Прочитај ми чланак

Бошњаци се множе вештачки

0

hro-vehabije_620x0

У земљи апсурда каква је БиХ све је могуће, па и то да резултати пописа становништва не буду објављени две и по године након што је одржан. Да ствар буде гора, све слути да то неће бити урађено до 1. јула, што је законски рок.

– Бошњаци би стално пописивали, док се не деси попис који њима одговара – рекао је Додик новинарима коментаришући могућност да статистичке институције у БиХ неће објавити резултате пописа у законом предвиђеном року.

Он је истакао да је за попис потрошено много новца, да се тражи објављивање резултата и да је Република Српска за уважавање свих стандарда који су везани за попис и евиденције. Председник Српске је подсетио да се дешава иста ствар као и 1991. године када је одржан попис, који није могао да буде објављен као званичан зато што су Бошњаци и тада хтели да их има више.

– Њихов основни циљ је да навуку наводно нешто преко 50 одсто у БиХ – рекао је Додик.

По њему, за Србе и Републику Српску, то уопште није релевантан податак за било какве политичке процесе.

– Може да их буде колико хоће, није то проблем, али поставља се питање шта би са оним периодом силне погибије и нестанака, који сада показује да у БиХ, по тим њиховим статистикама, расте број Бошњака. Нешто овде није у реду, или тај број или број из рата – рекао је Додик.

Споран број жртава

Додик се осврнуо и на раније покушаје бошњачких структура да целом свету представе да их је страдало више од 300.000.
– Сада се види да то није тако и да је тај број драматично мањи. Наравно, треба да се изрази жаљење за сваким човеком који је погинуо у рату, али говорим овде о политичком аспекту пописа – закључио је Додик.

Бошњака нема више од 50 одсто, потврдили су „Вестима“ извори блиски Агенцији за статистику БиХ. Они напомињу да ако, када коначно буду објављени резултати пописа, Бошњака буде више од 50 одсто, то бити доказ да су резултати лажирани, а цео процес искоришћен у политичке сврхе.

– Постојала је озбиљна кампања, има ту и политичког утицаја, а крајњи циљ је прогласити БиХ националном државом Бошњака, што је чиста политичка прича, и нема везе са статистиком и науком – објашњавају наши саговорници.

Извор: Вести