KUP: Pukla petarda na „Marakani“, Borac razbio Zvezdu, minimalci Partizana i Voše

0
Славље Чачана (Фото: журнал)

Романтичари „петардом“ прескочили Доњи Срем, Јагодина сигурна против прволигаша из Борче, док је Јавор после пенала изабацио Чукарички, прошлосезонског освајача Купа. Партизан је минималним резултатом (1:0) прескочио препреку у виду Вождовца у осмини финала Купа Србије, Звезда понижена.

Једини стрелац био је Абубакар Оумару у 29. минуту. Комбинација слична као против Алкмара у Лиги Европе. Центрирао је Нинковић, а Оумару у лету главом сместио лопту у ракље.

Меч је обележила тешка повреда десног бека црно-белих Мирослава Вулићевића, који је поломио руку после старта капитена Вождовца у 23. минуту.

Јагодина је лако завршила посао са прволигашем из Борче, као и Роматичари са Доњим Сремом, док је драме било у Суботици.

Прволигаш Бежанија је преко Милића у 87. минуту изједначио на 2:2, али је Фаркаш у 89. погодио за славље Голубова, чиме су избегнути пенали.

Војводина се помучила против Инђијем, а све муке отклонио је Синиша Бабић голом из слободног ударца у 77. минуту.

Фудбалери Борца направили су велико изненађење победом у гостима над Црвеном звездом 5:1 (3:0) у осмини финала Купа Србије.

Чачани су у потпуности надиграли лидера Суперлиге и тријумфовали головима Дарка Зорића у 19, 45, 59, Срђана Вујаклије у 36 и Милана Јевтовића у 77, док је стрелац за Звезду био је Лука Јовић у 55. минуту.

Екипа Милорада Косановића, иначе бившег тренера црвено-белих, на импозантан начин прекинула је велику серију Црвене звезде од 17 победа заредом у оба домаћа такмичења.

Вечерас несигурна одбрана Црвене звезде није имала решења за сјајан нападачки тандем Зорић-Вујаклија, којем очигледно одговара Маракана после још једне ефикасне утакмице.

Колико је био изнервиран игром и резултатом свог има тренер Миодраг Божовићпоказао је у 60. минуту, када је због приговора судији Милораду Мажићу добио искључење.

Извор: Журнал