• SPORT
  • Super liga: Donji Srem i dalje prvi, Vojvodina jedva

Super liga: Donji Srem i dalje prvi, Vojvodina jedva

0

Доњи Срем водио у Ужицу, Слобода преокренула за три минута, а Пећинчани до бода са пенала у фото-финишу.
Јавор забележио други тријумф. Војводина у финишу дала гол БСК-у. „Маказице“ Мореире. Спартак, ОФК и Смедерево још нису дали гол.

Изгледа да ће нам ова сезона у Јелен Суперлиги донети много више неизвесности и необичних резултата. По ненормалном времену, на температурама око 40 степени Целзијусових, заиста је било тешко гледати, а камоли играти.

Али, поједини тимови издигли су се изнад објективних препрека.

После некомплетног 3. кола, лидерску позицију и даље држи Доњи Срем!

Доњи Срем је после сензационалне победе над Партизаном преузео лидерску позицију на табели, а није је испустио ни после тешког гостовања у Ужицу.

Повели су Пећинчани голом Огњана Дамјановића, али су „пали“ у финишу првог полувремена. Предраг Ранђеловић је донео изједначење Слободи у 37. минуту, али је то заправо био поклон-гол голмана Старчевића коме се лопта измигољила из руку. Само три минута касније, одлична акција Слободе коју је у гол претворио Бељић.

Међутим, у последњим тренуцима меча, у судијској надокнади, пенал за Доњи Срем. Дамјановић је био у продору, Марић је несмотрено и неопрзено стартовао на њега, али није било дилеме за судију – пенал. Прецизан је био Петковић и Пећинчани су освојили нови бод.

СЛОБОДА – ДОЊИ СРЕМ 2:2
Ивањички Јавор има две победе из исто толико мечева (дуел са Црвеном звездом био је одложен), уз гол-разлику 7:0! Јавор је наставио тамо где је стао у другом делу прошле сезоне. Врло брзо, за само десетак минута, Ивањичани су сломили суботички Спартак.

Учинак Спартака у прва три кола изненађујуће лош – три меча, три пораза, без постигнутог гола!

ЈАВОР – СПАРТАК 2:0
Војводина је тек у финишу успела да сломи отпор БСК-а на свом „Карађорђу“! Досадашњи учинак Војводине против екипе из Борче био је свих шест победа, уз гол-разлику 16:1!

У суботњем дуелу под рефлекторима, БСК је одолевао нападима Војводине и све до пет минута пре краја успевао је да сачува мрежу. Међутим, Алмами Мореира је сјајним голом, „маказицама“, услишио жељу навијача, који су у последњем делу меча узвикивали: „Хоћемо победу“.

Војводина је дала гол пре тога. У 54. минуту Немања Билбија је затресао мрежу БСК-а, али га је судија Дејан Димитријевић поништио због претходног фаула.

Гости из Борче су дошли по бод. Упутили су тек један ударац ка глу Немање Супића и са таквом филозофијом игре тешко да ће успети да сачувају суперлигашки састав. Наравно, треба узети у обзир и финансијско и кадровско стање БСК-а.

Голова није било на Карабурми, у мечу ОФК Београд – Хајдук и на Бањици, где су се састали Рад и Смедерево.

ОФК Београд је освојио први бод у новој сезони, али још није дао гол. И Хајдук је уписао први бод на свој конто.

ОФК БЕОГРАД – ХАЈДУК 0:0
Тренер „романтичара“ Стевица Кузманоски био је незадовољан чињеницом да је његов тим освојио само бод. „Не знамо како против ‘бункера'“, закључио је он.

„Незадовољни смо резултатом и бодом код куће. Кула је добро организована екипа, али ми смо очекивали постизање гола и узимање првих бодова. Очигледно је да немамо играче који могу ситуацијом један на један да пробију бункер“, рекао је Кузмановски после меча..

Тренер Хајдука Величко Каплановић рекао је да је његова екипа испунила све што је договорено пре почетка меча.

„Одговара нам резултат, успели смо да испунимо све што смо се договорили, само нам је недостајао завршни пас. Ипак, честитам свим играчима, требало је одиграти једну овакву утакмицу“, рекао је он.

