Rukomet: Podmlađeni Orlovi savladali Nemačku!

0

НЕМАЧКА – СРБИЈА 31:33 (15:16)
Подмлађена репрезентација Србије, састављена превасходно од играча из Супер лиге и по неког интернационалца из Бундеслиге, савладала је репрезентацију Немачке 33:31 (16:15) у Шверину.
Борбено и мотивисано од старта, изабраници селектора Вуковића, показали су да се са њима није шалити.

Вођство од 7:2 у деветом минуту, натерало је селектора Немаца, Хојбергера да затражи тајм-аут, како би зауставио даљи пад у игри своје репрезентације, без пар играча из оног састава који је наступао у Србији на ЕХФ ЕУРО 2012. “Орлови” предвођени Шешумом и Јошићем, одржали су вођство и на одмор отишли са 16:15.

Преокренули су Немци меч на своју воденицу средином другог полувремена, понајвише захваљујући голману Лихтлајну, али и чињеници да је Немања Илић зарадио директан црвени картон у 44. минуту након фаула над Рајхманом, након чега је уследило још једно искључење Драгаша.

У 49. минуту, при вођству Немаца +3 (27:24) селектор Вуковић је затражио минут одмора, који је уродио плодом. Серија 4:0 у наредних пет минута, довела је Србију у вођство 28:27, а до краја предвођени Јошићем, Шешумом и Ђукићем Орлови су стигли до победе.

НЕМАЧКА: Хајневетер (5 одбрана), Хафнер, Генцхајмер 8 (5), Рогиш, Клајн 2, Винчек, Рајхман 4, Кристоферсен 4, Певнов 1, Милер 1, Лихтлајн (10 одбрана), Данер 1, Рихвајн 1, Кауфман 2, Вајнхолд 1, Кнер 5. Селектор: Мартин Хојбергер.

СРБИЈА: Абаџић (5 одбрана), Радовановић (5 одбрана), Јошић 7, Шешум 6, Н. Илић 1, Крсманчић 2, Драгаш 1, Митровић 5, Марјановић 1, Ђукић 4, Марсенић 2, Младеновић, Терзић 2, Вуковљак, Маркез 2. Селектор: Веселин Вуковић.