• SPORT
  • Ivanov za evropsku jesen u Humskoj, Zvezda izgubila već dobijenu utakmicu!

Ivanov za evropsku jesen u Humskoj, Zvezda izgubila već dobijenu utakmicu!

0

Фудбалери Партизана победили су норвешки Трумсе са 1:0 (0:0) у реванш мечу плеј-офа за пласман у Лигу Европе.

У првом мечу који је одигран пре седам дана на северу Европе Трумсе је победио са 3:2, па се Партизан због гола у гостима пласирао у групну фазу такмичења у Лиги Европе.

Једини гол на мечу постигао је бугарски штопер Иван Иванов главом са петерца у 75. минуту после корнера који је извео Немања Томић.

Партизан је и у првом и другом полувремену погађао оквир гола, Саша Марковић је у 27. минуту погодио пречку, а у 70. минуту Забија је са неколико метара неометан погодио стативу.

Меч у Хумској посматрало је око 15 хиљада гледалаца. У првим секундама утакмице Медо Камара је шутирао са 20ак метара, али је лопта прошла поред стативе гола Норвежана.

У седмом минуту у прилици се нашао Чех Ондрашек пошто је истрчао у контранападу, али је искоса са денсе стране шутирао преко гола Стојковића. Прву прилику Партизан је имао само минут касније када је 17-годишњи Александар Митровић одлично ушао у шеснаестерац гостију са десне стране, али није успео да прогира неког саиграча на пеналтику.

Капитен Саша Илић је у 12. минуту сјајно покушао да проигра Лазара Марковића, али је голман Лекстом био бржи од нападача Партизана.

Два минута касније Трумсе је имао солидну прилику Томас Драгеа је прошао по левој страни, али је Александар Миљковић успео да уклиза и изблокира његов ударац.

Расположени Саша Марковић је други пут на мечу шутирао, али је Лекстом био сигуран. Гости су запретили преко стрелца гола у Трумсеу Александра Пријовића који је шутирао из шеснаестерца, али је Стојковић био сигуран.

У 20. минуту Саша Марковић је добро центрирао, Митровић је био највишу у скоку, али није био прецизан. Камара је у 23. минуту поново шутирао, али је Лекстром успео да одбрани. Најближи голу Партизан је био у 27. минуту када је Саша Марковић распалио по лопти и са преко 30 метара задрмао пречку гола Трумсеа.

До краја првог полувремена петоструки узастопни шампион Србије није успевао да створи праву прилику пред голом гостију. После слободног ударца Трумсеа у 39. минуту Пријовић је играо руком у шеснаестерцу „црно-белих“.

Поново је у 43. минуту Илић покушао да проиграо Лазара Марковића који није био бржи од голмана гостију. Играчи Партизана су испраћени звиждуцима својих навијача на крају првог полувремена.

На почетку другог полувремена Лазара Марковић заменио је Мухамед Забија.

Већ у првом минуту наставка Александар Митровић се нашао у офсајд позицији. Саша Марковић је поново шутирао са 20ак метара у 49. минуту, али је лопта завршила неколико центиметара поред гола.

Одличну прилику Партизан је имао у 54. минуту када је Волков одлично шутирао, Митровић на петерцу сам био највише у скоку и шутирао главом, али је лопта завшила поред стативе.

У том периоду игре Партизан је играо офанзивно, али су Норвежани издржали притисак домаћих фудбалера. Одличну прилку „црно-бели“ су имали у 70. минуту. Немања Томић је извео слободан ударац, голман је избоксовао лопту у поље, Иванов је шутирао, затим је лопта дошла до Забије који је погодио стативу.

Два минута касније Саша Илић је поново сјајно проиграо Сашу Марковића који је пао у шеснаестерцу, а судија му је показао жути картон због симулирања.

У 75. минуту после корнера који је извео Немања Томић бугарски репрезентативац Иван Иванов је главом са пет метара постигао гол за 1:0. Три минута касније Сашу Марковића заменио је Милан Смиљанић.

Партизан је до краја утакмице успео да сачувао гол предности и пласира се у групну фазу Лиге Европе.

Партизан: Стојковић – Миљковић, Волков, Иванов, Остојић – Медо Камара, Томић, Саша Марковић (Смиљанић), Саша Илић (Нинковић), Лазар Марковић (Забија), Митровић.
Трумсе: Лекстом – Мбођи, Бјорк, Копинен, Сис – Драге, Јенсен, Бендиксен, Кристиансен – Ондрашек, Пријовић.

Шок на крају – Звезда испала!

Фудбалери Црвене звезде нису успели да се пласирају у групну фазу Лиге Европе, пошто су, после 0:0 у Београду, изгубили од Бордоа у Француској са 3:2 (0:1).

