Прочитај ми чланак

ХИЛАРИ И БИЛ КЛИНТОН ГОРИ ОД АЛ КАПОНЕА: Клан Клинтон опљачкали сиромашни Хаити

0

hilari 63_n

Да није тако хладног срца, неко би се готово и сажалио над Хилари Клинтон. Ових дана, пре него што је и званично најавила своју кандидатуру да 2016. године испред Демократске странке учествује у председничким изборима као наследница Барака Обаме у Белој кући, Хилари Клинтон се нашла у средишту врло ружног скандала који би могао означити крај њене председничке опсесије, као и њеног супруга Била Клинтона који се опсесивно жели да врати у врх америчке политике.

Нови скандал појашњава што су Клинтонови радили на Хаитију, острву у Карибима који је разорен не само земљотресом, него и пљачком Клинтонових, њихових пријатеља и родбине. Скандал открива очигледну злоупотребу положаја Била Клинтона на Хаитију после јануара 2010. и земљотреса у којем је погинуло више од 300 000 људи. Ту је и непотизам у којег је уплетен брат Хилари Клинтон. Откривају се и везе фондације Клинтонових с познатим мексичким могулима и нарко-краљевима, као и њене личне везе са неким од најпрљавијих политичких сарадника Била Клинтона за времене његовог мандата у Вашингтону.

Хуманитарни рад почиње од куће

Време догађаја је овде важно. 5. март, популарни интернет блог Breitbart објављује причу преузету из нове књиге награђиваног новинара Petera Schweitzera под називом „Clinton Cash: Неиспричана прича како и зашто су стране владе и компаније помогле Билу и Хилари да се обогате“ (Clinton Cash: The Untold Story of How and Why Foreign Governments and Businesses Helped Make Bill and Hillary Rich)

Књига износи детаљне појединости о томе како је влада на Хаитију по први пут у последњих 50 година на такав начин поклонила рудник злата Морне Боса опскурној компанији VCS Mining из Северне Каролине.

VCS Mining је, према Швајцару, под управом Tonya Rodhama. Никад чули за њега? Хилари Клинтон је девојачки Hillary Rodham и Тони је њен брат. И не само то, него је у тој рударској  компанији такође још један члан управе, бивши премијер Хаитија Жан-Макс Белериве. Исти тај Белериве је супредседавајући „добротворне“ Комисије за обнову Хаитија, коју је основао заједно са бившим америчким председником и супругом Хилари Клинтон (барем законски), Вилијамом Џеферсоном Клинтоном.

Рудник злата је од стране владе на Хаитију предан у страно власништво без одобрења локалног Конгреса и реч је о врхунској превари. Услови под којима су Родамови добили златни посао је узнемирио чланове Конгреса на Хаитију, јер је влади ишло само 2,5 посто од надокнаде за право експлоатације, иако је уобичајена стопа најмање дупло већа. Да би све било потпуно „сигурно“, VCS Mining има могућност да обнови ове неповољне услове за 25 година.

6 марта, дан након што је 5. марта објављена експлозивна прича, VCS Mining на својој интернетској страници оскудно објављује „саопштење за штампу“ у којем не наводи име ниједног службеника или директора, нити било какав годишњи или финансијски извештај.

Компанија негира да су Родам или Белериве играли било какву улогу у врло сумњивом и чудном послу. Још бизарније је што је то једино саопштење за штампу на целој интернет страници компаније.

Даље, тражећи у друштву уредништва листа Bloomberg BusinessWeek имена тренутних људи у одбору нису пронађени никакви резултати. У извештају о компанији датираном од 12. марта 2015. Блумберг је написао: „Нема на располагању података о члановима управе.“ То да је компанија прочистила своје документе како не би узроковала даљње непријатне афере које би угрозиле председничку кандидатуру Хилари, поготово након афере у Стејт департменту од пре две недеље, око цурења електронске поште, изгледа као готова ствар?

Фондација Клинтон, Стејт департмент и Хаити

Изгледа више него вероватно да бивша државна секретарка Хилари Клинтон електронску пошту коју је писала док је обављала ту дужност одбија предати у складу са законом америчке владе јер садржи експлозивне информације о њеној улози након потреса у Хаитију.

