Прочитај ми чланак

ОТКРИВЕНО: Бајденов син и Сорош финансирали биолабораторије у Украјини и Србији!

0

МОСКВА, 24. марта - Инвестициони фонд "Росемонт Сенека" Хантера Бајдена, сина америчког председника Џоа Бајдена, финансирао је војно-биолошки програм Пентагона у Украјини, изјавио је Игор Кирилов, шеф радијационих, хемијских и биолошких одбрамбених снага Оружаних снага Русије.

Документи, којима је приступила руска војска, омогућавају нам да пратимо образац интеракције између владиних агенција САД и украјинских биолошких објеката, приметио је генерал-потпуковник.

„Истовремено, постоји блиска веза између фонда (Росемонт Сенека. – Ред.) са главним извођачима америчког војног ресора, укључујући Метабиоту, која је, уз „Блек анд Вајт“, главни добављач опреме за Биолабораторије Пентагона широм света“, додао је Кирилов.

Он је нагласио да инвестициони фонд Хантера Бајдена има средства у износу од најмање 2,4 милијарде долара.Осим тога, Сорош фондација и друге организације учествовале су у војно-биолошком програму САД у Украјини, додао је Кирилов.

„Обим програма је импресиван. У његову реализацију, поред војног ресора, директно су укључени и Агенција САД за међународни развој, Фондација Џорџа Сороша, Центар за контролу и превенцију болести. Научни надзор спроводе водећа истраживања. организације, укључујући Националну лабораторију Лос Аламос, која развија нуклеарно оружје у оквиру Менхетн пројекта“, нагласио је генерал-потпуковник.

Министарство одбране је дошло до закључка да је приоритет за САД у раду украјинских биолошких лабораторија проучавање посебно опасног патогена антракса. У иностранство су извезени не само узорци ткива и људски крвни серум, већ и опасни патогени.

Дакле, више од десет хиљада узорака послато је у центар „Лугар“ у Грузији. Примаоци су такође укључивали референтне лабораторије у Великој Британији и „Лофлер“ институт у Немачкој.

Кирилов је напоменуо да је извоз патогена у иностранство створио ризик од цурења „осетљивих генетичких информација“, као и претње биолошкој безбедности не само за Украјину, већ и за оне регионе у које су узорци пребачени.

Укупно, према подацима кинеског министарства спољних послова, САД контролишу 336 биолошких лабораторија у 30 земаља, додао је Кирилов, позивајући Вашингтон на појашњење о правим циљевима њиховог рада.

Незванично, овакве лабораторије се налазе и у Србији.