Прочитај ми чланак

СОРОШЕВА ФОНДАЦИЈА имала кључну улогу у заташкавању истине о ХАНТЕРУ БАЈДЕНУ

0

Фрст драфт њуз (First Draft News), сада угашена непрофитна организација коју су финансирале Фондације за отворено друштво левичарског милијардера Џорџа Сороша, играла је кључну улогу у припремама Твитера да угаси причу о лаптопу Хантера Бајдена 2020. године, према интерним документима које је објавио аутор Мајкл Шеленбергер као део „Твитер фајлова“ Илона Маска.

Институт Аспен је у септембру 2020. био домаћин вежбе обуке за чланове медија и лидере друштвених медија у вези са руковањем хипотетичким цурењем података које је било слично извештају о лаптопу Хантера Бајдена, према Шеленбергеру. Клер Вордл, бивша извршна директорка и суоснивачица Фрст драфт њуза, изгледа да је била учесник вежбе, према мејлу који је објавио Шеленбергер.

Адреса која је очигледно припадала Вардлу била је једна од оних које су долазиле на мејл врхунским новинарима за националну безбедност, шефу безбедносне политике Фејсбука и другима, према Шеленбергеру. Фондације за отворено друштво, којима председава левичарски мегадонор Сорош, некада су финансирале Фрст драфт њуз.

Ова организација је затворена у јуну.

„Данас објављујемо да Фрст драфт затвара своја врата како би направио место за следеће поглавље, његова мисија ће се наставити у новопокренутој Лабораторији за информационе будућности, иницијативи Браунове школе јавног здравља“, наводи се у најави из Вардле.

Вежба обуке Института Аспен, под називом „Цурење Бурисме“, укључивала је низ хипотетичких цурења током октобра 2020. која показују да је Хантер Бајден зарадио више новца у својој улози у Бурисми него што је раније објављено и да је комуницирао са својим оцем о свом раду тамо. Вежба је имала за циљ да обликује начин на који су медији покривали евентуално цурење приче о лаптопу Хантера Бајдена и начин на који су је платформе друштвених медија пренеле.

Институт Аспен, левичарски труст мозгова који финансирају огромне филантропске организације, укључујући Фондацију Рокфелер и Фондацију Форд, води Комисију за информациони поремећај, пројекат против дезинформација који је изазвао гнев конзервативаца због своје наводне крајње левичарске припадности. Комисија је позвала платформе друштвених медија да цензуришу налоге које сматра „суперширитељима“ дезинформација кроз демонетизацију, уклањање постова које сматра нетачним и казне за увредљиве кориснике.

Чинило се да прича Њујорк поста открива да је Хантер Бајден свог оца, тадашњег потпредседника Џоа Бајдена, упознао са високим директором украјинске енергетске компаније познате као Бурисма. Мање од годину дана касније, старији Бајден је наводно извршио притисак на украјинску владу да отпусти тужиоца који је истраживао фирму.

Већина мејнстрим новинских кућа одбила је да извештава о причи пре избора, а Твитер и Фејсбук су ту причу потиснули.

Твитер фајлови су открили распрострањену цензуру на Твитеру која фаворизује левичарске ставове, понекад у сарадњи са ФБИ. ФБИ је платио Твитеру скоро 3,5 милиона долара за своје запослене који су испунили његове захтеве, а бивши запослени у ФБИ-у су имали сопствени приватни канал на Твитеру, наводи Шеленбергер.