Управо се открило да се она током својих година у Стејт департменту користила приватном имејл адресом на сопственом серверу, а никада није имала адресу “state.gov“, која се у правилу користи за службени посао америчке владе. Сву своју електронску пошту је слала путем властите интернет домена „clintonemail.com“. Кад је напустила дужност имејл домена је нестала заједно са њом и подразумева се да је садржавала и њене одговоре на питања о земљотресу на Хаитију. Савезни Закон о записима (Federal Records Act) тражи од радника извршне власти и агенције да задрже све своје имејлове и да сви морају бити стално доступни.

Хилари Клинтон је била државна секретарка од 21. јануара 2009. 1. фебруара 2013. У децембру 2012. године компанија брата Хилари Клинтон је добила уносан уговор златног рудника. Током њеног боравка у Стејт департменту УСАИД је кроз своје програме исплатио 3,6 милијарди долара за помоћ жртвама земљотреса Хаитија.

Док је Хилари Клинтон управљала милијардама долара америчких пореских обвезника који су одлазили у непознате пројекте на Хаитију, супруг Бил Клинтон је био специјални изасланик Уједињених нација за помоћ жртвама земљотреса и заједно са Жан-Максом Белеривеом оснива Комисија за обнову Хаитија. Истовремено је Бил био и на чели Фондације Клинтон, која је тврдила „како је добила 36.000.000 $ од приватних донатора за обнову Хаитија“.

Међутим, Фондација Клинтон је у време док је Хилари била државна секретарка такође примала новац из земаља у којима је боравила као шефица америчке дипломатије, укључујући УАЕ, Катар, Саудијску Арабију и Иран, што је очигледан сукоб интереса, ако Хилари једног дана постане председница.

У једном случају је Фондација Клинтон прихватила „дар“ од 500 000 $ од алжирске владе, али под условом да тај новац искористи „за помоћ жртвама земљотреса у Хаитију“.

Дакле, да закључимо, Хилари је као америчка државна секретарка дала милијарде долара за УСАИД за помоћ Хаитију. Муж Бил је за приватну фондацију узимао новац од страних влада које је Хилари службено посећивала као државна секретарка. Затим она у фебруару 2013. године подноси оставку у Стејт департменту и заједно са кћерком Челзи се придружује Фондацији Клинтон. Њеном брату, Тониу Родаму, само се случајно „посрећило“ да у исто време добије уносан уговор са рудником злата на Хаитију? Изгледа да би суђења и невоље за Хилари Клинтон тек требала почети.

Photo by John Moore/Getty

Photo by John Moore/Getty

Бил, Хилари, Челзи и Фондација Клинтон

Ако се поближе погледа Фондација Клинтон, тамо се у управном одбору могу пронаћи интересантни људи. Bruce Lindsey је председник Одбора Задужбине Клинтон. Њега описују како саветника Била Клинтона, али више има улогу као „консалијер“ у мафијашкој породици и чисти оно што Клинтонови забрљају. Lindsey је упознао Била још када су заједно били у Литл Року, када је Бил био гувернер, аи Хилари адвокат у адвокатској фирми Роуз.

Lindsey је са Билом Клинтоноом, као саветник, био свих осам година у Белој кући. Сада је први човек у управи Клинтонове фондације. Током председавања Била Клинтона, Lindsey је од републиканаца био оптужен да од Азијата тражи новац за Демократску странку и за Клинтонову правну одбрану у „случају Моника Левински“. Bruce Lindsey је био присутан у Белој кући током сусрета са опскурним ликовима као што су John Huang и James Riady, који су посећивали Клинтона и договарали прикупљање средстава. Републиканци су у то време такође осумњичили Lindsey да је у Белој кући надгледао и „чистио“ документе који нису требали доћи до Конгреса.

У Фондацији Клинтон је и гђа. Черил Милс. Никад чули за њу? Била је с Хилари Клинтон у америчкој администрацији и наводно јој је „служила као саветница и шефица особља Стејт департмента, где је успела за спољну политику и оперативне приоритете америчких агенција прикупи 55 милијарди долара“.

Милс је била директорка спољне политике и задужена за оперативне приоритете Хилари Клинтон? Је ли она такође играла прљаву улогу у скандалу на Хаитију око Комисије за обнову Хаитија Била Клинтона, када је Хилари кроз УСАИД послала милијарде долара америчких пореских обвезника некоме и за нешто на Хаитију?

То се никада не може сазнати, као што говори и последњи „E-mail-Gate“ скандал у Стејт департменту, јер Хилари не само да је одбила користити службени интернет америчке владе, него је, као и остали чланови управе и власници Фондације Клинтон (Hillary, Chelsea, Bill i Cheryl Mills) такође користила приватну адресу електронске поште за своје службено дописивање (clintonemail.com).

