• Почетна
  • СВЕТ
  • Велика Британија: Већина средње класе жели да напусти земљу
Прочитај ми чланак

Велика Британија: Већина средње класе жели да напусти земљу

0

Ново истраживање је открило да многе породице у Великој Британији које припадају средњој класи желе да напусте  државу јер им Британија више не може да понуди добру квалитет живота.

Скоро две од три породице међу испитаницима желе напустити земљу због привреде, климе и губитка националног поноса.

Истраживање по називом „Када су Британци изградили Аделаиде хтели су да изграде бољу Британију“ спроведено је на универзитету Худдерсфиелд. Анкета је спроведена на узорку од 1,000 британских породица.

„Клима у Британији је разлог број један зашто желе да напусте Велику Британију (59%), затим економска криза (49%), скупо становање (43%), непристојно понашање (35%) и губитак духа заједнице те добросуседских односа (33%) у британском друштву „, пише у извештају који је РТ добио од универзитета Худдерсфиелд.

85% породица је признало да желе да им деца одрасту у држави „у којој је припадност заједници јача“ него што је, према њиховом веровању, у Британији. У исто време 9 од 10 британских родитеља су рекли да желе да им деца одрасту у држави у којој су људи мање опседнути славним личностима и у којима постоји оптимистичнији став – „могу то да урадим“.

Али кад се ради о напуштању државе и започињању новог живота негде другде, Британци се држе традиције и вредности на које су навикли. Скоро 2/3 породици кажу да би желели преселити у државу која има „британски осећај“.

Аустралија је најпопуларнија, скоро једна од три особе жели пресели тамо. Следе САД (15%), Нови Зеланд (13%), Канада (13%), Шпанија (10%), Француска (7%), Италија (3%) и Немачка (2%).

Студија указује да су разлог зашто су многи изабрали Аустралију заједничке културне вредности. Осетно је гравитирање према заједници у јужноаустралијском средишту Аделаиде. На основу тога је настао назив студије.

„Аделаиде је основао 1830-тих година пуковник Вилијам Лигхт који је желио створити бољу Британију. Стога је заједнички осећај“ британства „између Уједињеног Краљевства и Аделаиде неизбежан“, објашњава Паул Вард, аутор извештаја и судиректор Академије за проучавање Британије и Ирске.

Животни стандард у УК је све лошији и лошији. Економска криза је узрок пада животног стандарда у Британији док су цене горива, становања и хране све веће.

Према новом истраживању контролорска фирме КПМГ овај викенд, скоро 5.000.000 радника у Уједињеном Краљевству не зарађује довољно да би имали пристојан животни стандард. Студија је закључила да 20% радничке популације добија мање од минималне наднице која износи 13 $ по сату.

Такође, студија је показала да су радници веома песимистични у вези сопствене будућности. Скоро половина (47%) мисле да ће њихова финансијска ситуација бити још гора слиједеће године док близу 1/4 (23%) испитаника верује да су шансе да задрже посао мање.

 

(Адванце, http://rt.com/news/britain-families-emigrate-survey-872/)