• SPORT
  • Evropa opljačkala Vojvodinu: Sudije oštetile „Lale”

Evropa opljačkala Vojvodinu: Sudije oštetile „Lale”

0

Рапид : Војводина 2:0 (0:0) Невиђена крађа на стадиону Рапида  „Герхар Ханаппи“.
Војводина брутално покрадена у овој утакмици.

Стадион „Герхард Ханаппи“

Гледалаца : 15800

Судија : Роберт Малек (Пољска)

Стрелци : Прагер (Алар) 90′,  Бојд 93′

Жути картон : Ађуру, Грин, Вулићевић, Мореира(Војводина), Драцан, Бојд (Рапид)

Црвени картон : Павловић (Војводина)

Рапид : Кенингсхофер, Зонлајтнер, Хеикинен, Бојд, Хофман, Драцан, Прагер (Алар), Тримел, Бургшталер (Куловиц), Жерсон

Војводина : Супић, Вулићевић, Павловић, Трајковић, Ђурић, Полетановић (Бојовић), Ађуру (од 73 мин Митошевић), Грин (од 87 мин Јокић), Мореира, Стевановић, Абубакар

40 минута пре почетка утакмице трећег кола квалификација за Лигу Европе на стадиону „Герхард Ханапи“ на загревање је изашао голман Супић. Трибина намењена навијачима Војводине полако се пуни.

Око 800 навијача Војводине одлично се носи са домаћим навијачима на неколико минута пред почетак утакмице.

Екипе управо излазе на терен предвођене пољским судијом Малеком.

Паклена атмосфера на стадиону „Герхард Ханаппи“. Почетни ударац имају „црвено-бели“ из Новог Сада.

1. минут покушао је Мореира ударцем главом али недовољно јако.

Борба се води углавном на средини терена, без прилика за гол. Фудбалери Војводине доста добро контролишу игру на поетку утакмице.

фанзива Рапида, Војводина покушава да на сваки начин умири игру.

13 мину Топовски шут Хофмана са 18 метара за мало преко пречке.

И даље траје офанзива домаћих али на срећу по Вошу, без резултата.

Фудбалери Рапида имају фантастичну подршку својих навијача, међутим ни „Фирма“ не заостаје у бодрењу.

25 минут Покушај капитена домаћих Хофмана из слободног ударца али лопта лети далеко преко гола.

Жути картон зарадио је Наемека Ађуру због оштрог старта.

32 минут Комбинација фудбалера Рапида након корнера. Уследио је шут са 12-13 метара али непрецизно, преко гола.

34 минут шанса за Војводину, бубакар проиграва Полетановића на левој страни али млади играч касни за делић секунде и шутира поред гола.

Поново офанзива Рапида али срећом без изгледне прилике пред голом Супића.

Крај првих 45 минута.

Почетак другог полувремена.

46 минут Погрешио је Ађуру, а Бојд шутира тик поред леве стативе Супићевог гола.

минут Сјајна шанса за Рапид. Након центрашута Хофмана уследио је ударац главом али Супић маестралном интервенцијом избија лопту у корнер.

56 минут Брза контра Рапида. Ударац Бургшталера са метара поред гола.

Распламсава се борба, домаћини притискају свом снагом али Воша се јуначки држи.

Жути картон Сержињо Грин.

Двадесетак мнинута до краја, офанзива Рапида траје али без успеха. У игру уместо Ађуруа улази Вук Митошевић.

74 минут Најбоља шанса за Рапид. Након убачене лопте из слободног ударца Хаикинен главом погађа пречку.

Драцан жути картон.

78 минут Полетановић корнер, Абубајар главом преко гола.

Бојд жути картон. Судија је погрешио јер је играч Рапида заслужио искључење.

Павловић добија директан црвени картон, а Вулићевић жути.

Јокић улази у игру уместо Грина.

Шанса Жерсона али на срећу лопта одлази мимо гола.

90 минут једанаестерац за Рапид који је видео само судија.

1 : 0 Алар. Невиђена крађа на стадиону „Герхар Ханаппи“.

Шта рећи после свега виђеног, осим да је Војводина брутално покрадена у овој утакмици.

2 : 0 Бојд.