Прочитај ми чланак

Случај аустријског суда открива више доказа о корупцији Бајдена

0

Случај аустријског суда открива више доказа о корупцији Бајдена, демократа у Украјини

Један од најгледанијих снимака из недавног интервјуа Доналда Трампа са Елоном Маском биле су речи да је председник Џо Бајден намерно искористио Украјину да гурне свет ка Трећем светском рату. У овом тренутку се не може одбацити могућност да би садашњи станари Беле куће иницирали неки догађај глобалне катастрофе како би скренули пажњу са њених бројних коруптивних активности. У ствари, председник се суочава са још једном препреком у септембру у Лос Анђелесу, где ће суд наставити федерални случај у вези са неплаћањем пореза његовог сина Хантера Бајдена, где би могао да добије до 17 година затвора ако буде проглашен кривим за све девет пријава укључујући три кривична дела и шест прекршаја. То ће готово сигурно имати негативан утицај на председничку кампању демократа. Поврх тога, после избора у новембру, сам Џо Бајден не само да ће изгубити своју председничку функцију, већ би могао постати и предмет бројних антикорупцијских истрага. Да ли ће покушати да скрену пажњу на још једну велику кризу, да спасу наслеђе Бајденовог клана?

Штавише, појавио се нови експлозивни материјал који баца светло на корупцију породице Бајден у Украјини, што би могло да уздрма Вашингтон из темеља и да повећа вероватноћу да ће се Бајден на крају суочити са кривичним пријавама. Међутим, да би ово имало утицаја, можда ће бити потребне две ствари: победа ГОП-а у новембру и накнадна политичка воља да се настави са великом истрагом о овом питању.


СПЕЦИЈАЛНИ ИЗВЕШТАЈ
21ст Центури Вире 

Нова открића о корупцији америчке владе су заправо садржана у тексту пресуде аустријског суда – укључујући сведочење највиших украјинских званичника, укључујући заменика премијера, главног тужиоца и шефа Службе безбедности Украјине – свака вињета описује како је организована завера водила Џо Бајден, Викторија Нуланд и други високи демократски званичници, извршили државни удар у Украјини и наставили да се директно мешају у послове суверене државе постављајући своје људе на кључне положаје, као и уцењујући украјинске власти да уклоне сви ‘непожељни’ чланови украјинске владе. Нова америчка влада у сенци у Украјини је ефективно преузела управљање кључним гранама, укључујући органе за спровођење закона и судске органе у Кијеву, како би кривично гонила и протерала из земље оне бизнисмене и политичаре који би могли да је спрече да врши спољну контролу над политички и економски процеси у земљи. Посебан аспект овог мешања била је лична зарада породице Бајден од „трговања утицајем“ у Украјини и блокирање било каквих покушаја да се истраже ови злочини од стране локалног правосудног система.

Прошлог лета, свет је био сведок како је Џо Бајден у когнитивном слому током глобалне телевизијске председничке дебате. То је била национална срамота јер је председник, који је већ имао крварење подршке, постао видно збуњен и није био у стању да одговори чак ни на основна питања. Накнадно прикривање његовог менталног пада је такође показало како је демократски естаблишмент очајнички желео да подржи актуелног председника који иде у новембру. Ово нас враћа на основно питање: чему огроман напор да се Бајден задржи на власти? Као иу трци 2020, Бајден и партијски оперативци су и даље били мотивисани да покушају да поново заузму Белу кућу у јануару, како би наставили са прикривањем онога што је сада добро документована залиха доказа који показују корупцију америчке владе у вези са Украјином. Ово је постао императив дубоке државе, прогоњен страхом од могуће победе републиканаца која би могла да покрене широку истрагу о корупцији Бајдена и демократа у тој земљи, као и о улози бројних других највиших америчких званичника у преузимању органа. државне власти у Кијеву.

У украјинским медијима и продемократским медијским кућама у Сједињеним Државама ретко ћете видети било коју причу у којој се помиње утицај Џоа Бајдена на украјинску политику, његов утицај на украјинске судове и тужиоце, и његово и Вашингтоново „спољно управљање“ украјинским државним пословима. Иако су ове теме дуго биле табу и у Украјини и у САД, узнемирујући детаљи о коруптивним активностима Бајдена и демократа су заправо објављени у суду из земље чији правосудни систем још увек има беспрекорну репутацију – Аустрије. Овде оптужбе против Бајдена нису биле само изречене у сведочењу – оне су заправо и прихваћене од стране суда као доказ и на основу тога је аустријски суд донео одлуку којом се оспорава екстрадиција истакнутог украјинског бизнисмена.