Звезда је на полувремену водила невероватним голом Младеновића у другом минуту надокнаде. а у 53. минуту изједначио је Гуфран. Потом је искључен Морис-Белај, а у 71. минуту Бордо преко Жусија стиже до преокрета. У 90. Микић је изједначио, да би већ у следећем нападу Жирондинци после огромне грешке Максимовића и пенала Гуфрана стигли до Лиге Европе.

Већ у првом минуту Бордо је имао озбиљну шансу – Морис Белај је ушао у шеснаестерац Звезде, Мијаиловић је стартовао са леђа без фаула, а Бајковић се у гужви докопао лопте.

После те прилике ’црвено-бели’ су успоставили равнотежу на терену, али била је јасна оријентација тренера Јанковића да игра повучено и да прилику чека из контре.

Прву полушансу Звезда је имала у деветом минуту, када је Лазовић кренуо са своје половине, предриблао тројицу и ушао у шеснаестерац, али није упутио довољно добро додавање.

Само два минута касније Гуфран је покушао главом, али је Бајковић био на месту и ухватио је лопту.

У 20. минуту Бордо је имао најбољу прилику у дотадашњем току меча – Максимовић је лоше проценио лет лопте, која се одбила до Гуфрана, а он је са десетак метаа шутирао тик поред гола.

Три минута касније прву велику прилику створила је и Звезда – Лазовић је промешао целу одбрану Бордоа на левој страни, на крају је шутирао левом ногом, али је Карасо одлично одбранио.

Утакмица се распламсала, а у 28. минуту обе екипе су лако могле до гола. Микић је центрирао са десне стране, Касалица је био неометан на 6-7м од гола, али је очајно захватио лопту. Моментално је уследила контра Бордоа, Морис-Белај добио је дуел са Јовановићем, али је Бајковић његов ударац одбио до пречке.

Играло се у прилично високом ритму, Бордо је углавном држао лопту у ногама, али у наредних десетак минута није створио озбиљнију шансу. На другој страни је Милуновић био прекратак после доброг убацивања Микића.

Чинило се да ће се на полувреме отићи без голова, али ’црвено-бели’ у другом минуту надокнаде стижу до гола – Младеновић је повукао полуконтру кроз средину, дао је лош фор левом ногом, Енрике није успео да избије лопту која је закачила Младеновића у руку, судија ништа није свирао, а леви бек Звезде је слабијом, десном ногом са ивице шеснаестерца погодио горњи десни угао гола Карасоа (1:0).

Као што се и очекивало, Бордо је веома офанзивно почео друго полувреме, а прву прилику имао је Гуфран, чији ударац је завршио изнад гола.

Међутим, већ у 53. минуту Жирондинци су успели изједначе резултат – Морис-Белај је успео да центрира са десне стране иако су око њега били Јовановић и Младеновић, лопта је прелетела Максимовића, а правовремено је налетео Гуфран и главом је закуцао под пречку (1:1).

Само три минута касније Звезда је врло лако могла поново да поведе, али је после Јовановићевог шута из слободног ударца лопта погодила пречку.

Погодак Гуфрана подигао је атмосферу на стадиону „Шабан Делма“, а домаћи фудбалери растрчали су се по терену и вршили притисак на одбрану Звезде. У 59. минуту Обранијак је центрирао, а Максимовић умало да постигне аутогол.

У јеку иницијативе Бордоа догодила се веома позитивна ствар за Звезду – Касалица је повукао контру, Морис-Белај га је повукао са леђа, а судија му је показао други жути, затим и црвени картон.

Иако су играли са фудбалером мање, Жирондинци су и даље били бољи тим и то су искористили у 71. минуту – Обранијак је извео слободни ударац, а највиши у скоку био је Жуси, који је главом послао лопту од стативе у гол.

После другог гола нападачке амбиције Бордоа су утихнуле, а Звезда првих неколико минута није могла да се привикне на улогу екипе која напада.

Први иоле претећи покушај ’црвено-бели’ имали су у 81. минуту када је Лазовић из слободног ударца шутирао преко гола.

Звезда је јалово нападала, а онда је у 90. минуту Асамоа изборио корнер. Лазовић је центрирао, створила се гужва у шеснаестерцу, а најбоље се снашао Микић и закуцао је лопту у гол.

Бука око Звездиног гола није се ни стишала, а Бордо је поново водио. Максимовић је катастрофално реаговао у намери да рашчисти лопту, Обранијак је дошао до лопте, а Бајковић га је оборио у самом ћошку казненог простора. Гуфран је пришао лопти и погодио доњи десни угао за 3:2 и пролаз Бордоа у групну фазу Лиге Европе.

Бордо: Карасо, Енрике (Плашил 71′), Сане, Маријано, Планус (Саиве 71′), Тремулинас, Гуфран, Сертик, Обранијак, Жуси, Морис-Белај.
Црвена звезда: Бајковић, Микић, Младеновић, Максимовић, Јовановић (Бабаљ 85′), Мијаиловић, Димитријевић, Лазовић, Вешовић (Асамоа 76′), Милуновић (Мирић 63′), Касалица.