике пред улазак у последњих 10 минута.

Међутим, као и у неколико претходних утакмица ова два тима, тада је Мега пала, а Звезда појачала ритам и дошла до кључне предности. То је учинила на крилима Марка Симоновића који је средином последње деонице погодио три тројке заредом и одвео црвено-беле на 11 поена предности.

Тим Дејана Милојевића није се предавао ни тада, већ је Никола Ивановић преузео ствари у своје руке и довео Митровчане до четири поена минуса. Али, тада се појавио Марко Гудурић и са седам везаних поена дефинитивно сломио ривала.

Најефикаснији на овом мечу био је Никола Ивановић са 25 поена, Ђорђе Симеуновић је имао 20, а Данило Николић 18. У победничком табору, Квинси Милер и Маик Цирбес су убацили по 17, а Марко Симоновић је постигао 15 поена.

Извор: hotsport