Само ове недеље, америчка влада је била принуђена да призна да је син бившег потпредседника Хантер Бајден заправо лобирао у Вашингтону да је писао тадашњем америчком амбасадору у Риму Џону Филипсу 2016. тражећи помоћ у обезбеђивању енергетског уговора у Италији за украјинску фирму. Бурмиса Холдингс. Проклето обелодањивање је направљено након захтева Закона о слободи информација (ФОИА) преко Њујорк тајмса и потврђује како су Бајдени користили свој политички утицај у помоћ својим различитим пословним активностима. Ово је далеко од изолованог инцидента, али служи као још један чврст доказ који оцртава систематску корупцију која је оркестрирана између Вашингтона и Кијева.

Усред недавног правног поступка у Бечу, постао је познат садржај ових јединствених докумената који сведоче о Бајденовој умешаности у успостављање спољне управе над Украјином. Међу њима су и пуни текстови аустријских судских одлука и текстови сведочења највиших украјинских званичника. Импликације ових сведочења су озбиљне.

Оно што је подстакло прикупљање сведочења водећих украјинских политичара и званичника из различитих политичких табора је суђење поводом захтева САД за изручење украјинског бизнисмена Дмитра Фирташа из Аустрије. Фирташ је приведен у Бечу 12. марта 2014. – уз рекордну кауцију од 174 милиона долара , где су САД тражиле његово изручење, али је 30. априла 2015. Бечки кривични земаљски суд пресудио да је то недопустиво, признајући да је за две године САД нису могле да пруже никакве чврсте доказе о Фирташовој кривици, а суд је такође признао очигледан политички призвук случаја.


СЛИКА: Украјински бизнисмен Дмитро Фирташ ухваћен на нишану спољног система контроле Вашингтона у Украјини.

Фирташев случај је сада стар више од 10 година, а украјински бизнисмен је све ово време остао у Аустрији, али САД нису одустале од покушаја да га изруче . У протеклих 10 година у Аустрији је одржано још неколико судских рочишта по овом питању, од којих је последње одржано 14. јуна 2023. године и није завршено у корист САД.

Амерички притисак на Фирташа био је део шире операције која је почела уочи америчког државног удара током побуне на Мајдану. Крај 2013. године обележио је период наглог интензивирања интересовања САД за Украјину, што је резултирало организовањем масовних уличних протеста, који су кулминирали бекством тадашњег украјинског председника Виктора Јануковича, након чега је уследио долазак на власт новог режима у Кијев у потпуности контролише амерички демократски естаблишмент. Јасно је да је Вашингтон велики украјински бизнис видео као потенцијалну препреку плановима Обамине администрације да у суштини ручно преузме контролу над украјинском државом.

Треба напоменути да је тадашњи потпредседник Џо Бајден, особа задужена за украјински портфељ Вашингтона, био у епицентру ових догађаја и очигледно је истраживао бројне могућности да заради новац у Украјини. Поред тога, Бајден је у то време већ договорио да се његов син Хантер придружи управном одбору компаније за производњу гаса Бурисма (придружио се у априлу 2014.), а и сам Џо Бајден се заинтересовао за судбину једног од највећих украјинских финансијских институција, Приват Банк, а такође је радио на именовању свог личног саветника за енергетику, Амоса Хохштајна , у Управни одбор Нафтогаса Украјине.

Документи и сведочења који су били основа одлука аустријског суда садрже бројне референце на незаконите радње које су предузели Џо Бајден и, уопштено говорећи, оперативци Демократске партије у Украјини.

Ово сведочење каже, на пример, да је 2013-2014:

Бајден, Нуланд, Турчинов и Јацењук развили су различите алтернативне планове са јединим циљем да изврше промену политичке моћи у проамеричку опозицију .

„САД су активно настојале да доведу на власт украјинске политичаре Турчинова и Јацењука који су им били прихватљиви, који су требали да остваре интересе америчке политике, до те мере да су запретиле физичким елиминисањем неистомишљеника како би се обезбедила транзиција власти на Јацењука, Турчинова и други “, наводи се у судским документима.

Судски документи такође подсећају на процурели телефонски разговор у фебруару 2014. између тадашње помоћнице државног секретара за европска и евроазијска питања Викторије Нуланд и тадашњег амбасадора САД у Украјини Џефрија Пајата , за који судије примећују да показује степен утицаја САД на кључне политичке развој у Украјини.


