SP: Srpkinje greškama poklonile pobedu Brazilkinjama

0

Srbija Brazil rukometorig

Женска репрезентација Србије доживела је први пораз на Светском првенству у нашој земљи,пошто је поражена од Бразила – 25:23(14:11).

Наше девојке, које су у прва два кола савладале Јапанке и Алжирке, пуно су грешиле, а квалитетна репрезентација као Бразил је то лако искористила.

Алешандра Насименто и Едуарда Аморим биле су најбоље у свом тиму са по петпогодака, док је, с друге стране, у нашем тиму Катарина Крпеж била прецизна пет, а Светлана Огњановић, Јелена Живковић и Сања Рајовић по четири пута.

Наша селекција сада има скор од два тријумфа и једног неуспеха, док су Бразилке задржале максималан учинак.

Српске рукометашице у среду од 20.15, такође у хали Чаир, играју против селекције Данске.

У првом мечу дана у нашој групи, Јапанкама је припао азијски дерби против Кине (33:27), док се од 20.15 састају Данска и Алжир.

NAVIJACI

Ток меча:

Први гол на мечу постигла је Аморим, да би у наредном нападу Сања Дамјановић промашила седмерац.

Присутна је велика нервоза код наших репрезантивки, што су Бразилке искористиле и повеле са 4:2,

Уводних десетак меча обележио је и велики број седмераца (четири), а Сања Огњановић је после једног зарадила жути картон. Но, што је много битније, наше девојке су се брзо консолидовале и заиграле чврсту одбрану: Резултат тога је резултатски преокрет, у режији Огњановићеве, па Србија после 12 минута игре има прву предност – 8:6.

Таман када су наше девојке преузеле контролу и успоставиле контролу, уследио је нови пад. Бразилке су искористиле четири везане изгубљене лопте нашег тима и преко Да Силве и Кавалеро поново стигле до вођства – 9:11.

До краја првог полувремена видели смо велики пад у игри, с обе стране. Бразилке су предњачиле, али наше девојке нису успеле то да искористе, јер преко пет минута нису постигле погодак.

Алешандра Насименто и Едуарда Аморим наставиле су са одличном игром, па су са укупно седам голова заслужне за предност свог тима на полувремену – 14:11.

Први гол у другом полувремену постигла је Катарина Крпеж и најавила нешто бољу игру нашег тима. Међутим, девојке настављају да промашују из невероватних ситуација, при том слабо користе предност играча више, па противнице успевају да одрже предности – 15:17.

Опет су Српкиње ухватиле ритам и преко Живковићеве и Рајовићеве пришле на само гол заостатка, али је, опет, уследио пад који Бразилке користе да створе нових +3.

Треба напоменути феноменалну партију голмана обе селекције, које су најзтаслужније што резултат није много виши.

Пар бекова Насименто-Аморим наставља да игра одлично, и далеко је најзаслужнији за то што је предност на страни њихове репрезентације.

Напокон су наше девојке успеле да наплате бољу игру и успела да стигну до изједначења. Крпежова је на асистенцију Живковићеве поравнала резултат – 21:21.

Колико добру одбрану играју наше девојке, најбоље дочарава податак да Бразилке нису постигле погодак готово девет пуних минута.

Слободно се може рећи да су изгубљене лопте главни узрок пораза нашег тима. После гранитне одбране, наше девојке поклониле су неколико лопти противницама, што су ове искористиле и на минут и по до краја поново дошле до два гола предности.

Сања Рајовић имала је прилику, на шесдесет секунди до краја, да унесе неизвесност и пружи нашем тиму прилику да стигне барем до бода, али је невероватна Мајса Песоа зауставила и тај ударац.

(Танјуг, фото: Старспорт)