Прочитај ми чланак

Британски Дејли мејл препоручује одмор у Београду и Нишу

0

Британски „Дејли мејл“ направио је велики чланак о Београду у ком су главни град и Србију описали као право је место за разне туристе „од оних који желе да истражују огромну српску археолошку баштину до оних које занима само добар провод“.

„Ако посетите Србију 2012. године, врло лако ћете заборавити да се ова срдачна и веома лепа земља тек недавно извукла из бројних оружаних конфликата“, пише Дејли Мејл.

Годинама се Београд у иностранству представља као прави град за провод, међутим „Дејли мејл“ је писао и о нетакнутој природи Србије, Нишу, манастирима и археолошким налазиштима као местима која се морају посетити.

Графити кваре утисак
Највећом маном престонице и Србије уопште сматрају се графити који се „налазе на пратично свим зградама, па и оним са дугом историјом“
„Београд је савршена дестинација за оне који су у потрази за проводом, али уколико одете даље у Србију открићете земљу која је нетакнута и у којој нема туриста“, пише „Дејли мејл“.

Новине су писале и о ценама пића и хране у Србији, и навели су их као „веома приступачне, где пиво можете купити за једну фунту, а ручати за пет“. Београд су описали као град препун дивних грађевина међу којима се налазе, али и рушевина зграда које је бомбардовао Нато, а које подсећају на не тако далеку прошлост града.

Наизоставно је поменут „невероватан поглед са Калемегдана“ и елегантна Кнез Михаилова улица која је „препуна ресторана, барова и галерија, и у којој се налазе неке од најпознатијих зграда престонице“.

Испричана је историја Скадарлије и староградске музике, а као одлична вест поменуто је да „Срби уживају у храни и зато очекујте огромне порције свега“.

– Многи градови се хвале да имају најбољи ноћни живот на свету, али Београд, пун разноликих клубова, скривених барова, има бољи провод него већина. Сплавови поређани уз Саву и Дунав привлаче младе и лепе људе који у редовима чекају да уђу у клубове у којима ће се проводити до зоре – пише лист и додаје да за оне који нису љубитељи целоноћног играња, постоји много барова у којима се може пити српско национално пиће – ракија.

Новинар наводи и да они које занима историја обавезно посете бројна археолошка налазишта. Чланак се није базирао само на престоници, већ и на другим већим градовима Србије, па је тако Ниш описан као град који „брзо откирва да има традиционалнији балкански укус, захваљујући свом статусу капије између Истока и Запада“.

Чланак позива туристе да историју Ниша науче посетом Ћеле-куле која представља „сликовит приказ насилне прошлости ове земље“.

 

(Блиц)