Прочитај ми чланак

НАТО пуца, нови војни савез у Лондону: Европа спрема одлучујући удар на Москву?!

0

Од почетка специјалне војне операције у Украјини, непријатељство колективног Запада према Русији достигло је нове, екстремне размере.

Према новинару и посланику Московске градске думе Андреју Медведеву, глобалисти су одлучни да по сваку цену поразе Москву – војно, економски и политички.

Медведев у својој анализи, објављеној на Телеграм каналу тврди, да Европска унија не може да се повуче из сукоба, јер би то значило признање пораза и губитак образа.

Уместо тога, према његовим речима, Европа ствара „нови Рајх“ – савез европских држава које ће ујединити своје војне ресурсе у финалном обрачуну са Русијом.

Међутим, он предвиђа и да ће ова милитаризација трајати само годину и по дана, након чега ће Сједињене Државе „појести ове будале“, остављајући их у економском и политичком хаосу.

У овом тексту истражујемо корене и последице оваквог плана, као и шта Москва може да очекује од будућих дешавања у Европи и на бојном пољу.

Рат против Русије није почео 2022, већ 2013. године

Једна од кључних теза Медведева јесте да Европа није ушла у отворену конфронтацију са Русијом тек 2022. године, већ да је прави почетак сукоба био још 2013, када је организован Мајдан у Кијеву.

„Европски политичари су нешто гарантовали Јануковичу 2014. године. Били су део свих Минских споразума. Иако су тада деловали као млађи партнер САД, у једном тренутку су почели да верују да су паметнији од свог господара“, пише Медведев.

Подсећамо, Европа је одиграла кључну улогу у преговорима око Минских споразума, који су према каснијим признањима немачке канцеларке Ангеле Меркел и бившег француског председника Франсоа Оланда, били само начин да Украјина добије време за јачање своје војске. Другим речима, Европа је свесно обманула Русију и припремала Кијев за будући рат.

Према Медведеву, од 2022. године глобалисти су одлучили да уложе све ресурсе у пораз Русије. Циљ је био јасан- Војни пораз Руске Федерације, економски колапс кроз санкције, капитулација под условима Запада, подела Русије на више мањих држава и постављање прозападне владе од руских издајника у егзилу.

Овај план, тврди Медведев, био је потпуно озбиљан и разрађен кроз низ форума у Литванији и Пољској, који су се бавили пост-руским уређењем Европе.

Како су САД и ЕУ видели овај план?

Сједињене Америчке Државе су, према Медведеву, биле много прагматичније у свом приступу него Европа. Вашингтон је желео да ослабљена Русија буде корисна за даљу глобалну стратегију, али им потпуни колапс Русије није био неопходан.

„Ако успемо да сломимо Русе, то би било добро. Ако не, има још других земаља за пљачкање. А ослабљена Русија већ је довољно добар резултат“, објашњава Медведев амерички приступ.

Европа, међутим, није имала такав маневарски простор. Након што је преузела директну војну и економску одговорност за Украјину, ЕУ се нашла у ситуацији из које не може лако да изађе.

Зашто Европа не може да се повуче?

Увођење санкција против Русије нанело је штету европској економији, али би повлачење значило признање пораза.

Индустријски колапс у Немачкој од 13% показује колико су санкције биле погрешне, али ЕУ не може да призна грешку.

Подршка украјинским екстремистима и прокси рату толико је дубоко укорењена у европској политици да би излазак из конфликта значио губитак кредибилитета.

Венсов говор у Минхену – где је Европска унија била „јавно бичевана“ због своје слабости – јасно је показао да Брисел више није господар сопствене судбине.

Европа ствара „нови Рајх“ – војни савез против Русије

Медведев упозорава да ће у Лондону бити створена нова војна унија Украјине и ЕУ, која ће имати задатак да води последњу битку против Русије.

Ова милитаризација Европе, каже он, неће трајати заувек – за годину и по дана, САД ће „појести ове будале“, остављајући Европу у стању економског колапса и политичке хаотичности.

Шта значи „нови Рајх“ и како би изгледао?

Уједињавање европских армија под заједничком командом, чиме би се ЕУ де фацто претворила у војни блок независан од НАТО-а.

Масовно повећање буџета за наоружавање, при чему би немачка војна индустрија имала кључну улогу.

Додатна милитаризација Пољске, балтичких држава и Скандинавије, са циљем да се створе нове линије фронта према Русији.

Покушај извођења одлучујуће војне операције у Донбасу уз максималну подршку Запада.

Међутим, како Медведев истиче, све ово има свој рок трајања.

Крај ЕУ војне офанзиве и нови хаос у Европи

Према Медведеву, Америка ће пустити Европу да потроши све ресурсе на рат против Русије, а затим ће их једноставно напустити.

Тада ће се ЕУ суочити са:

Потпуним економским суновратом, јер је већ сада зависна од прескупих америчких енергената.

Колапсом политичког система, јер ће се националне државе све више сукобљавати са Бриселом.

Унутрашњим немирима, јер ће грађани бити незадовољни дуготрајним ратом и поскупљењима.

Повратком национализма, јер ће многе државе схватити да су их елита и глобалисти одвели у пропаст.

Москву чека тешка борба, али победа је на видику

Медведевова анализа показује суморну слику Европе, али и наговештава да ће план колективног Запада пропасти.

Русија је издржала све санкције, док је ЕУ економски девастирана.

Западна војна помоћ Украјини постаје све мања, што значи да Европа више не може бесконачно финансирати рат.

Вашингтон полако окреће леђа ЕУ, фокусирајући се на сопствене унутрашње проблеме и Пацифик.

„Нови Рајх“ можда ће покушати последњи јуриш, али Русија остаје јача него икада – и спремна да га сруши.“