Makazice Ze Roberta i opšta tuča (Video)

0

Utakmica6106776_orig(B92, SK)
Bivši reprezentativac Brazila Ze Roberto postigao je sjajan gol makazicama u remiju svog Gremija sa čileanskim Huačipatom, koji je obeležila opšta tuča igrača.

Ze Roberto se u 33. minutu meča odlično snašao u kaznenom domaćih i makazicama sa pet metara savladao golmana čileanskog tima.

Huačipato je golom Acevala u 89. minutu stigao do izjednačenja 1:1, koje im nije bilo dovoljno za prolazak među 16 najboljih ekipa Kupa Libertadores, jer drugoplasirani Gremio sa istim broj bodova ima bolju gol razliku.

Nezadovoljni eliminacijom, igrači i pojedini navijači domaćeg tima opkolili su i napali fudbalere i stručni štab brazilske ekipe. Najgore je prošao trener Gremija i bivši selektor Brazila Luksemburgo, koji je u jednom trenutku pao, a fudbaleri Huačipatoa počeli su da ga šutiraju. Intervenisala je policija, koju su domaći fudbaleri takođe napali.

„Nisam rekao ništa ružno, niti sam bilo koga provocirao. Video sam da žele da se biju, pa sam se dao u beg“, rekao je Luksemburgo posle utakmice.

Ze Roberto je u karijeri igrao za Real Madrid, Bajern Minhen i Bajer Leverkuzen, a u Gremio je stigao 2012. godine i na 48 utakmica postigao je 11 golova.

Slična situacija u Kupu Libertadores odigrala se početkom meseca, kada su fudbaleri argentinskog Arsenala napali policiju posle poraza od Atletiko Mineira 5:2.