Прочитај ми чланак

КИНЕЗИ опет затварају милионе због неколико случајева KОВИД-а! (ВИДЕО)

0

Министарство здравља Кине пријавило је у понедељак 287 нових позитивних случајева у провинцији Анхуи, чиме је укупан број последњих дана достигао више од 1.000.

Кина је затворила 1,7 милиона људи у провинцији Анхуи, на истоку, где је у понедељак пријављено 300 нових случајева Kовида као део поновног избијања такозване епидемије.

Азијски гигант заузима бруталан приступ вирусу, са великим кампањама скрининга, обавезним карантинима и затварањем целих градова чим се појави неколико случајева. Понављање епидемије у Анхуију долази док се кинеска економија полако опоравља од шангајске блокаде, укинуте почетком јула након неколико месеци.

Два града у провинцији, Сиксијан и Лингби, затворила више од 1,7 милиона људи. Они могу да напусте своје домове само да би се тестирали. Јавни емитер ЦЦТВ емитовао је снимак празних улица у Сиксијану током викенда, а мештани чекају у реду да ураде шести ПЦР тест у последњих неколико дана.

Министарство здравља пријавило је у понедељак 287 нових позитивних случајева за Анхуи, чиме је укупан број у покрајини износио више од 1.000 последњих дана.

Гувернер провинције Ванг Ћингксијан позвао је власти да „спроводе брзо тестирање“, као и да се ставе у карантин и пријаве случајеве што је пре могуће.

Суседна провинција Ђангсу такође је пријавила 56 нових случајева у четири града у понедељак.

Стотине људи у ковид логорима

Фотографије које круже друштвеним мрежама и које је потврдио АФП приказују стотине људи обучених у пуна заштитна одела у реду у Вуксију, граду у Ђангсуу. Они очигледно чекају да се укрцају у аутобусе да стигну до ковид логора које су први осмислили Кинези да би убрзо након тога овакав фашистички систем био пренет и на Аустралију, Нови Зеланд па чак и у неке земље Европе.

Неке фотографије приказују бебе обучене у плаву заштитну одећу, које на раменима носе људи који вуку кофере и чекају испред болнице на великој врућини. Температуре у Вукију су последњих дана достигле 36 степени.

Број случајева и даље је веома низак у Кини у поређењу са великом већином других земаља али то не спречава комунистичку власт да се и даље иживљава над својим становништвом.

Међутим, ова стратегија тешко утиче на економију азијског гиганта. Једино значајно опуштање које су власти предузеле последњих недеља: карантин по доласку у Кину сада је смањен на 10 дана, наспрам најмање 21 у почетку.