ХАКОВАЛИ РТ Белорусије: Уместо гола на дербију, бруталност полиције (ВИДЕО)

0

Непосредно пре него што је Кривец, који је у првом минуту надокнаде погодио за 3:2 (многи сматрају да лопта није прешла гол линију), три минута касније затресао мрежу БАТЕ за коначних 4:2, хакерска група “сајбер-партизана”, позната по томе што је преузела одговорност за хаковање сајтова Министарства унутрашњих послова Белорусије и других владиних агенција, извршила је напад на Радио-телевизију Белорусије (БТРК) која је преко своје веб странице емитовала пренос. У дербију 26. кола фудбалског Првенства Белорусије, Динамо Брест је као гост победио БАТЕ 4:2.

Тако су гледаоци уместо слике са “Борисов арене” могли да гледају видео записе о зверствима безбедносних снага у Белорусији која су почела 9. августа током протеста против режима Александра Лукашенка.

Хакерски напад није дуго трајао, јер је убрзо било немогуће да се уђе на страницу сајта, да би се касније обновило уобичајено емитовање програма БТРК.

Ипак, неки гледаоци су успели да сниме неочекивани прилог.