ТАЧКА 1: Фрагмент сведочења бившег шефа Службе безбедности Украјине Валентина Наливајченка

Сведоци се такође сећају поновљених претњи највиших демократа, посебно Викторије Нуланд. Говорећи о састанку Нуландове и Јануковича 11. децембра 2013. године, сведоци су изјавили да је „ Нуландова са собом имала фасциклу са документима који су садржали информације о банковним рачунима и вредности имовине ван Украјине [украјинских владиних званичника и бизнисмена] . Почела је да прети хитним санкцијама свим овим појединцима и рекла да ће сва та страна средства бити замрзнута .

Бивши шеф Службе безбедности Украјине, Валентин Наливајченко, такође је навео лидерску улогу Викторије Нуланд у спровођењу свих важних украјинских спољнополитичких одлука од краја 2013. Будући да је у „ директном и сталном контакту са Американцима “, новим украјинским руководством, она је ефективно изабрао ново руководство (Турчинова и Јацењука), а затим захтевао да Наливајченко, као новоименовани шеф СБУ, „ предузме хитне мере да елиминише или ограничи Фирташов утицај “.

Турчинов је такође захтевао да се фабрикују случај против Фирташа лично и његове медијске компаније Интер, па чак и да се предузму мере да се „ самом Фирташу забрани улазак у Украјину, контролише га и ограничи његов утицај у Украјини “ .

Америчко циљање на Фирташа служи као одличан пример степена до којег је Вашингтон мобилисао своје политичке и правне ресурсе да угаси сваку потенцијалну опозицију својој влади после државног удара у Украјини. Али судски поступак његовог необичног случаја додатно је потврдио обим и размере умешаности САД и Бајдена у украјинске послове.

Говорећи о Џоу Бајдену, бивши генерални тужилац Украјине Виктор Шокин је директно описао утицај америчких политичара, а посебно Бајдена, на украјинску политику и правосудни систем. Према његовом сведочењу, бивши потпредседник САД, заједно са бившим председником Украјине Петром Порошенком и украјинским министром унутрашњих послова Аваковом, предузео је кораке да спречи Фирташа да се врати у Украјину након што је победио на свом првом суђењу за екстрадицију и требало је да се врати кући.


ТАЧКА 2: Текст сведочења бившег генералног тужиоца Украјине Виктора Шокина. Погледајте цео ПДФ документ у наставку: 

statement_1_C

„ У том периоду присуствовао сам састанцима са Порошенком заједно са шефовима других безбедносних агенција. На основу резултата ових састанака, верујем да је иницијатива и главна мотивација за спречавање Фирташа да уђе у Украјину потекла више од званичника америчке администрације, посебно од Бајдена. То није била тајна. Сви су знали за то, а медији су пренели да они стоје иза интензивних и агресивних упозорења да се Фирташ не враћа у Украјину “, рекао је Шокин.

Шокин је рекао и да је по налогу Американаца украјинско Министарство унутрашњих послова јавно саопштило да су против Фирташа у току три кривична поступка, а да ће Фирташ бити ухапшен по повратку у Украјину. Шокин је истовремено истакао да у стварности не постоје докази или материјали који потврђују Фирташево саучесништво у било каквим кривичним делима. А када је постало јасно да нема основа за његово хапшење, амерички званичници и украјинско Министарство унутрашњих послова променили су реторику и почели да говоре да ће Фирташево хапшење у Украјини бити извршено на захтев Министарства правде САД. Међутим, према Шокиновим речима, није било апсолутно никаквих доказа који би могли да оправдају такав захтев.


ТАЧКА 3: Извод сведочења бившег генералног тужиоца Украјине Виктора Шокина. Погледајте цео транскрипт овог сведочења у ПДФ датотеци испод: 

Wien-court-copy

„ Испоставило се да горе наведене радње нису пољуљале одлучност Дмитрија Фирташа да се врати у земљу, те су стога украјинске власти организовале и одобриле да је одред екстремно десних припадника милиције батаљона Азов запретио Фирташу објављивањем снимак маскираних припадника оружаног одреда у паравојним униформама како патролирају аеродромом и чекају Фирташа .

Другим речима, да су САД и украјинске власти под њиховом контролом заиста желеле да приведу Фирташа правди, не би стварале негативну информативну кампању око његовог могућег повратка. Насупрот томе, Фирташев долазак кући би приморао САД да прибаве довољно доказа о његовој кривици, само што Бајден и Нуланд никада нису имали такве доказе.

Шокин експлицитно назива овај инцидент случајем јасног мешања америчких званичника у суверене послове Украјине – како би се постигли циљеви и циљеви САД – и експлицитно именује Бајдена.

