Nula Partizana sa Nefčijem, varnice na kraju!

0

Нефчи се показао као жилав противник, опасан из контранапада, а Партизан недовољно храбар и у појединим тренуцима немоћан пред голом противника.

Најбољу прилику промашио је Немања Томић у судијској надокнади, а томе је претходила 20-минутна опсада гола азербејџанског представника.

Гости су дошли са једном једином намером – да одбране свој гол, па да у контрама траже своју шансу. Ниједна од њих није уродила плодом, а било је нолико врло опасних.

Црно-бели су освојили само бод против, на папиру, најлакше екипе у групи и по приказаној игри, ипак, могу бити незадовољни коначним исходом.

Партизан – Нефчи 0:0

Стадион Партизана. Гледалаца: око 15.000. Судија: Либор Коваржик. Помоћници: Патрик Филипек и Јан Патак.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Миљковић, Иванов, Лазевски, Остојић, Камара, Томић, С. Марковић, С. Илић, Л. Марковић, Митровић. Тренер: Вермезовић.

На клупи: Петровић, Волков, Станковић, Нинковић, Јојић, Смиљанић, С. Шћеповић.

НЕФЧИ: Стаменковић, Гулијев, Митрески, Бертући, Шукуров, Садигов, Флавињо, Вобај, Рамос, Имамвердијев, Каналес. Тренер: Бојукага.

На клупи: Балајев, Јунисоглу, Родригињо, Абдулајев, Сејидов, Нурахмадов, Мехдијев.

ТОК МЕЧА:

1′ – Обзиром да је основна боја обе екипе црно-бела, нађено је компромисно решење, па су гости у потпуно црној, а домаћини у скроз белој опреми.

4′ – Лепа акција Партизана, коју је повео Саша Илић продором по левој страни. Капитен је вратио лопту на ивицу шеснаестерца до Томића, а овај је проследио десно од себе, где је налетео Саша Марковић, али је шутирао далеко преко гола.

8′Митровића је заиста тешко оборити у продору. Центарфор црно-белих је издржао дуел, предриблао противничког играча и створио себи отворен шут са 18 метара, али је лопта отишла метар поред леве стативе Стаменковића.

12′ – Кикс Лазевског, на срећу по навијаче црно-белих није био кажњен! Леви бек Партизана је био кратак у враћању лопте голману Стојковићу, али је чувар мреже био бржи од Каналеса, истрчао ван шеснаестерца и избацио лопту у аут.

14′ – Стаменковић је спасио Нефчи! Акцију домаћих почео је Лазар Марковић, нанизавши два играча азербејџанског клуба у продору на ивици шеснаестерца, додао до Томића који је шутирао по земљи са 13 метара из трка, али је Стаменковић сјајно скратио угао!

15′ – Гости су одмах развили контранапад. Лопта је дошла до Вобаја, који је имао довољно времена да се намести  за шут, али је његов покушај са 17 метара искоса, изблокиран.

23′ – За сада делује као да Партизан игра меч Јелен Супер лиге, обзиром да су се гости определили превасходно на одбрану свог гола, претећи ретким контранападима, док Партизан напада од старта меча.

29′ – Центаршут гостију из корнера на прву стативу, где Гулијев са три метра захвата лопту главом, али Стојковић одбранио ногом и спасио гол. Ипак, опасност није била отклоњена јер је на ту лопту налетео Рамос, али га је Остојић изблокирао! Имали су гости још један шут у наставку, покушао је Садигов са 18 метара, лопта је отишла за мало преко гола.

36′ – Прва јавна опомена на мечу и то за Сашу Марковића.

39′Рамос је центрирао, а Имамвердијев главом продужио лопту ка Каналесу у петерац. Деловало је да ће лопта прескочити Остојића, ипак Партизанов штопер је закачио лопту главом испред центарфора Нефчија и избацио је у корнер.

41′Рамос због приговора добија жути картон.

42′Иванов је шутирао главом са пет метара после корнера, али је Стаменковић рефлексно испружио ногу и одбранио!

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ:

46′ – Нема измена на полувремену.

50′ – Чини се да су гости још више ојачали бедем испред гола него у првом полувремену.

55′Миљковић је уз доста муке успео да прими лопту на десној страни и да упути центаршут у петерац, где је Митровић главом избио лопту из руку Стаменковића. Гости су на кратко избацили лопту из шеснаестерца, али је на њу налетео Саша Марковић. Ипак, његов ударац је отишао преко гола.

58′ – Прва измена на мечу. Тренер гостију мења Имамвердијева и убацује Сејидова.

59′ – Чују се и први звиждуци на стадиону у Хумској, гледаоци постају нестрпљиви…

63′ – Центрирао је Томић са леве стране у срце шеснаестерца гостију, где се Саша Илић спетљао у пријему. Ипак и поред тога, лопта је “села” на волеј Митровићу, али је тај покушај завршио преко гола.

63′ – Прва измена и у Партизану. Сашу Марковића је заменио Јојић.

67′Лазар Марковић се ушетао у казнени простор гостију са десне стране, имао је довољно времена да погледа распоред саиграча, али је центрирао по земљи непрецизно, па су гости отклонилиопасност.

73′Стефан Шћеповић мења Митровића.

74′ – Главомет у шеснаестерцу гостију није се завршио голом! Центрирао је Томић из корнера, покушао Остојић, затим и Стефан Шћеповић, али лопта одлази поред десне стативе Стаменковића.

75′Стаменковић је зарадио жути картон због одуговлачења приликом деганжмана, на опште одушевљење гледалаца у Кумској.

77′Абдулајев мења Флавиња.

79′ – Саша Илић упошљава Стефана Шћеповића иза леђа одбране гостију искоса са десне стране. резервиста Партизана упућује повратни пас ка Јојићу, али је његов ударац са 6-7 метара изблокиран!

Варнице на терену када је судија из Чешке означио крај меча! Неколико играча црно-белих на челу са Митровићем потрчало је ка Стаменковићу. Створила се гужва, било је гурања, умешали су се и фудбалери гостију! Ипак, није дошло до физичког обрачуна, а Митровић је због насртаја на голмана Нефчија зарадио јавну опомену.

83′ – Партизан свим силама напада, кружи око гола Нефчија, али је бедем Азербејџанаца за сада непробојан.

87′Мехдијев мења Вобаја.

90′ – Још један од многобројних центаршутева Партизана у финишу меча завршио је као лак плен играча гостију. Овај пут је Стаменковић пресекао центаршут Томића са десне стране и при том се повредио, а када је избацио лопту у аут не би ли му се указала помоћ, добио је салве звиждука са трибина.

90+2′Миљковић је “пожутео”.

90+4′ – Најбоља шанса на мечу! Лазар Марковић је видео Томића самог на десет метара од гола, одложио му лопту, а Томић послао пројектил поред десне стативе!