• Fudbal – Super liga: Dve pobede i jedan nerešen rezultat (opisi utakmica)

Fudbal – Super liga: Dve pobede i jedan nerešen rezultat (opisi utakmica)

0

fudbal123
(Бета)

Фудбалери ОФК Београда и Чукаричког забележили су данас победе у првим утакмицама Супер лиге Србије, док су Слобода из Ужица и Спартак из Суботице одиграли нерешено.

ОФК Београд је на свом стадиону на Карабурми дошао до минималне победе од 1:0 против Вождовца, док је на Бањици Рад поражен од Чукаричког са 0:1, а Слобода и Спартак одиграли су нерешено 1:1.

„Романтичари“ су до јединог гола на мечу дошли из једанаестерца у 34. минуту. Гол с беле тачке постигао је Марко Петковић, а претходно је у казненом простору Горан Драговић оборио Владана Аџића.

Слобода Ужице : Спартак     1 : 1
ОФК Београд : Вождовац     1 : 0
Рад : Чукарички                       0 : 1

ОФК Београд је током већег дела меча контролисао игру, а у пар наврата је могао и до веће предности.

Први гол у овогодишњем шампионату постигао је Чукарички, а стрелац је био Драгољуб Срнић у петом минуту.

„Брђани“ су до гола дошли после корнера који је извео Игор Матић, а после ког је најбоље одреаговао Срнић, који је из непосредне близине савладао Филипа Кљајића.

У Ужицу су Слобода и Спартак одиграли нерешено. Домаћа екипа је у 52. минуту преко Александра Пејовића дошла до вођства, да би већ у 55. Спартак изједначио голом Владимира Торбице.

Слобода је током целог меча нападала гол Бранимира Алексића, али ипак нису успели да дођу до још једног гола и три бода.

Partizan, Zvezda Vojvodinap0
Одбрану титуле Партизан почиње данас, од 19 сати, када ће на свом стадиону играти против Новог Пазара. Црно-бели ће покушати да се добром игром искупе пред својим навијачима за пораз од Лудогореца у трећем колу квалификација за Лигу шампиона.

Фудбалери Црвене звезде у недељу од 18 сати играју у Ивањици против Јавора. Звезда се ове сезоне неће такмичити у Лиги Европа, па ће се предвођена новим тренером Славишом Стојановићем, концентрисати на домаћа такмичења и покушати да освоји титулу после шест година.

Војводина ће, такође, играти у недељу, од 20.30 на свом терену, против Доњег Срема. Екипа Марка Николића жели да настави са добрим играма и резултатима из квалификација за Лигу Европа.

Војводина је прексиноћ у Турској победила Бурсу са 3:0 и данас је, као и Партизан, добила противнике у баражу за пласман у групну фазу Лиге Европа.

Освајач Купа Србије Јагодина вечерас од 20 сати на свом терену игра против Напретка, док у истом термину у Нишу играју домаћи Раднички и Раднички из Крагујевца.