После одличне представе у Љутице Богдана против Црвене звезде, Рад није успео да понови такву игру. Јесте имао иницијативу, нападао је, али без правих решења у нападу. Смедерево је издржало налете домаћина и кући носи бод, други у овој сезони. Али, ни Смедеревци још нису дали гол.

РАД – СМЕДЕРЕВО 0:0
Тренер Рада Марко Николић жали за пропуштеним шансама, а стратег Смедерева Александар Јањић сматра да ће данашњи бод бити стимуланс његовој екипи.

„Хтели смо победу. Имали смо три, четири ‘зицер’ ситуације које нисмо искористили. У оваквим атмосферским условима и на оваквом терену, неопходно је да се овакве шансе претворе у голове“, рекао је Николић и изразио наду да ће његов тим у следећем колу, против Спартака у Суботици, наставити серију без пораза.

Тренер Смедерева и бивши фудбалер Рада, Александар Јањић оценио је да је његов тим био бољи у другом полувремену, а да је бод освојен на Бањици велики стимуланс за његов тим.

„Рад је боље почео и био доминантнији у првом полувремену… У наставку смо били далеко бољи него у првом делу. Мој тим се још није опоравио од пораза против Јавора (0:5), али је бод освојен против Рада велики стимуланс јер смо против два реномирана противника (Војводина у првом колу) остали непоражени“, рекао је Јањић.

Војводина – БСК 1:0 (0:0)
Стрелац: 1:0 Мореира у 86. минуту.

СТАДИОН: „Карађорђе“. ГЛЕДАЛАЦА: 1.500. СУДИЈА: Дејан Димитријевић (Лозница) 8. ПОМОЋНИЦИ: Владимир Чађеновић 8, Ненад Курчубић 8 (оба Крагујевац). ЖУТИ КАРТОНИ: Грин, Јао и Супић (Војводина),  Челебић и Милошевић, Планић, Ковачевић (БСК).

ВОЈВОДИНА: Супић, Вулићевић, Ђурић, Јокић, Настић, Полетановић, Грин (од 78. Бојовић), Стевановић, Мореира, Билбија (од 65. Јао), Оумару (од 89. Радоја).

БСК: Ковачевић, Планић, Стаменковић, Милојевић, Челебић (од 46. Булатовић), Ћесаровић (од 65. Јовановић), Нухи, Милошевић, Петровић (од 55. Симовић), Савковић, Живковић.

Један али вредан, три бода вредан. Војводина се намучила са БСК-ом, стално нападала, али није јој се догодило оно што је искусила у првом колу против Смедерева.

Захваљујући Мореири, у самом финишу утакмице, домаћини су „наплатили” теренску иницијативу и забележили минималац: Војводина – БСК 1:0.

Притиснути негативном традицијом, шест досадашњих пораза и гол разлика 1:16, гости из Борче определили су се за тактику коју је у првом колу на Карађорђу применило и Смедерево.

То значи, затворено, са густим редовима на својој половини терена и тек с повременим, благим и неуспешним, покушајима да се нешто уради пред голом Новосађана.

У таквим околностима Војводина се  као и на старту шампионата против Смедерева није најбоље снашла. Биле су то углавном акције које су се одвијале по десној страни, али у првих 45 минута све се свело само на неколико опасности.

Коначно је Војводина у 58. минуту успела да на конкретан начин оконча једну своју акцију. Билбија је био тај који је затресао мрежу Борчана, али је радост домаћих навијача била узалудна јер је судија Дејан Димитријевић тај гол поништио због прекршаја Билбије.

И како то у фудбалу често бива, у самом финишу гости су у једном налету дошли у ситуацију када је гол домаћина био једини пут угрожен. Резервиста Булатовић је био тај који се нашао усамљен пред мрежом Новосађана.

Чинило се да је решио у своју корист двобој са Супићем, али лопта није завршила тамо где је он желео и тако је та једина шанса Борчана отишла у неповрат.

Притисак домаћих је коначно у 86. минуту уродио плодом. И то на врло ефектан начин, онај какав се ретко догађа на нашим теренима.

Стевановић је са десне стране послао употребљив центаршут пред гол гостију, у петерцу БСК-а у ваздух се винуо Мореира и „маказицама“ уз одушевљење домаћих навијача коначно погодио мрежу Борчана.

