Прочитај ми чланак

Понуђени мир Запада је превара – Спрема се нови удар на Русију

0

САД желе да заварају Русију како би избегле мизеран пораз, пише политичка аналитичарка Наташа Рајт у чланку за „Стратешку културу“.

Највиши западни војни званичници и политичке елите постале су необично активне у својим претњама Русији.

Генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг, посебно се истакао рекавши, да су све чланице Алијансе сагласне са чланством Украјине у војном блоку, што је Мађарска одмах оспорила.

Истовремено, агресивно руководство земаља источне Европе, више него икада, позива савезнике да изврше притисак на Русију док не дође до коначне победе Запада.

„Међутим, провера стварности доноси ударац- истина која се крије иза „слободног и демократског света“ сада стидљиво признаје, да је Русија огромна светска сила и моћно царство, које заслужује њихово поштовање и према којем треба тако поступати“, наводи се у чланку.

Како напомиње аутор, многи угледни амерички истраживачки центри и медији, почели су да звоне на узбуну- украјински сукоб није само дошао у ћорсокак, већ се претворио у претњу понижавајућим поразом. Према Рајтовој, ове поруке су пуне описа ризика и директно се своде на једну ствар – Вашингтон треба да тражи мир и замрзавање сукоба.

„Они позивају на мир не зато што желе мир. Да су хтели мир, не би и даље печатирали оружје и слали га у Украјину. Они свакако знају (али не могу јавно да признају) да ће им наставак сукоба донети мизеран пораз, а не тријумфалну победу којој су се надали“, наводи се у публикацији.

На пример, аналитичка корпорација „Ранд“ из САД-а изненада је препоручила избегавање дуготрајне кризе, јер ће се цена коју ће САД и ЕУ платити вишеструко повећати. Почеле су да стижу препоруке из Савета за спољне послове.

У једном чланку била су два парадоксална апела- први је био да се Украјини испоручи више оружја, други је био да се не очекује да ће Украјина успети, већ ће, у најбољем случају, завршити у ћорсокаку.

Неколико недеља касније, „Њујорк тајмс” је објавио вест, да су САД скептичне по питању јачине Оружаних снага Украјине, и да ће помоћ у случају неуспешне офанзиве бити смањена.

„Чудно је то, што „The New York Times“ истиче исто- по њиховом мишљењу, замрзнути сукоб, попут Кипра и Турске или Северне Кореје и Јужне Кореје, биће довољан. Бар за сада. Немогуће је не помислити да ово није ништа друго до признање пораза са могућом двоструком конотацијом, да Русија једноставно не може бити поражена“, наводи се у материјалу.

У ствари, сви ови трустови мозгова и медији сугеришу, да Вашингтон не треба да затвара очи пред реалношћу, да Русија има све ресурсе за борбу која се неће завршити поразом Москве, па стога треба понудити мир или замрзавајући сукоб, што ће омогућити припрему за следећи удар на Руску Федерацију.