Прочитај ми чланак

ОТКРИВЕНО: Израелски агент водио „Исламску државу” прерушен у либијског имама

0

Последњи догађаји потврђују теорију да израелски Мосад користи Исламску државу Ирака и Сирије (ИДИС) као стратешко средство.

Либијске безбедносне снаге су ухапсиле једног од вођа ИД (Исламске државе) у североисточном либијском граду Бенгазију – који је заправо агент Мосада.

Ухапшени Ефарим Бенџамин, који је наводно био агент израелског Мосада, почео је своју операцију након што је 2011. свргнута либијска влада а њен председник Моамер Гадафи убијен.

Мосадов агент је наводно имао водећу позицију у ИДИС-у након што се убацио међу Либијце током пада Гадафија. Тада је постао угледни имам највеће џамије у Бенгазију, другом по величини граду у Либију. Након тога добија улогу вође ИДИС-а и командује контигентом од 200 терориста.

У Либији познат као Абу Хафс, овај Мосадов агент је ухапшен и оптужен од стране либијских власти због сакупљања информација за израелску владу.

Верује се да је Бенџамин, односно Хафс, био Мосадов Арабиста који имају улогу скривених израелских шпијуна са арапским карактеристикама и који причају течно арапски на неколико локалних дијалеката.

Мосад већ дуго користи Арабисте да инфилтрира палестинске протесте и ухапси демонстранте као и да убије Палестинце који се боре против власти Изреала. Либијски медији Бенџамина описују као Мосадовог шеика кога су ухапсиле локалне власти.

Израелски Иниан Меркази наводи да су тај инцидент арапски медији искростили да оправдају тврдњуу (популарну у арапском свету) да је Израел сакривен иза успона ИДИС-а у региону и да користи ту групу као стратешко средство. Додатно, чињеница је да ИДИС никада није покушала да нападне Израел.

Верује се да је ИДИС званично почео са операцијама у Либији фебруара 2015. када је обезглављено 21 егишатских коптских хришћана. Бивши генерални секретар Уједињених нација (УН) Бан Ки Мун поднео је извештај дуг 15 страница у коме се потврђује веза између Израела и ИДИС-а. Снаге УН-а задужене за разоружање и посматрање откриле су да Израелске одбрамбене снаге (ИДФ) имају редован контакт са Исламском државом од маја 2013.

У иницијалним извештајима ИДФ-а тврди се да су само обезбеђивали медицинску бригу о цивилима на израелско-сиријској граници. Међутим, посматрачи УН-а су потврдили директан контакт између ИДИС-а и војника ИДФ-а што је укључивало не само медицинску заштиту.

„Током периода извештавања Снаге УН-а за разоружање и посматрање су мотриле на наоружане чланове опозиције који су сарађивали са ИДФ“, стоји у извештају. „Једном приликом посматрачи УН-а су посматрали како ИДФ на Алфа страни (унутар Израела) предаје две кутије наоружаној опозицији на Браво страни (унутар Сирије)“.

Ове активности указују на подршку коју Израел даје Исламској држави. Израелци користе ИДИС као додатну јединицу која помаже у свргавању Асадове владе. Када је САД започео операције против Исламске државе, команда Израела је одбијала да подржи тај потез и назвала га грешком.

За оне који не разумеју зашто би Израел подржао ИДИС, то се тиче геополитичке стратегије. Израелска влада сматра Иран и Сирију директном претњом по јеврејску државу јер обе имају значајне војне способности и политичку моћ. Израелска подршка ИДИС-у потврђује да они верују у стару изреку „непријатељ мог непријатеља је мој пријатељ“. У овом случају подршка ИДИС-у је за Израел једнака елиминисању геополитичког ривала Сирије под Башаром ел Асадом, што би онда драстично смањило утицај Ирана у региону.

Долази се до једноставне чињенице да је ИДИС корисно средство Израела да спроведу своју геополитичку жељу без директно укључивања у конфликт. Тако делује да нису ни укључени у конфликт.

Једном када би сиријска влада била свргнута и ирански утицај на израелској граници се смањио, Израел би почео да обраћа пажњу на ИДИС будући да им више нису од користи.

Док државе попут Израела и САД често гласно тврде како су против тероризма у стварности обе владе користе терористичке групе попут ИДИС-а и Ал Каиде да поткопају режиме које желе да свргну или задобију утицај.

БОНУС ВИДЕО

Гости медијске куће „Центар”, у емисији „Дебате” били су гости из Бугарске: Павел Шопов, оснивач најпопуларније патриотске странке у тој земљи,” Aтака“ и потпреседник бугарске Скупштине и народни посланик посланичке групе „Уједињени патриоте”, Јавор Нотев.

Бугарски народни посланици су говорили о томе да ли 21 век може бити век сарадње између Срба и Бугара (00:23:30), о бугарско-српско сарадњи у борби против Турака (00:26:00), о томе како Aтака гледа на бугарско-српску сарадњу (00:28:30), о Балканском-православном савезу (00:30:00); као и о односу савремених Бугара према Србима (00:32:00). Послушајте:

Ако вам се свиђају емисије, лајкујте и Фејсбук страницу – ФЕЈСБУК – ЦЕНТАР
и претплатите се на Јутјуб канал: ЦЕНТАР – ЈУТЈУБ или нас можете контактирати на 064 24 24 123.