„Најбогатји човека на свету“

Ту је још један члан егзотичне Фондације Клинтон, рударски и филмски могул Frank Giustra . 2007. године су Frank Giustra и Бил Клинтон покренули нешто што се зове „Clinton Giustra Enterprise Partnership“. Циљ им је био стварање „друштвених и привредних програма развоја у деловима света где је распрострањено сиромаштво, укључујући Колумбију, Перу, Мексико и Хаити“. Та је организација касније прерасла у „Иницијативу за одрживи развој Clinton Giustra“ (Clinton Giustra Sustainable Growth Initiative).

Њих двојица тада добијају трећег члана, Мексиканца Карлоса Слима, који улаже својих $ 100,000,000 у фонд. Тројица људи очито уживају радити заједно, тако да су 2010. године, непосредно након потреса на Хаитију, са Клинтоном као специјалним изаслаником УН-а на Хаитију основали други фонд од 20 милиона долара за финансирање малих предузећа у земљотресом опустошеној земљи.

Према годишњем Форбсовој листи најбогатијих људи, Карлос Слима је вероватно најбогатији човек света, иако се за прво место надмеће са Билом Гејтсом. Његово богатство се процењује на 81,6 милијарди долара. Карлос Слима поседује Телмек, највећи телекомуникациони оператер у Мексику, мрежу банака, фирми и ваздухопловне компаније. Каже се да је Слим успео купити и „плаву WASP крв“ пре неколико година и то спасавањем посрнулог The New York са само 250 милиона долара.

Но, Карлос Слим је у извршном одбору управе корпорације RAND, главног Пентагоновог добављача, а члан је и водећег нео-конзервативног америчког тthink tanka који спроводи стратегију Обојених револуција, што је врло занимљиво за америчку националну безбедност.

Најзанимљивији делови каријере Карлоса Слима су они у којима се његови интереси подударају са мексичким нарко-картелима. Мексички новинари отворено говоре како Слим своје колосално богатство није скупио само подизањем цена телефонских услуга у Латинској Америци. Према награђиваном новинару Danielu Hopsickeru, Карлос Слим, филантроп и партнер Фондације Клинтон, „има дугогодишње пословне односе са богатим мексичким бизнисменима осумњиченима за везе ус тзв. „Картел југоисток“, који окупља кријумчаре дроге са седиштем у Канкуну „.

„Све је изашло на видело када је пре две године на мексичком полуострву Јукатан срушио авион Гулфстрим америчких ознака Н987СА с готово четири тоне кокаина“, пише Daniel Hopsicker.

Према Danielu Hopsickeru, Фернандо Чико Пардо, пословни сарадник највише нивое Карлоса Слима, напустио је Слима и с његовим је благословом преузети групу „Aeroportuario del Sureste“ (ASUR), за коју мексички извори тврде да превози велике количине кокаина преко међународне ваздушне луке Канкун. ASUR контролише десетак мексичких аеродрома, а Пардо је, према тим извештајима, био Слимова десна рука читавих 16 година. Фернандо Чико Пардо и даље има место у одбору холдинга Карлоса Слима, а Пардов брат, Хаиме Чико Пардо, председник је Слимовог мексичког телекомуникационог дива Телемек.

Добро упућени мексички истражитељи тврде да су Фернандо Чико Пардо и група ASUR укључени у трговину дрогом у великим количинама, а велики посао са кокаином је почео у септембру 2007. године, а завршио са падом америчког Гулфстрима с 4 тоне кокаина на Јукатану.

Hopsicker додаје „како је Гулфстрим Н987СА припада ЦИА-и у Колумбији и Средњој Америци, а летео је и за ДЕА-у, потом за Слима, односно, његовог опуномоћеника Фернанда Чика Парда, преноси NarcoNews.

Хилари и ‘Свит Мики’ Мартели

„Разумљиво је да су Хилари Клинтон и Фондација Клинтон на Хаитију пословали заједно са Карлосом Слимом, мексичким милијардером и наводним пословним сарадником водећих мексичких краљева нарко-картела ликова. Осим тога, Слим седи у Извршном одбору корпорације РАНД и има директне везе са Вашингтоном и ЦИА-ом, а поседује и велики удео у Њујорк тајмсу. Млађи брат Хиллари Клинтон је Тони Родам, који са компанијом која једва да постоји осваја концесију за златни рудник на Хаитију. Све ве ово почиње заударати више од септичке јаме свињске фарме Smithfield Foods у Мексику „, пише F.William Engdahl.