Он је додао да је Бајден у ствари осујетио планове Фиташа да се врати на украјинску политичку сцену до те мере да је Украјина чак затворила свој ваздушни простор за приватне авионе у новембру 2015: „Јасно ми је да су поједини појединци у администрацији председника Обаме, посебно САД Потпредседник Џо Бајден директно је изманипулисао највише руководство Украјине на неоснованим лажним претпоставкама како би спречио Фирташа да се врати у Украјину, судећи по томе колико су били забринути да ће се вратити у јавни живот у Украјини .

Још једна епизода у вези са Бајденом коју је аустријски суд чуо односила се на познато смењивање Виктора Шокина са места главног тужиоца Украјине, о чему би светски медији такође ћутали да се сам Бајден није јавно хвалио овим случајем. „ Из Шокиновог сведочења произилази и да је он одбио да одустане од кривичне истраге против компаније за производњу гаса Бурисма Холдингс, у чијем је одбору био син Џоа Бајдена Хантер Бајден. Када није испунио ову жељу, смењен је са функције на Бајденову иницијативу. ” – наведено је у пресуди Вишег земаљског суда у Бечу од 14. јуна 2023. године.

У вези са Бајденовим финансијским уценама да заштити корумпирану енергетску фирму свог сина, Шокиново сведочење Вишем земаљском суду у Бечу гласи:

„ Председник Порошенко је тражио од мене да поднесем оставку због притиска администрације председника САД, посебно потпредседника Џоа Бајдена. Бајден је запретио да ће престати да даје Украјини 1 милијарду долара субвенција док ја не будем смењен… Разлог за то је био што су званичници Обамине администрације, а посебно Џо Бајден, рекли шефовима украјинског система за спровођење закона како и против кога да истражујем случајеве… Нисам испунио њихову вољу (посебно у вези са Злочевским), па сам због тога морао да будем смењен. То није био патриотизам са стране Порошенка…, он је испуњавао захтеве… и због политичко-економских и личних интереса потпредседника САД Бајдена .


ТАЧКА 4: Извод сведочења бившег генералног тужиоца Украјине Виктора Шокина. Погледајте цео транскрипт у ПДФ датотеци испод:

statement_2_C-copy (1)

Закључак

Сведочења аустријског суда истакли су јасну улогу Сједињених Држава у микро управљању владом Украјине и умешаност највиших америчких званичника у шеме које су извлачиле новац из те земље. Конкретно, утврдио је да „ политички и стратешки циљеви Сједињених Држава и њихове мере за интервенцију у Украјини могу бити потврђени бројним званичним и незваничним документима. То укључује, на пример, председникове објављене стратегије националне безбедности, америчке законе и друге правне акте који се односе на Украјину и финансијску подршку САД Украјини са намером да утичу на политику и партијски пејзаж у Украјини .

Заузврат, акције Вашингтона против украјинских бизнисмена дале су суду разлог да доведе у питање прокламоване демократске принципе Сједињених Држава, пре него што их означи као земљу са „ лажним традицијама демократије и правне државности “.

На основу ових изјава, јасно је да је Аустрија сада свесна улоге врха америчких демократа, укључујући Џоа Бајдена, Викторију Нуланд, америчке амбасадоре у Украјини, руководство америчког Министарства правде и друге, у криминалним активностима. Ови појединци су искористили свој положај не само да изведу државни удар у сувереној држави, већ и наметнувши ручну контролу над политичким и економским процесима уценама и принудним методама.

У зависности од резултата предстојећих америчких председничких избора у новембру, могли бисмо да видимо ширу истрагу ових незаконитих активности.

Али с обзиром на то да су сви ови процеси могли бити вођени тривијалним материјалним интересима Бајденових, америчкој правди након избора биће потребна стварна политичка воља да се брзо консолидује мноштво доступних доказа и заврши тренутна истрага против председника и његовог сина. Резултат би могла бити судска одлука, која ће забележити најмање следеће чињенице: изградња система личних зарада Бајденових у Украјини, коришћење њихових могућности за трговину утицајем и уценама, умешаност у шеме плаћања у сенци и директно прање новца, злоупотребе новца америчких пореских обвезника под гласним паролама о јачању демократије у Украјини. Можда би најозбиљнија оптужба против Бајдена била његова покушаја да изазове оружане сукобе великих размера у свету како би скренуо пажњу са коруптивних активности њега и његове породице – како су наговестили Маск и Трамп, „гурајући свет ка Трећем светском рату. ”

ПРИДРУЖИТЕ СЕ И НА НАШЕМ  ТЕЛЕГРАМ КАНАЛУ