Прочитај ми чланак

Застрашујући руски „легионари“ улазе у Украјину

0

Тестирање првих елемената нове генерације борбене опреме „Легионара“, укључујући перспективне шлемове и нишане, почеће одмах након новогодишњих празника, а за главног извршиоца пројекта одређен је Централни истраживачки институт за прецизно инжењерство, изјављују руски медији.

Медији примећују, да је избор TsNIITochMash-а био логичан исход – управо је овај институт предводио стварање борбене опреме претходних генерација „Бармитса“ и „Ратника“. Сарадња на пројекту укључила је и концерн „Калашњиков“, центар материјала високе чврстоће „Ојачани композити“ („Армоком“), програмере заштитне опреме „Кирас“, „Техинком“ и друге.

„Од времена рада на „Ратнику“, наша предузећа нису мировала, и успела су да креирају нове перспективне моделе заштитне опреме, малокалибарског наоружања и друге опреме. То ће нам омогућити да завршимо истраживачки рад на „Легионару“, у оквиру рока који је федерација руског Министарства одбране смањила са почетне две или три године на годину дана“, откривају медији.

Шта се зна о „легионару“

У јесен 2022-ге, извор у војно-индустријском комплексу, открио је, да ће се опрема „војника будућности“ која се развија да замени „Ратник-а“, звати „Легионар“. Истовремено, у оквиру овог истраживачког рада појавио се нови правац – „систем роботске подршке”.

Олег Фаустов, заменик генералног директора предузећа „Армоком“ који учествује у пројекту, рекао је, да би „Легионар“ требало да има оклопни шлем са системом проширене стварности, који може да прима податке од дронова.

Осим тога, руска одбрамбена индустрија разматра могућност, да за Легионара створи одело „гвозденог човека“ од композитног оклопа, које може у потпуности да покрије тело борца.