Водећи адвокат Хаитија и истински активист за људска права, Ezili Danto, оптужује УН и Била Клинтона, као првог човека Задужбине за обнову Хаитија да је одговоран за проневеру око 6 милијарди долара примљене међународне помоћи.

„Мање од 1% од тог износа је добила влада Хаитија. Бил Клинтон је имао потпуну контролу над новцем. Хилари и Бил Клинтон су Хаити претворили у своју приватну имовину. Они су користили средства Светске банке, Стејт департмента, УСАИД-а, УН-а, имали су уговоре са приватним војним компанијама, америчком војском, али имали су и могућност издавања виза. Они су примали мито и то су звали „донацијом“, а узимали су новац од свакога ко је од њих хтео купити комад земљишта Хаитију, нафту, иридијум, уран или злато. Клинтонови су се корситио владиним утицајем да овде воде своје приватне фирме и то су називали „помагањем сиромашним Хаићанима“, каже Ezili Danto.

Данто додаје како Бил Клинтон није ни покушао да прикрије корупцију на Хаитију, чак ни америчка државна секретарка Хилари Клинтон.

„Они су гурали своје чланове свог особља на позиције моћи на Хаитију како би стављали печате на њихове уредбе. Премијер Хаитија Гари Конил, који је наследио Жан-Макса Белериву, радио је као начелник штаба за Била Клинтона и као УН-ов стручњак за развој. Черил Миллс, водитељица тима бише државе секретарке и учесница у афери „E-mail-Gate“ и данас чланица Фондације Клинтон, такође је служила као америчка представница на Хаитију у Комисији за обнову (ИХРЦ) „, каже Данто.

Данто појашњава како су „државна секретарка Хилари Клинтон и Черил Миллс, њена шефица особља у Стејт департменту, вршиле снажан притисак на владу Хаитија и Изборну комисија да прогурају за председника Мартели, који је завршио на трећем, а не на првом месту на изборима за председника у марту 2011. Хилари Клинтон је укинула визе за неколико хаићанских званичника, јер је осећала да неће спроводити њене заповеди. Запријетила је да ће обуставити помоћ Хаитију, а сада су запретиле да ће силом уклонити председника Хаитија Prévala, ако не потврди Мартели на изборима. „

Мартели, познатог на Хаитију под музичким именом Мајкл ‘Свит Мики’ Мартели, подржала је ЦИА да створи  паравојни Фронт за промовисање и напредак Хаитија и предложила му да поново успостави Оружане снаге Хаитија, које су распуштене од стране бившег председника Аристидеа 1995. јер су биле страх и трепет свргнутог диктатора Дувалиера. ЦИА је била та која је свргнула популарног и демократски изабраног председника Аристидеа и натерала га у егзил у Јужну Африку.

Езиле Данто тврди како си Хилари и Бил Клинтон испланирали председништво Мартели, кокаиноман и рок-музичара, како би могли да прикрију своју корупцијску превару.

Она додаје: „Потрес и новчана средства Клинтонови су користили за луксузне забаве и хотеле и мито за партнере из војно-индустријског комплекса и обавештајних агенција, уобичајених разбојника који обилазе Вашингтон. Истовремено се Холокауст на Хаитују наставио. Што је најгоре, Клинтонови су користили шок и трауму катаклизмичког потреса како би фалсификовали изборе и Хаићане директно присилили да пригрле диктатуру.“

Изгледа да ће се Хилари Клинтон суочити с далеко већом истрагом него што се надала. Но, једно је сигурно. Њујорк Тајмс, бивши најугледнији амерички дневни лист, никад неће писати о прљавим пословима Хиллари Клинтон на Хаитију. Зашто? Но, довољно се сетити Карлоса Слима, који је други највећи власник деоница Њујорк Тајмса, дугогодишњи пословни партнер Хилари и сарадник Фондације Клинтон на Хаитију.

Дакле, Хилари Клинтон, прва дама Демократске странке и нада за председничке изборе 2016. године у Сједињеним Америчким Државама, заједно са својим супругом и сарадницима је учествовала у једној од најодвратнијих корупцијских афера америчке администрације. Не да су друге мање важне, али су се овом помериле све границе и људска патња и несрећа су Клинтоново били извор енормне зараде. Треба се надати да је свет ипак неће морати поздравити као прву жену-предсједницу Сједињених Америчких Држава, јер би то стварно било превише.

(altermainstreaminfo.com – Н. Бабић)