петак:
Раднички Ниш – Раднички Крагујевац 1:1
Тинтор поново спасио Крагујевчане, реми имењака у Јагодини
24 авг, 2012

Стрелци: 1:0 – Бинић у 58, 1:1 – Тинтор у 61. минуту.

Стадион: Градски у Јагодини. Гледалаца: 1.500. Судија: Драган  Крстић (Београд). Помоћници: Горан Милетић (Младеновац) и Урош Стојковић (Београд). Жути картони: Б. Пејчић (Раднички), Тинтор (Раднички 1923).

Раднички Ниш: Перић, Ђорђевић  , Пешић, М. Петровић, Ранђеловић , Коларевић, С. Петровић, Пејчић, Бинић (87. Ј. Јовановић), А. Јовановић (90+2. Вукомановић), Стефановић (79. Миленковић).

Раднички 1923: Чанчаревић, Павловић, Радосављевић, Тинтор, Косорић, Мутавџић, Петровић (90. Обровац), Својић (61. Сикимић), Пејчић, Симовић, Спалевић.

Играч утакмице: Милош Тинтор (Радмички 1923).

Раднички 1923 је био много бољи ривал у дуелу трећег кола ЈСЛ против имењака из Ниша, али је на крају морао да се бори за један бод.

Гости су доминирали током оба полувремена. Ипак, Нишлије су имале прву прилику на мечу. У 40. секунди центрирао је Пешић по земљи у петерац, а у последњем тренутку испред Стефановића интервенисао је Радосављевић.

У четвртом минуту прва шанса и за Раднички 1923. Иван Петровић је ухватио волеј после одбитка, али је лопта завршила поред гола.

Да је Својић који центиметар виши вероватно би његов покушај главом у 13. минуту завршио у мрежи. Овако био је „прекратак“ на центаршут Мутавџића.

Иван Пејчић је у 21. минуту погодио мрежу домаћина, али са спољне стране, да би два минута касније Крагујевчани имали још једну шансу. Спалевић је покушао главом, а лопта завршила тик поред стативе.

Спалевић је у 28. минуту пропустио најбољу прилику за госте у првом делу игре. Центарфор Радничког 1923 је послао „бомбу“ ка голу Перића, искоса са десет метара, а чувар мреже Нишлија је сјајном интервенцијом сачувао мрежу.

Још једном је Спалевић био у главној улози. У 37. минуту спречио је саиграча да затресе мрежу, јер се после шута Својића, нашао на погрешном месту у погрешно време и лопта га је погодила на путу ка голу.

Наставак дуела почео је на исти начин као и прво полувреме, приликом за домаћина. У 46. минуту, Страхиња Петровић је вратио лопту на 16 метара Братиславу Пејчићу, а овај, иако неометан, шутирао право у голмана гостију Чанчаревића.

Ри минута касније голман Перић је испустио лопту после судара са саиграчем Ранђеловићем, али на срећу по госте, нико од фудбалера из Ниша није реаговао на време.

Боља игра Радничког из Ниша у другом полувремену крунисана је голом у 58. минуту. Косорић је погрешио на центру, Александар Јовановић му је одузео лопту, а Бинић спринтом стигао до гола гостију и мајсторски пребацио Чанчаревића. Нишлије су тако казниле велики број промашаја играча Радничког 1923.

Међутим, радост Нишлија трајала је свега три минута. Иван Пејчић је центрирао из слободњака, а Тинтор био највиши у скоку – 1:1.

Гости су у 66. минуту били близу преокрета. Иван Пејчић је сјајно пронашао Симовића, а овај из волеја уздрмао стативу Перићевог гола.

Након изједначења, виђена је потпуна доминација гостију, па су Мутавџић у 68. са 20 метара и Спалевић главом у 69. минуту покушали да савладају Перића.

Од тада па до финиша меча гледали смо мирну утакмицу, да би потом Крагујевчани пропустили две прилике. На употребљив центаршут Ивана Пејчића са леве стране у 82. минуту нико није реаговао у петерцу, лопта је прелетела неколико играча обе екипе.

Само минут касније Симовић је по други пут погодио стативу. Упутио је безопасан покушај ка голу Перића, али је голман домаћих испустио лопту и она је погодила оквир гола.