Ronaldo odveo Portugal u četvrtfinale

0

Фудбалска репрезентација Португала пласирала се у четвртфинале шампионата Европе, пошто је у трећем колу Б групе савладала Холандију са 2:1 (1:1).

Кристијано Роналдо је показао зашто је најбољи и најскупљи фудбалер Европе, директно је заслужан што је његов тим ушао у осам најбољих селекција Старог континента.

Холанђани су били бољи само у првих десет минута, када су и повели атрактивним голом Рафаела Ван дер Варта, а онда је на сцену ступио Роналдо. После сјајног соло продора погодио је стативу, голман „лала“ Стекеленбург му је одлично одбранио два ударца, да би коначно изједначио у 28. минуту након асистенције Мутиња.

У наставку Холандија је покушала да крене на све или ништа, поготово после уласка Афелаја, али опет су се радовали Португалци. Нани је у 72. минуту промашио са пет метара после асистенције Роналда, да би играч Реала два минута касније после додавања Нанија „поломио кичму“ Ван дер Вилу и погодио за победу.

Португалци иду даље и имају отворен пут до полуфинала, а Холанђанима остаје да се погледају у очи и пронађу разлоге због којих су за само две године прешли пут од финала Мундијала до три пораза у групи на ЕП.

Утакмица је одигарана на стадиону Металиста у Харкову пред 30.000 гледалаца, а судио је Италијан Никола Рицоли. Стрелци: Роналдо у 28 и 74. минуту за Португалију, а Ван дер Варт у 11. минуту за Холандију. Жути картони: Фереира (Португалија), Виљемс, Ван Перси (Холандија).
ПОРТУГАЛ: Руи Патрисио, Фереира, Пепе, Алвеш, Коентрао, Велосо, Меирелеш (од 72. Кустодио), Мутињо, Нани (од 87. Роландо), Роналдо, Постига (од 64. Нелсон).
ХОЛАНДИЈА: Стекеленбург, Ван дер Вил, Влар, Матијсен, Виљемс (од 67. Афелај), Ван дер Варт, Де Јонг, Робен, Снајдер, Ван Перси, Хунтелар.

_________________________________________________________________________________________________________

„Панцери” су групни део шампионата Европе завршили са три победе. Последњи су савладани Данци са 2:1, головима Подолског и Бендера. Гол за Данску дао Крон-Дели.

Фудбалска репрезентација Немачке пласирала се у четвртфинале првенства Европе пошто је вечерас у Лавову, у последњем кола Б групе, савладала селекцију Данске са 2:1 и освојила прво место у групи.

Немачка ће у четвртфиналу, 22. јуна у Гдањску, играти против Грчке.

Немачки фудбалери не посустају и новом победом оправдали су улогу фаворита освојивши прво место у групи с максималним учинком. Чврсти и самоуверени,“панцери“ нису дозволили изненађење у дуелу са веома добром екипом Данске, која је на крају платила цех због пораза од Португалије у другом колу и пакује се за одлазак кући.

Немачка је већ од почетка кренула силовито, Милер је промашио зицер, али није Подолски, који је вечерас одиграо јубиларни 100. меч у националном дресу. Одбијену лопту је са седам-осам метара је снажно сместио у мрежу.

Данци су узвратили након само пет минута и учинили утакмицу занимљивијом и узбудљивијом, али за коначан преокрет нису имали снаге.

Коначан успех бољих и надмоћнијих Немаца, који су створили више веома повољних прилика, обезбедио је Бендер десет минута пре краја сусрета.

Утакмица је одиграна на стадиону „Арена Лавов“ пред 32.990 гледалаца, а судио је Карлос Веласко из Шпаније. Стрелци: Подолски у 19. и Бендер у 80. за Немачку, а Крон-Дели у 24. минуту за Данску.
Немачка: Нојер, Бендер, Бадштубер, Хумелс, Лам, Швајнштајгер, Кедира, Милер (од 84. Крос), Озил, Подолски (од 64. Шурле), Гомез (од 74. Клосе).
Данска: Андерсен, Јакобсен, Кјер, Агер, С. Поулсен, Ериксен, Ј. Полулсен (од 82. Микелсен), Квист, Зимлинг (од 79. К. Поулсен), Крон-Дели, Бендтнер.