• ВИДЕО
  • За срећу не треба много: Еуфорија у Сан Марину због првог гола после пет година (Видео)

0

san-marino-slavlje

(Блиц)

Фудбалска репрезентација Сан Марина је скоро пет година чекала на гол у званичном мечу. Последњи пут затресли су мрежу 2008. године, када су играли против Словачке. У уторак су се састали са Пољском, а гол за изједначење од 1:1 донео им је велику радост. Поражени су потом са 5:1, али то им није умањило срећу коју су доживели.

Од 11. октобра 2008. и пораза од Словачке са 3:1 чекало се на овај дан, а радост је донео Алесандро Дела Вале захваљујући сјајном скоку и поготку после слободног ударца у 22. минуту, и то за изједначење.

Само минут касније, Блажиковски је вратио предност Пољацима, и на крају је „пукла петарда“. Победи се нико није ни надао, али нико играчима Сан Марина не може одузети ни мали тренутак велике радости и искреног славља. Њима, и навијачима на трибинама, којих је било око 1.500.