Novakova osveta del Potru

0

Новак Ђоковић пласирао се у финале турнира из Мастерс серије у Синсинатију, пошто је победио Хуана Мартина дел Потра са 6:3, 6:2.

То је пети Новаков тријумф у седам мечева са Аргентинцем, а у финалу ће играти са Роџером Федереромкоји се пласирао у финале турнира у Синсинатију, пошто је победио земљака Станисласа Вавринку са 7:6, 6:3. – Станислас Вавринка.

Новак је укупно спасао шест брејк лопти, био је супериоран у највећем делу меча и заслужено је остварио победу. У недељу ће се Ђоковић борити за први трофеј у Синсинатију, пошто је три пута већ био вицешампион.

Ово је била и Новакова освета Аргентинцу за пораз у мечу за бронзу на Олимпијским играма у Лондону.

Прво веће узбуђење видели смо у трећем гему, када је Новаку стао први сервис, направио је две грешке форхендом и Делпо је имао две везане брејк шансе.

Ђоковић је углавном добијао дуже поене, али проблем је био недостатак првог сервиса. Ипак, Новак је успео да спасе још две брејк лопте, а затим и да освоји гем после више од десет минута игре – 2:1.

У следећем гему Новак је фантастично ритернирао – освојио је три поена иако је Аргентинац убацио три веома снажна сервиса, али ниједну од три везане брејк шансе Новак није претворио у поен. При другој шанси Дел Потро је промашио форхенд, судија није реаговао, Новак није тражио челенџ, а у наставку је изгубио поен.

Делпо је сервисом освојио и наредни поен, да би убрзо изједначио на 2:2. Ђоковића то није деморалисало, без проблема је узео следећи гем, а онда је Дел Потров сервис потпуно заказао – одсервирао је две дупле грешке, једну од њих на брејк лопти, па је Новак повео са 4:2.

Српски тенисер није блистао, али Дел Потро је наставио много да греши, а после новог изгубљеног гема Аргентинац је затражио медицински тајм-аут. У последњем гему Новак није имао потешкоћа и без изгубљеног поена окончао је сет – 6:3.

И у другом сету прва ’ватра’ виђена је у трећем гему – Ђоковић се одлично кретао, успевао је у континуитету да изнуђује грешке ривала, а већ прву брејк шансу је реализовао и повео са 2:1.

Нови изазови за Ђоковића дошли су у шестом гему, када се суочио са две брејк лопте у низу. Први поен одиграо је храбро, дубоким лоптицама је натерао ривала на грешку, а затим је кик-сервисом спасао и другу.

Новак је недуго затим освојио гем, а меч је дефинитивно преломљен у следећем гему, када је Ђоковић направио брејк без изгубљеног поена и повео са 5:2. Следећи гем био је формалност и Ђоковић је асом окончао дуел.